Skocz do zawartości
hidden22

Wolny odczyt plików z płyt DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupiłem sobie grę Singularity po włożeniu płyty do napędu niby działa jak należy po czym płyta zwalnia i obraca się powoli, słychać dźwięk tak jakby się ocierała o coś.

Kiedy otworze płytę pliki niby są http://zapodaj.net/f829853c215a2.png.html, tylko nie są możliwe do otworzenia. Po odczekaniu kilku minut wygląda jakby się "wczytywały" http://zapodaj.net/455884e994a1f.png.html

lecz otwierają się podobnie jak się wczytują. Podczas wielokrotnych prób uruchomienia udało się rozruszać napęd i działał niemal prawidłowo.

Postanowiłem zainstalować grę z dysku pól dnia dane kopiowały się z płyty(użyłem w tym celu program IsoBuster) i podczas kopiowania w którymś momencie napęd zadziałał prawidłowo(działał jak rakieta :) ) reszkta plików szybko się skopiowała i nawet udało się zainstalować grę z płyty, lecz skończyła się sielanka napęd znowu działa jak działał a do uruchomienia gry potrzebna jest płyta.

Myślałem że płyta jest jakaś felerna sprawdziłem inne płyty efekt był podobny.( Dla przykładu płyty z bf 3 i sacred 2 (disk 1) "działały" podobnie jak singularity,a disk 2 tych gier działał bez zarzutu, natomiast płyty z gry Sacred i Battlefield 1942  działają jak powinny, niektóre działają inne nie działają).

 

Szukałem rozwiązania w internecie próbowałem:

-Czyszczenia soczewki lasera 

-wgrałem Firmware 

-wsadziłem kabel do innego gniazda SATA

- włączyć DMA ( było cały czas włączone) 

 

Mój napęd TSST corp CDDVDW SH-222AB ATA Device

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy napęd 50zl więcej czasu straciles na mękę z tym dziadostwem. Kup sobie napęd asusa. Dobrze smigaja lepiej niż Samsungi miałem ostatnio dwa takie nowe pod ręką i ASUS mi jakoś bardziej pod pasował. Cena ta sama.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak dziś nie robi to wielkiej różnicy. Samsung, Asus, NEC, Sony - każdy będzie dobry

 

Może zewnętrzny? Ja np od lat nie mam w obudowie żadnego a za to przenośny można wykorzystać do innych komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytacie ze zrozumieniem ? 

 

 

Sprawdziłem płyty na innym napędzie( starszym od mojego) efekt jest ten sam 

 

Po prostu płyty są źle wytłoczone. ( to zdarza się gdy wytwórnia przejedzie na matrycy więcej niż 30 tyś kopii ( lub wiecej mniej--- nie pamiętam ale ma swoją wytrzymałość )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytacie ze zrozumieniem ? 

 

Po prostu płyty są źle wytłoczone. ( to zdarza się gdy wytwórnia przejedzie na matrycy więcej niż 30 tyś kopii ( lub wiecej mniej--- nie pamiętam ale ma swoją wytrzymałość )

Płyta z Sacred 2 kilkukrotnie była w obu napędach i działało bez zarzutu podobnie jak nfs prostreet czy battlefield 1942, śmiem wątpić że większość moich płyt nagle się popsuła :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...