Skocz do zawartości
Urus

Zakup zestawu w Polsce i wysłanie go za granicę.

Rekomendowane odpowiedzi

A tak, rzeczywiście mają taką opcję.

Swoją drogą to nie wiem co jest nie tak z tymi firmami angielskimi. Jest trochę tych firm które składają sprzęty, ale żadna nie ma tak szierokiego wyboru podzespołów jak firmy polskie. Jak jedna firma ma jakąś część co bym chciał to znowu nie ma innej. A następna firma ma tą której w poprzedniej nie było, ale znowu nie ma czegoś tam. I tak w kółko.

 

Mógłbym kupić oddzielnie części w 20 różnych firmach i sam złożyć, ale nie składałem sprzętów od 12 lat i nawet przestałem się interesować w rozwoju podzespołów. Więc trochę się obawiam czy bym podołał co z czym i jak podpiąć. Czy aby słusznie?

 

P.S. Czy w tym edytorze nie ma korekty językowej?

Edytowane przez Urus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to składanie komputerów nie jest obecnie trudne - złożenie swojego pierwszego jakiś rok temu zajęło mi około 3h, więc myślę że jeżeli nawet te 12 lat temu coś składałeś to dziś nie powinno Ci to zająć dłużej niż mi, więc jedno popołudnie i nowa maszynka gotowa:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK to bieda jeżeli chodzi o sprzęt - zarówno ceny jak i dostępność podzespołów .

 

Pod tym względem nasze sklepy są dużo lepsze .

 

Jak masz jakieś pojęcie o składaniu sprzętu ( nawet minimalne ) to powinieneś sobie poradzić - ja sam kompa z podpisu składałem parę godzin .

 

Co do korekty języka - to zależy ona od przeglądarki i akurat wybranego języka .

 

FF i inne przeglądarki w wersji PL bez problemu sprawdzają pisownię i ortografię , chyba że masz ustawiony inny język np. ja mam obecnie Palemoona ( modyfikacja FF ) w wersji EN i podkreśla mi większość słów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko od siebie, że też skontaktowałem się z Morele w sprawie wysyłki zagranicznej. Okazuje się, że nie oferują montażu przy wysyłce zagranicznej (jeszcze nie wyjaśnili mi dokładnie dlaczego, ale czekam na odpowiedź). Czekam też na wycenę transportu pełnego zestawu (najwyraźniej nie złożonego) i dodam informację, gdy ją otrzymam.

 

Pytanie dla forumowiczy - czy myślicie, że istnieje duże ryzyko przy wysyłce złożonego komputera (renomowaną) firmą kurierską na długim dystansie? Myślicie, że dużo bezpieczniej byłoby wysłać wszystkie komponenty w oryginalnych opakowaniach i samemu złożyć?

 

Dodam, że nigdy jeszcze nie składalem komputera, więc zdecydowanie wolałbym wysłać złożoną skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie transport złożonego komputera to zły pomysł. Był na forum przypadek gdzie komuś slot PCIE urwało, czyli w transporcie musieli chyba paczką rzucać :)

 

Ale jeśli koniecznie chcesz transportować złożony komputer, to rozważ przesyłkę paletową. Kładą skrzynkę na boku, coolerem i GPU do góry, co jest na pewno bezpieczniejsze niż wysyłanie kompa luzem w pudle, gdzie po drodze ono przechodzi przez x rąk, ktoś upuści, ktoś rzuci. A paletą już rzucić się nie da tak łatwo ;)

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za wysyłkę do Danii policzyli 190 zł, kurier + ubezpieczenie. Składanie komputera nie takie trudne, a przynajmniej masz pewność, że nic Ci się nie "urwie" w trakcie transportu. I nawet nie chodzi o działanie bo zawsze można zareklamować, ale szkoda czasu i pieniędzy za wysyłki w tę i z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...