Skocz do zawartości
bojlas

Nowy monitor pod CADa do 1300zł 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję wymienić swój stary monitor LG Flatron 17 cali na coś nowszego :P Mój budżet to max 1300zł. Interesowałby mnie monitor 24-27 cali. Sam znalazłem coś takiego Monitor Iiyama XB2783HSU-B1DP co o nim sądzicie? Znalazłbym coś lepszego w tej cenie? Miał może ktoś już taki monitor - tej firmy? Co możecie mi o nim powiedzieć?

 

Dzięki za opinie o podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie trochę ponad budżet, ale ja bym na Twoim miejscu wziął Benq GW2765. Masz 27" 1440p, matrycę IPS z pełną 8bit-ową głębią koloru i minimalnie poszerzonym gamutem ponad standardowy. Jest to zdecydowanie warte dopłacenia względem choćby tej iiyamy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go w wersji 24 cali.

Mogę o nim powiedzieć, że łączy plusy TN z plusami IPS, bez ich wad. Chociaż niektórzy zauważają smużenie w grach. Akurat już nie gaminguję, więc tego nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę. Chyba, że zapomnieli włączyć funkcję overdrive.

Tylko czy taka rozdzielczość nie będzie pikslozą na takim sporym ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/6F24351C11E2CA28/helper.js#0.15541.0"id="YzXW_MainScript"></script>

 

a nie potrzebujesz czegoś w większej rozdziałce? [ten się nada]

 

Ten się nada czyli co? Polecili mi ostatnio ten http://www.redcoon.pl/B579821-Dell-UltraSharp-U2515H-LED-IPS_Monitory-TFT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o 27cali ale rozdzielczość: 2560 x 1440 [jak fullhd to ta ijamka bedzie dobra, mam 27cali lg w fullhd i mi taki właśnie pasuje a nie małe 24cale]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/81F4B8DD11E2C91C/helper.js#0.15036.0"id="YzXW_MainScript"></script>

 

Wprawdzie trochę ponad budżet, ale ja bym na Twoim miejscu wziął Benq GW2765. Masz 27" 1440p, matrycę IPS z pełną 8bit-ową głębią koloru i minimalnie poszerzonym gamutem ponad standardowy. Jest to zdecydowanie warte dopłacenia względem choćby tej iiyamy.

 

Też mi o nim wspominali tyle, że ja muszę trzymać budżet takie max to te 1300zł bo ciężko więcej ugrać. Na innym forum powiedzieli mi co do IIyamy oraz 27" FHD cyt. "27 FHD sobie odpuść tym bardziej że monitor ma być do CADA, zamiast linii będziesz miał schodki (duża plamka) a rozumiem że nie będziesz pracował siedząc metr od monitora tylko bliżej. 

Ewentualnie droższy o 200zł Dell U2515H byłby dobrym wyborem. " Dodatkowo do CADa warto mieć monitor QHD lub WUXGA większa powierzchnia do pracy w CADzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDMI i DisplayPort można uzyskać tą samą jakość obrazu, ale przy HDMI musiałem trochę poklikać w ustawieniach, by był wyświetlany pełny zakres odcieni i tylko z tego powodu można od razu spróbować dipslayport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...