Skocz do zawartości
Grzegorz973

Komputer do wirtualizacji\labów ~3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad złożeniem sobie stacjonarki pod maszyny wirtualne w celu nauki - celuje raczej w rozwiązanie od Microsoftu. ;)
W związku z tym, mam kilka pytań:

 

- Podstawowe - i7 czy jednak zdecydować się na tańszą konkurencję od AMD?

- Około 24 GB RAM

- Jaka płyta główna?

 

Złożył już sobie ktoś moze coś zgrabnego do uczenia się rozwiązań IT i chciałby się podzielić?

 

W tej chwili na allegro jest zatrzęsienie różnych używanych serwerów od HP/DELLa w obudowie tower i zastanawiam się, czy lepiej złożyć sobie coś samego, czy jednak kupić po prostu jakąś używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co orientowałem się w temacie gdy w ramach ćwiczeń chciałem sobie postawić serwer sharepoint a później sprawdzałem azury i inne cuda, to wszędzie polecany był Intel i nie pamiętam czy procki AMD wspierają pewne funkcje - więc dla świętego spokoju brałbym coś od Intela. A komputer to bym Ci jednak radził brać normalny z tej prostej przyczyny, że jak pomysł Ci się znudzi to łatwiej będzie przerobić sprzęt na coś do grania, albo po prostu sprzedać itd. Za około 3000zł można pomyśleć nad:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyNjsEOgjAMht!lZw5spWzzHYxHD8bDMnYgIBgGMWp8d7tlJMSLHNqm3$!nf99wn8Zm6WY4XIBIayiAjEIeZS6qJfGokGoevKwiqRqTHbf2$3UtoO3H4GKkYCI2qsz7yn71XdedH2w8jmU6gdXWQWmTGDualQqVut6fk7PCcuMsQEERTXa2p27ygZGQGRxbH1rvXvEpkKZi$Oh625x7G4YnsxI!Xyb5T2w*

ewentualnie jak chcesz żeby to było trochę tańsze i mniejsze:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyNUEEOgjAQ$MueiSldthX$YDh6MB4a6IGAYCjEqPHvdmubEC9y2E53dnam6Qtu09gs3QyHM5AqETKgUjOIWKQkeSiQlAffpCFpxVcldL6S$69LBm0$upojeXO9LWOfuN$5JvfaDobNpQ4WWKwVFDqJfGKZ2PwrFdtzYpZbrj4LUATbycym6ibrPJXLSBxb61pbP$lRIPe4C99773rTnHrjhoenBbw$As9P9Q**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...