Skocz do zawartości
Xeogran

Komputer za 7-8k z artykułu, pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio się zastanawiałem czy kupno tego byłoby dobrą inwestycją:

http://www.morele.net/inventory/info/gtKU2l/

 

Jeśli tak to jaka obudowa pod niego by była dobra? Znalazłem sobie BitFenix, lecz nie jestem się pewien czy jest kompatybilna z tym zestawem jak I również czy nie ma jakiś innych dobrych a tańszych. I czy włożyć jeszcze jakieś dodatkowe chłodzenie do zestawu?

 

Jak na razie nie jestem w tych rzeczach specem, więc jeżeli jeszcze coś przeoczyłem to proszę dać znać!

 

Komputer oczywiście pod gry jak i również programy typu Photoshop.

 

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Powiedz mi czy ten Photoshop to jakoś bardziej profesjonalnie czy dorywczo a komputer z naciskiem na gry ??

 

Bo jak Bardziej Gry to spokojnie starczy i5, a jeżeli photoshop, rendering i jakieś modelowanie i coś jeszcze no to w tedy warto brać i7. 

 

Co do zestawu, no można ułożyć go innaczej, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim karta do zmiany .

 

GTX980 to niezbyt opłacalna karta a Asus Matrix to już w ogóle , w tej cenie można dostać znacznie mocniejsze i mające 6GB VRAM GTX980Ti , co prawda na razie referent ale już karty są .

 

W kategorii cena/wydajność to na razie GTX970 jest najlepszą kartą , nie wiele słabsza niż GTX980 a ponad 2x tańsza niż ten konkretny Asus .

 

Ramy lepiej brać z CL10 np. G.Skill Trident X 2x8GB DDR3 2 400 mhz CL10 za 625 zł .

 

Zestaw za ponad 8K a masz budżetowy zasilacz , tutaj wstawił bym np. XFX XTR 550W za 395 zł , certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie oraz wentylator 135mm z łożyskiem FDB i trybem pół pasywnym .

 

A montaż i wysyłkę zestawu możesz mieć za 1 zł - klik ( fragment tekstu po banerze morele ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uczysz to I5 4690K i ew. 8GB będzie lepszym wyjściem niż I7 4790K + 16GB ramu .

 

I5 w grach ma nie wiele mniejsza wydajność a kosztuje 450zł mniej , w PS-ie też sobie da radę na początek .

 

Ram możesz z czasem dokupić jak ci braknie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś nie referencyjna wersja tej karty pojawi się w najbliższych tygodniach? Jeśli tak to będzie na morelach?

 

Na chwilę obecną ułożyłem sobie coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/OkcVuV/

 

Co sądzicie?

A tak przy okazji potrzebne będzie dodatkowe chłodzenie czy raczej co jest wystarczy?

 

 

 

"Jak się uczysz to I5 4690K i ew. 8GB będzie lepszym wyjściem niż I7 4790K + 16GB ramu ."
 
Jakoś wolę już mieć na przyszłość I7+16GB IMO. Przynajmniej nie trzeba będzie przez sporo czasu nic aktualizować.
 

 

Edytowane przez Xeogran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...