Skocz do zawartości
SeiteN

Komputer 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem taki oto zestaw. Ma być on typowo pod gry.

 

 

Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE) Wewnętrzny PC

55,00 zl

 

Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB (BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU)

289,00 zł

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD)

1529,00 zł

 

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

228,00 zł

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-250gb-2-5-7mm-sataiii-ct250bx100ssd1-707617/

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.X
Dysk SSD Crucial BX100 250GB 2.5' 7mm SATAIII 384zł

 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

219,00 zł

 

 

Obudowa Zalman Z9 PLUS - CZARNA MIDI TOWER (Z OKNEM, BEZ PSU) ZALMAN GAM,KOM - (Z9 PLUS)

199,01 zł

 

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018

249,00 zł

Mysz Tracer Vanquish TRAMYS43901

48,01 zł

 

http://www.morele.net/klawiatura-natec-genesis-rx55-backlight-black-nkg-0378-538603/

Klawiatura Natec Genesis RX55 Backlight Black 104zł

 

Procesor Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

1045,00 zł

 

Montaż komponentów + Instalacja systemu operacyjnego

99,99 zł

 

Płyta główna Asus Z97-PRO GAMER, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, Sata Express, HDMI, DVI, ATX (Z97-PRO GAMER) 588,00 zł

 

Obudowa http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-spc095-633083/Gladius X60 275zł

 

 

CO sądzicie o takim zestawie? Wiesiek 3 na Uber +60fps? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 zł 970-tke mu proponujesz?

 

Czemu taka droga? Przecież ta cena jest chyba kuriozalna, a nic nie pisał, że musi mieć czerwone smoki na plastiku, czy co tam MSI tym razem narysowało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 zł 970-tke mu proponujesz?

 

Czemu taka droga? Przecież ta cena jest chyba kuriozalna, a nic nie pisał, że musi mieć czerwone smoki na plastiku, czy co tam MSI tym razem narysowało. :)

 

Nie za smoki, a chłodzenie, które jest cichsze niż Gigabyte. Miałem okazję przetestować oba.  Podałem przykładowy zestaw z zapisanych na moim koncie w morele. Fakt trochę nieakutalny. Ramy weź te co Tesel podał. Będą tańsze a z tego co widzę wydajność podobna.  Jak już w Asusa celujesz to śmiało bierz płytę  i GTX 970 od ASUS. Ten też ma bardzo dobre chłodzenie jak nie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dało radę kupić 980-tkę za 2000,00 to byłby to opłacalny zakup wobec 970-tki za 1600,00 wg mnie. Ale chyba nie jest to możliwe? Czy w związku z premierą 980Ti ma być taniej?

 

970-tkę można kupić w granicach 1400,00-1500,00 (co i tak wydaje się dość drogo, ale wiadomo - brak konkurencji swoje robi), po prostu się zdziwiłem, że tak droga wersja została polecona. To jest karta z niskim TDP więc zrobienie dobrze działającego chłodzenia nie jest raczej wielkim przedsięwzięciem inżynieryjnym.

 

No chyba że to jednak kwestia smoka na plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC oznacza fabrycznie nieco zwiększone taktowanie wobec domyślnych wartości. Czyli karta jest nieco (niewiele) szybsza bez zmieniania niczego, od takiej bez dopisku OC, ale fizycznie to jest to samo co karta bez dopisku OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dało radę kupić 980-tkę za 2000,00 to byłby to opłacalny zakup wobec 970-tki za 1600,00 wg mnie. Ale chyba nie jest to możliwe? Czy w związku z premierą 980Ti ma być taniej?

 

970-tkę można kupić w granicach 1400,00-1500,00 (co i tak wydaje się dość drogo, ale wiadomo - brak konkurencji swoje robi), po prostu się zdziwiłem, że tak droga wersja została polecona. To jest karta z niskim TDP więc zrobienie dobrze działającego chłodzenia nie jest raczej wielkim przedsięwzięciem inżynieryjnym.

 

No chyba że to jednak kwestia smoka na plastiku.

