Skocz do zawartości
Blovesx

Zwiększenie sygnału/prędkości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam takie pytanko, a mianowicie co mogę zrobić by moja prędkość internetu wzrosła? Główny router od dostawcy internetu znajduje się u góry na piętrze jakieś ~20m od mojego PC. Puszczenie kabla z góry na dół odpada a więc zostaje mi WiFi. Aktualnie używam czegoś takiego - http://www.morele.net/karta-sieciowa-pentagram-p-6132-10-306060/

 

Prędkość internetu to 10 MB/s a na tym adapterze wyciągam lekko ponad 5 MB/s przeważnie 4 MB/s+

 

Moja prośba i pytanie czy ktoś jest w stanie polecić mi jakiś dobry sprzęt który będzie w stanie wyciągnąć lepszą prędkość od aktualnego adaptera (jaka będzie mniej więcej różnica w prędkości) lub może jest jakiś sposób, jakieś opcje do skonfigurowania by zwiększyć moc adaptera, sygnał, zasięg? Jestem zielony jeśli chodzi o sieci bezprzewodowe więc nie mam pojęcia czego szukać.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się adapterami do tworzenia sieci w oparciu o kable elektryczne.

 

Przy tym dystansie zapomnij o zestawieniu połączenia, które przepuści 10MB/s. Chyba, że postawisz sobie Yagi nad głową.

 

Ciekawy przegląd: http://us.hardware.info/reviews/5630/nine-600-mbps-power-line-kits-compared-battle-against-interference

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te tak zwane WiFi extendery? Jeśli tak to jak miał bym to użyć? Wpiąć w kontakt i z kontaktu do PC? Jeśli to tak by działało to okej. Po parterze do pokoju mógłbym puścić kabel LAN do PC'ta.

 

Czy jeśli użył bym czegoś takiego i wpiął LAN prosto do PC'ta osiągnąłbym te 10 MB/s?

Jeśli tak to jaki polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...