Skocz do zawartości
RayJek

Jakie podzespoły do amd apu a10 7850k

Rekomendowane odpowiedzi

Tego procka już masz czy dopiero kupujesz ?

 

Bo ten procek to tragedia , równie dobrze nadaje się on na śmietnik - wydajność jest bardzo mała , jedynie co fajne to że ma mocną integrę .

 

Dużo lepszą opcją jest kupowanie I5 4460 + płyta na H81 np. Asrock H81M , cenowo wyjdzie podobnie co A10 7850K + Asus A88X-Pro a masz znacznie wydajniejszy i mniej prądożerny procek .

 

Jedyna wada to brak OC .

 

Ramy to np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 274 zł ( obecnie ich nie ma w morele.net ) lub Crucial Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 mhz CL8 za 289 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego procka już masz czy dopiero kupujesz ?

 

Bo ten procek to tragedia , równie dobrze nadaje się on na śmietnik - wydajność jest bardzo mała , jedynie co fajne to że ma mocną integrę .

 

Dużo lepszą opcją jest kupowanie I5 4460 + płyta na H81 np. Asrock H81M , cenowo wyjdzie podobnie co A10 7850K + Asus A88X-Pro a masz znacznie wydajniejszy i mniej prądożerny procek .

 

Jedyna wada to brak OC .

 

Ramy to np. G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL8 za 274 zł ( obecnie ich nie ma w morele.net ) lub Crucial Ballistix Tactical 2x4GB DDR3 1600 mhz CL8 za 289 zł

chcę go kupić ogólnie miało to wyglądać tak:

 

Dyski SSD :: Crucial SATA SSD BX100
CPU :: AMD A10-7850K
Płyta główna :: Asus A88X-PRO
RAM:: G.Skill 16GB DDR3-2400
Dyski SSD :: Crucial SATA SSD BX100
zasilacz :: SilentiumPC Supremo M1
chłodzenie na cpu :: CRYORIG H5
 
Ale teraz sam nie wiem czy warto pakować się w amd czy dopłacić do intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być ten komp - gry , zabawa grafiką 2D/3D czy HTPC etc. ?

 

Po przeliczeniu cen na morele wychodzi na to że masz budżet ~2 500 zł .

 

Jaki masz faktyczny budżet ?

chciałem poskładać do 3000zł, jestem programistą komp ma być do visual 15, grafiki 2D w PS Cs6, corel6. Aaa i do falloutów całej serii mam bzika na punkcie tej gry hehe.

 

Wersja z intelem

Edytowane przez RayJek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem poskładać do 3000zł, jestem programistą komp ma być do visual 15, grafiki 2D w PS Cs6, corel6. Aaa i do falloutów całej serii mam bzika na punkcie tej gry hehe.

 

Wersja z intelem

up

 

opłaca się tą płytę, czy może jest jakaś inna podobna ale wydajniejsza ??

Płyta główna MSI Z97 GAMING 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszej płyty nie dostaniesz bo takowej nie ma .

 

Obecnie nie ma już takich drastycznych różnic w wydajności pomiędzy płytami od różnych producentów .

 

Tym bardziej że obecnie wszystkie płyty Intela mają chipsety z jednego źródła a nie tak jak kiedyś od kilku różnych producentów .

 

MSI Z97 Gaming 3 może być - dobrze wyposażona płyta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...