 

Ale nie kupisz za tyle 980 tki. Nawet przy 2000 jest ona średnio odpłacalna. IMO te karty powinny kosztować odpowiednio 1300 za 970 i 1800 za 980. Ale tak nie będzie jeszcze długo. 980 TI to koszt pewnie 2800-3000 zł.  Wydajność zbliżona do Titan X.  Wracając do kart za 1600 zł to owszem cena jest duża, ale za jakość sie płaci niestety. Darowałbym sobie wszelkie Pality czy Szafiry. Bo tańsze owszem ale oferują tylko 2 lata gwarancji vs 3 lata.

 

Autor ma 5 zł do wydania więc czemu nie dopłacić do konkretnej firmy i lepszego chłodzenia ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest faktycznie lepsze chłodzenie to naturalnie można dopłacić. Ja także staram się ograniczać wybór do producentów z 3-letnia gwarancją: Asrock, Asus, MSI i Gigabyte, przy czym do MSI naprawdę jestem zrażony przez to, że oni do bólu usiłują naprawiać sprzęt oddawany na gwarancję, a Asus czy Gigabyte to jest z automatu wymiana na nowy, przynajmniej w moich przypadkach.

 

Jako że jest to chłodna karta, nie sądziłem, że realne różnice w głośności chłodzeń mogą istnieć. Ja mam wersję GB i jak na razie jest całkiem cicho, oczywiście zobaczymy jak to będzie za rok, o ile karta u mnie dotrwa do tego czasu, bo ja często wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Rozumiem. Podałem przykładowy zestaw bo w temacie padła suma 5000 zł. IMO i tak starałem się dawać tańsze produkty. Np płytę główną czy zasilacz lub dysk SSD.

 

 

Adashi, a ja mam właśnie do GB dystans. 2 karty ostnio problemy. 460 'tka po jakimś  czasie się zrobiła głośna. Wiatraki czyszczone były na biężąco. A teraz MSI GTX 770 nawet tak często nie czyszczę i po ok roku karta tak samo pracuję. Po odpowednim ustawieniu jest naprawdę cicho w porównaniu do Gigabyte'a GTX 670, który i tak na szczęście byłem zmuszony szybko  sprzedac (zaledwie 4 miesiące po zakupie, węc strata nieduża). Może teraz się to poprawiło z kartami od  Gigabyte.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zapewne losowe przypadki, bo ja miałem mnóstwo kart od Gigabyte (na pewno jest to liczba 2-cyfrowa) i nigdy żadnych zastrzeżeń. Więc się stałem fanbojem GB i jeszcze to proste RMA przez Komputronika.

 

Dla odmiany miałem dwie karty od XFX: pitu-pitu, "komora parowa", obie po około pół roku trupy.

 

MSI miałem - chłodzenie padło. Asusy miałem - większość OK, jeden całkiem padł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostane przy tym co jest.

 

Tylko zmień ten ram co podał Tesel. 1600 do procka  4690K i płytą Z97 to średni pomysł. Zwłaszcza że cena niższa i tak. Jak węźmiesz kartę Gigabyte to też będzie nieźle. Karta nie ma półpasynwego chłodzenia, ale z tego co wiem to można to zrobić edytująć odpowiednio Bios. Zapytaj ew w temacie o serii 970/980, bo ktoś o tym pisał kiedyś.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bój się jakiegokolwiek tam Boga, w którego sobie wierzysz! Zestaw za 5k, a myszka nadająca się chyba jedynie do zabawny na pulpicie. Zero pojęcia o sensorach czy po prostu lubisz bajernie wyglądającą chińszczyznę? :P

Polecam tą listę do referowania: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZzbKDmFOqsP_ut2RdctD01OEbZzbXol6HLwqVkSmZcg/edit#gid=0

Oraz kilka tematów na ESreality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tam sobie darował. I tak nie odczuje żadnej różnicy. Zwłaszcza że G550M ma przyzwoitą kulturę pracy i niezłą jakość wykonania. A cena przyzwoita. Chociaż kiedyś ten zasilacz był tańszy i obecnie powinien już wrócić do ceny wcześniejszej czyli ok 249zł.  Myszka oczywiście do wymiany.  Za dobrą myszkę trzeba wydać przynajmniej te 100 zł. Za konkretną już więcej. Ja mam Logitech G400 i sobie chwalę. Aczkolwiek ostatnio u znajomego grałem na bezprzewodowej i grało się bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...