Skocz do zawartości
zajecc

Mini PC do max 1500zł - czy to dobry wybór ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym Was poprosić o radę czy poniższy zestaw jaki złożyłem to najlepszy wybór w cenie max 1500zł jaki obecnie można uzyskać ? czy coś zmienilibyście ? (im niższa cena tym lepiej)


 


k56c78.jpg


 


Nie dodawałem zasilacza ponieważ jestem w posiadaniu Be Quiet! System Power 7 300W - co w zasadzie jest wręcz przesadne, dlatego chyba sprzedam i kupię coś do 150W. Ale.. czy same bebechy Waszym zdaniem są możliwe najwydajniejsze na ten czas w cenie MAX 1500zł ?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer do zadań specjalnych dla ludzi 45+ :>  a tak na poważnie to przede wszystkim internet, filmy HD lub więcej, pakiet office (word, excel). Chcę żeby to był zakup nie na rok czy dwa ale na lata, stabilny, wydajny, szybki, typowo zastosowanie domowe - bez gier dlatego grafika odpada, a gdyby zaszła potrzeba zawsze coś można wrzucić do obudowy, ale póki co nie ma tematu grafiki. Możliwy do upgradu tj:

1. (z czasem dołożyć kostkę pamięci lub wymienić całkiem np na 2x8GB)

2. lub gdy i7 czwartej generacji -używka, spadnie z ceną do ok 300zł, a to kiedyś nastąpi to wtedy wymienić na taki właśnie.

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zastosowaniach pakowanie I3 ( o I7 już nie mówiąc ) i 16GB ramu to przesada .

 

Spokojnie starczy Pentium + 4GB ramu , a różnicę dołożyć do większego SSD , 120GB/128GB to może być trochę mało .

 

Proponuję zmiany - procek to Pentium G3420 za 279 zł a SSD to Crucial BX100 250GB za 384 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ja nie mówię o zmianach w najbliższych miesiącach, tylko za parę lat gdy te podzespoły będą tanie jak barszcz a alledrogo zalane nimi. co do dysku myślałem też o tym http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-sata-iii-transfer-do-520mb-s-px-128m6s-637120/muszę poczytać jakies testy który lepiej wypada czy ten plextor czy crucial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że plextor wypada lepiej- dlatego też jest droższy ale różnic w użytkowaniu gwarantuje Ci że nie zauważysz.

Kup tak jak reyden mówi, pentium+ crucial bx250gb. i7 na socket 1550 nawet za 10 lat jak będzie kosztował te 300zł to twój komputer będzie w stanie degradacji na wysypisku, takie myślenie o upgradzie nie ma kompletnie sensu, to nie te czasy. Jak myślisz ze i7 przyśpieszy Ci działanie systemu względem pentium w zadaniach czystko biurowych to jesteś w ogromnym błędzie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial będzie OK. Sam używam MX100 512GB i 550 256GB - super dyski, zasuwają jak ta lala. Mie wiem jak tam teraz różnica w cenie, ale bardzo dobrze sprawdzają mi się w biurowych kompach trandscendy, chyba najtanszy w miarę sensowny dysk. Na tym kompie nie będziesz ani VMów miał, ani kopiował non-stop plików... jakikolwiek żywotny SSD Ci wystarczy. 

 

Tak jak inni pisali - i3 to już gamingowe CPU, strata kasy w Twoim przypadku.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...