Skocz do zawartości
ozdrab

Problem z zasilaniem GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem w trakcie modernizacji mojego pceta. W zasadzie to wymieniam wszystko oprócz zasilacza i obudowy.Problem pojawił się przy podłączaniu zasilania karty graficznej (MSI 970 GAMER 100ME). Mam zasilacz Corsair HX520. Jest to zailacz modułowy i nieużyte kable z poprzedniej konfiguracji gdzieś przepadły. Został mi jeden kabelek 6pin- 6+2pin, a do karty graficznej potrzebuje dwóch kabelków - na 6 pin i na 8 pin . Mogę dokupić taki kabelek:


Proglem polega na tym, że w zasilaczu mam dwa gniazda tylko na 6 pin i w sytuacji kiedy podłączę te 6 pin przy zasilaczu do 8 pin na grafice to dwie żyłki będę miał, teoretycznie, bez zasilania i nie wiem czy karta odpali?

Pytam, bo nie chcę wydać 40zł plus wysyłka na kabel, który może być zbędny, bo okażę się, że zasilacz się nie nadaje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel, którego zakup rozważałeś jak najbardziej byłby dobry, ale tak jak napisał zaodrze, będziesz miał razem z kartą przejściówkę z 2x-molex i jej po prostu możesz użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kabelek. Gdzieś mi się zawieruszył w całym tym bajzlu. Ale kabelek, który muszę dokupić ma z jednej strony 8 pin a z drugiej strony 6+2 pin. Przejściówka dołączona do karty jest z 8 pin na 6 pin, czyli po jej zastosowaniu będę miał z dwóch stron 6 pinów (w zasilaczu mam gniazdo na 6 pin), czyli nie będę miał jak podłączyć kabla, bo nigdzie nie będzie wejścia na 8 pin. Pytanie, czy jeśli do zasilacza podłączę końcówkę 6 pin (a +2 pin nie będzie podłączone), a końcówka 8 pin pójdzie do karty, to czy to bedzie działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kabelek. Gdzieś mi się zawieruszył w całym tym bajzlu. Ale kabelek, który muszę dokupić ma z jednej strony 8 pin a z drugiej strony 6+2 pin. Przejściówka dołączona do karty jest z 8 pin na 6 pin, czyli po jej zastosowaniu będę miał z dwóch stron 6 pinów (w zasilaczu mam gniazdo na 6 pin), czyli nie będę miał jak podłączyć kabla, bo nigdzie nie będzie wejścia na 8 pin. Pytanie, czy jeśli do zasilacza podłączę końcówkę 6 pin (a +2 pin nie będzie podłączone), a końcówka 8 pin pójdzie do karty, to czy to bedzie działało?

 

przejściówka do karty jest z 6pin na 8pin a nie na odwrót. 

 

potrzebujesz np takiego kabla http://www.morele.net/delock-rozdzielacz-zasilnia-1xpci-e-6pin-2xpci-e-8pin-83433-643563/ 

 

albo 2xmolex -> 6-pin pci-e ale w morelach nie mogę tego na mierzyć. po szufladach to mi się takich kilka wala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale już się zaczynam gubić:)

Podsumowująć- w zasilaczu mam dwa wolne gniazka 6 pin. Mam jeden kabelek 6pin-6+2pin i połączyłem go zasilacz-karta graficzna gniazdo 6 pin. Pozostaje do obsadzenia gniazdo 8 pin w karcie graficznej. Jak mogę je połączyć z wolnym gniazdem 6 pin na zasilaczu? Zakup kabelka 8pin-6+2 pin tak, że 8 pin idzie do grafiki a 6 pin do zasilacza a +2 pin nie podłączone, nie jest rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam jeden kabelek 6pin-6+2pin i połączyłem go zasilacz-karta graficzna gniazdo 6 pin. 

Czemuś się uparł na podłączanie 6+2 do 6 pin na grafice? Nie prościej to 6+2 podłączyć pod 8 pin na grafice i ogarnąć 6 pin na grafie z molexów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...