Skocz do zawartości
Zachariasz

Długość przedłużacza a wersja USB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

w dzisiejszym odcinku ,,Dziwnych problemów Zachariasza" rozważymy następującą sytuację:

 

mysz > port USB 2.0 - działa

mysz > port USB 3.0 - działa

mysz > przedłużacz 2m > USB 2.0/3.0 - działa

mysz > przedłużacz 5m > USB 2.0/3.0 - nie działa

{intel xHCI mode: disabled (wymuszenie USB 2.0)} mysz > przedłużacz 5m > USB - działa

 

Ma ktoś jakieś pomysły? Bo ja nie ogarniam.

 

EDYCJA: przez "nie działa" mam na myśli "nie rozpoznano urządzenia USB"

Edytowane przez Zachariasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu problem? Przy większych długościach standard o niższej przepustowości (=niższych wymaganiach odnośnie jakości transmisji) działa dobrze, szybszy, czyli bardziej wymagający, nie łączy się lub łączy się z problemami...

 

Podobnie mam z ethernetem, przewód ~170m (sieć osiedlowa, przewód idzie trochę po ścianie bloku, następnie pomiędzy budynkami, potem znów po bloku), przy wymuszonych 100mbit połączenie jest poprawne, na auto (=1Gbps) sporo błędów i rwana transmisja...

Podobnie wifi, gdzie ruter jest dwa pokoje dalej, wymuszone 54mbits = max zasięg i moc sygnału, auto (>150MBits) = 1/2 kreski zasięgu i zdarzają się przerwy w połączeniu...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych długościach standard o niższej przepustowości (=niższych wymaganiach odnośnie jakości transmisji) działa dobrze, szybszy, czyli bardziej wymagający, nie łączy się lub łączy się z problemami...

 

To niemal doskonała teoria. "Niemal" bo nadal nie wyjaśnia dlaczego opcja mysz > przedłużacz 5m > USB 2.0 - nie działa. Żeby przedłużacz 5m działał trzeba całkowicie wyłączyć 3.0 na wszystkich portach, niezależnie od tego czy są fizycznie 2.0 czy 3.0.

 

Wiem, że się trochę czepiam, ale wsadzenie przedłużacza 5m do któregokolwiek portu bardzo by mi uprościło życie.

Edytowane przez Zachariasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niemal doskonała teoria. "Niemal" bo nadal nie wyjaśnia dlaczego opcja mysz > przedłużacz 5m > USB 2.0 - nie działa. Żeby przedłużacz 5m działał trzeba całkowicie wyłączyć 3.0 na wszystkich portach, niezależnie od tego czy są fizycznie 2.0 czy 3.0.

5 metrów to już sporo, właściwie żaden popularny producent nie będzie sobie zawracał głowy poprawnym działaniem sprzętu na takich długościach - bo ilu użytkowników z tego skorzysta? W razie czego winę można zrzucić na niekompatybilność czy tanie kable, czy brak aktywnego huba :)

 

Mam taki jeden długi przewód, dobrej jakości, podłączony do drukarki laserowej (która ma oczywiście własne zasilanie) - ona działa. Natomiast dysk, czy nawet pendrive / czytnik uSD, już nie jest taki ochoczy do współpracy, często potrafi wyrzucić komunikat "nierozpoznane urządzenie".

 

Podejrzewam że na auto sprzęt nie chce gadać, bo najpierw komp próbuje nawiązać transmisję w wyższym trybie, stwierdza błąd i dalej nie próbuje. Mam podobnie z USB, ale także z siecią bezprzewodową - 11Mbits na sztywno i mam maksymalny zasięg w całym domu (przez kilka ścian), ustawię na auto i w niektórych miejscach nie chce się łączyć przy 54+ Mbits,po prostu wyrzuca błąd połączenia z siecią i brak internetu... ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to, widzę, że nie naprawię tego przestawieniem magicznej opcji w biosie czy zmodowanym sterownikiem. Najchętniej bym się teraz zaopatrzył w jakiś bezprzewodowy hub, ale takie jest trudno w Polsce dostać.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to myszki bezprzewodowe to nie żaden wynalazek i bez problemu w Polsce dostaniesz.
Ja mam 2 myszki w kompie.
Jedną na kablu gdy korzystam siedząc przy biurku, drugą bezprzewodową, której używam gdy siedzę na kanapie i korzystam z TV.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...