Skocz do zawartości
Lanc

Jakie wentylatory 120mm do grubych chłodnic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Zakładam temat, bo niczego konkretnego nie znalazłem w sieci. Aktualnie mam na chłodnicach zlepek losowych wentylatorów, w których parę razy dziennie łożyska dają o sobie znać i zaczyna mnie to strasznie irytować stąd też pomysł na wymianę wentylatorów.

 

Chłodnice są dwie:

 

Top obudowy - TFC X-Changer 360 - 60mm - potrzebne 3 wentylatory do pracy w poziomie w trybie push/pull. Mam na tą chłodnicę 3 stare fandery z dobrymi łożyskami, których na max skręconych obrotach nie słychać w ogóle. Tak więc nowe wentylatory by szły na top budy (jako pull), a fandery by je wspomagały jako push :)

 

Bok obudowy - EK XT (chyba :D) - 45mm - potrzebny 1 wentylator, praca w pionie w trybie push.

 

Cena - myślę do 60 zł za sztukę mogę dać. Wygląd nie ma znaczenia, byle nie świeciły.

 

Znajdę coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o coś co dobrze dmucha przez chłodnicę i jest niesłyszalne.

Może EK vardar, klony gentle typhoon?

Zobacz testy 120mm na spcr, co najlepiej tam dmucha vs poziom hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sumie http://www.enermax.pl/products/fans/twisterpressure/i o tyle o ile przez pierwsze 3 dni byłem bardzo zadowolony to dzisiaj zaczęły łożyska wydawać z siebie dziwne dźwięki. Dźwięki podobne do 5 letniego wentylatora Scythe, który ma zużyte łożysko -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wentylatory w pionie czy w poziomie?

 

U mnie jeden w pionie i chodzi dalej idealnie. 3 w poziomie (wydmuchują powietrze do góry) i dzisiaj łożyska zaczęły z siebie wydawać dziwne dźwięki. Czym wyższe obroty tym szybciej terkoczą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...