Skocz do zawartości
lewylog

Biurowiec na lata. Około 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze się z zamiarem zakupu komputera o specyfikacji jak poniżej i mam parę pytań.

 

Zasilacz Chieftec GPA-400B8 (400W) 80+ BRONZE BULK

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DualDDR3-1600

Intel Core i3-4160,

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V

Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB

Plextor M5S 128 Gb z poprzedniego pc.

Tanie DVD

Obudowa koło 80-120

 

Głównie biurowiec: dużo otwartych okienek i kart w przeglądarkach korzystających z java. Gry odpadaj. Chciałbym żeby komputer swoje zdanie spełniał przez przynajmniej  5 lat a może i więcej J

Mam Kilka pytań :

1.     Czy nie za dużo Ram.

2.     A może jeszcze zaczekać na Skylake bo spadnie cena starych? Bo nowe i3 będą cena/wydajność super?

 

Skylake niby będą nowością ale z drugiej strony zamiast zaczekać 1 miesiąc teraz mam Plextora m5s zamiast M6s w tej samej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy i3 raczej nie ma sensu czekać. 

W ogóle przy takim komputerze może pomyśl nad itx nawet.

Ram ok, jest teraz na tyle tani że nie warto schodzić poniżej 8gb.

Dodatkowo mógłbyś uzyskać praktycznie niesłyszalny zestaw, zamieniając zasilacz na coś bardzo cichego (np. be quiet l8 najniższej mocy), i dając na cpu coś lepszego niż box, jakiś coolerek od sileniumpc.

Składałem coś podobnego, to miałem fortisa na cpu, daje radę w pasywie, 0 wentylatorów w komputerze, 0 kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy dobrze rozumiem ale jak dodam np.  Fortis 2 XE1226 czy Fera 2 HE1224(???) be quiet! Pure Power L8 300W to powinienem uzyskać komputer "bezgłośny" ? 

I ewentualnie jak obudowa bo oba radiatory wydaj się nie koniecznie małe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L8 jest tragiczny elektrycznie. Nie wiem jak można słyszeć zasilacz, mi się nigdy nie udało. Pisze o takim z 12cm wentylatorem, bez obciążenia max.

 

Lepiej g550m o wiele lepszy elektrycznie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno tanich zasilaczy (i nie mówię tu o noname) ma wentylator 120mm w idle grubo ponad 1000rpm i słychać. Nie mówiąc o jakości tych wentylatorów. 

 

Ciężko własnie o zasilacz którego nie słychać.

 

Swoją drogą ten L8 i tak nie będzie lepszy niż chieftec którego autor tematu chciał?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, większość pewnie by go poleciła ale czy to racjonalne... Nie mam pojęcia. Cichy jest, ale nie zdarzyło mi się jeszcze abym słyszał jakikolwiek zasilacz.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...