Skocz do zawartości
luki102

MSI Z97-G45 GAMING czy też dopłacić do MSI Z97 GAMING 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu szukam jakiejś nowej bardzo dobrej płyty do mojego komputera. Obecnie posiadam w komputerze :

 

procesor : Intel 4670K

RAM: Kingstone HiperX Predator 2400  2x4 GB

Karta graficzna : MSI GTX 770 2GB

Dysk WD Black Edtion 1000GB

Dysk systemowy SSD Intel 520 120 GB

Zasilach OCZ 700W

 

Dodatkowe info :

Chłodzenie : Fortis

 

Zastanawiam się również nad wymianą procesora na i7 4790K .

 

A Teraz do adremu. Dostałem dzisiaj od ciotki zagranicy płytę MSI Z97-G45 GAMING i tu pojawia się mój dylemat, a mianowicie czy warto sprzedać tą płytę i dołożyć ok 250-300 zł do MSI Z97 GAMING 7 - czy szkoda pieniędzy ?

 

Na temat Z97-G45 GAMING jest bardzo mało informacji w internecie... Testów.. brak. ( nie chce jej zakładać w komputerze dopóki nie zdecyduję , iż na pewno chce ją zostawić- wg. mnie nie byłoby uczciwym  sprzedawać jej wtedy jako nową )

 

Najważniejsze kryteria przy wyborze płyty głównej oraz dylematy:

 

-STABILNOŚĆ PRACY przy defaultowych ustawieniach jak i przy oc.

 

-Łatwość OC ( dlatego myślę nad Gaming 7 - posiada przycisk, który wystarczy wcisnąć a płyta sama podkręca wszystkie podzespoły) , G45 posiada niby OC Genie 4 lecz jak to w niej działa nie wiem, gdyż nie posiada przycisków ... Zależy mi na łatwym i stabilnym oc gdyż się na tym nie znam.

 

-Dobry dźwięk - z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych portalach Gaming 7 ma nowocześniesze rozwiązanie - lecz czy różnica jest widoczna i czy rzeczywiście lepiej gra ?

 

- Zasilanie w obu płtach jest tylu samo fazowe ? oraz tak samo dopracowane ?

 

-Gaming 7 posiada złącze M2( mi nie potrzebne) oraz Sata express 10Gb  , natomiast G45  sata 6GB czy przy moim obecnym dysku SSD zauważe różnicę ?

 

- Jak przedstawia się sytauacja z czasem bootowania ( przy tej jak i przy tej czas od włączenia do załadowanego systemu będzie porównywalny ? )

 

- Jeżeli chodzi o temteratury to z tego co pamiętam to w testach starsza wersja Z97-G45 GAMING ( a mainowcie Z87-G45 GAMING miewała ona chyba problemy z wysokimi temperaturami ? ) Zostało to poprawione w obecnej czy też tylko wstawili nowy chipset i ta płyta to taki odgrzany kotlet ? Która konstrukcja będzie chłodniejsza G45 czy Gaming 7 i jaka to będzie mniej więcej różnica w stopniach?

 

 

Reasumując warto dołożyć do Gaming 7 czy zostawić obecną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wielkich różnic między płytami. Auto OC na G45 włączysz w biosie jednym przyciskiem. Kodek audio w obu płytach jest ten sam = ten sam dźwięk. 7 ma lepszą sekcję zasilania, ale nawet przy oc 4790K nie będzie większych różnic. Przy SSD nie będzie różnicy. Czasu bootowania nie znam ale raczej będzie w obu przypadkach zbliżony. W tym teście Z87 nie miała problemu z temperaturą... Sekcja zasilania jest ośmiofazowa, a radiator wygląda na solidny - więc nie powinno być problemów z temperaturą.

Ja bym zostawił obecną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co...  Czy MSI Z97 gaming G45 czymś ustępuje. IMO zostaw sobie tą płytę. I tak te procki średnią się kręcą i różnicy nie powinno być. A do kodeka audio to lepiej kupić osobną kartę i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...