Skocz do zawartości
ath

Winfast GeForce 2 GTS PRO VS. Prolink GeForce 4 MX 440

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko gf4mx! jak go wykręcisz to gf2 niema szans, dla Gf2 5500 marków to juz górna granica a na gf4mx mozesz dojsc nawet do 7000 marków - wiem bo miałem Gf2ti winfasta

 

Liczby nie kłamią, jedynie ten winfast może mieć lepszą jakość na wyjściu TV.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodzi o to ze ok gf4mx jest jakby o 2 generacje lepszy od gf2pro ale ten MX jest jakis taki niepozorny sam radiatorek mysle ze ze bardzo go sie nie wykreci.Natomiast ten Winfast ma potezny radiator i straszne wiatraczysko :) W tym przypadku chodzi mi tylko o osiagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodzi o to ze ok gf4mx jest jakby o 2 generacje lepszy od gf2pro ale ten MX jest jakis taki niepozorny sam radiatorek mysle ze ze bardzo go sie nie wykreci.Natomiast ten Winfast ma potezny radiator i straszne wiatraczysko :) W tym przypadku chodzi mi tylko o osiagi ;)

OK moze powiedz dokladniej cos o tym MXie czy to jest wersja AGP x8 czy x4???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykly MX440 64MB ddr tv out agp tak samo jak gf2pro x4

no to OK nad mnim mozesz pomyslec bo prolinki z agp x8 nie sa zbyt udane szczegolnie ti4200 :evil: wracajac do tematu to dokladnie jak mowia chlopaki po o/c Gf2 nie bedzie mial szans. A memorki jakie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodzi o to ze ok gf4mx jest jakby o 2 generacje lepszy od gf2pro ale ten MX jest jakis taki niepozorny sam radiatorek mysle ze ze bardzo go sie nie wykreci.Natomiast ten Winfast ma potezny radiator i straszne wiatraczysko :) W tym przypadku chodzi mi tylko o osiagi ;)

Po pierwsze to nie jest lepszy o 2 generacje, najwyżej o pół :wink: . Po drugie i tak ważniejsze przy podkręcaniu grafiki są pamięci, a radiator na GPU sam możesz zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4mx 5ns gts pro chyba podobnie albo 5.5 /// chodzi jeszcze o to to z tego co czytalem o 4mx to jest to podtiuningowana wersja 2mx... ktora moze byc szybsza w 1024 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mx bedzie lepszy ale tylko po o/c bez tego te karty beda wypadac bardzo podobnie no moze z min przewaga mxa. Szczerze powiedziawszy to sam mialbym problem w dokonaniu takiego wyboru ale w tym wypadku zdecydowalbym sie na Prolinka po pierwsze ze wzgledu na cene a pod drugie ze wzgledu na to ze mozna go bardziej o/c co w wyniku da wiekszy przyrost wydajnosciowy niz na GF2 od winfasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj na tego Winfasta.

Leadtek wypuscil GTS Pro [oprocz normalnego z mapieciami 5ns] z pamieciami 5.5 chodzacym na max[bez artefaktow] 400MHz, czyli na domyslym taktowaniu dla normalnych Pro.

 

Mam nadzieje ze mnie rozumiecie i ze dosc jasno pisze, przepraszam jak nie, jestem na nogach od 48 i niekce mi sie myslec zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj na tego Winfasta.

Leadtek wypuscil GTS Pro [oprocz normalnego z mapieciami z pamieciami 5.5 chodzacym na max[bez artefaktow] 400MHz, czyli na domyslym taktowaniu dla normalnych Pro.

 

Mam nadzieje ze mnie rozumiecie i ze dosc jasno pisze, przepraszam jak nie, jestem na nogach od 48 i niekce mi sie myslec zbytnio.

widac :lol: :D ale wcale ci sie nie dziwie

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wniosek taki: brac 4mx ale trzeba go wyposazac w radiatorki i wiatraczek i bedzie z niego lepszy pozytek niz z 2gts pro... no pomyslimy nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wniosek taki: brac 4mx ale trzeba go wyposazac w radiatorki i wiatraczek i bedzie z niego lepszy pozytek niz z 2gts pro... no pomyslimy nad tym :)

tzn. musisz potestowac bo te radiatorki to dawaja rozny skutek raz lepszy raz gorszy nie wiem jak tam z tym wentylem na rdzeniu ale jesli bedzie sie dobrze o/c to bym go nie wymienial na lepszy bo rowniez zyskasz jedynie pare mhz doslownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy wie, że MX440 128 bit na DDR'ach kłądzie każdewgo GF2 Ti, tym bardziej GTP czy PRO.

ja mam 6500 3dm'01, na GF2 nie doszedłbym do 6000 bez o/c procka. a m ój mx440 nie jest specjalnie wypasiony, taki tak chaintech ze standarwowym taktowaniem 250/333. kumpel ma GF2 Ti Ultra prolinka 250/400 i nie wykręci go wyżej niż ja. na rdzeniu max 280, na pamięciach do 500 nie doszedł.

 

MX 440 to poprawiony GF2Ti i kręci się znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagirer ty znowu z tymi prolinkami :lol:

hehehe.... a jaak ;) :D

a tak serio to wiesz tutaj to akurat juz nie patrze na firme tylko na chipset i i wydajnosc no i przede wszystkim cene jesli prolink bylby o 50 pln drozszy bralbym winfasta bo wydajnosc gf4 mx440 nie jest warta dokladki 50 pln. A tak jesli ta sama cena to nie ma o czym gadac MXiak bedzie szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...