Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakupiłem płyte ASUS P8P67 (REV 3.0) LGA 1155 Intel P67 SATA 6Gb/s USB 3.0 z allegro,płyta jest nowa ma rok gwarancji ,wymieniłem asrocka p67 extreme 6 bo miałem problemy z koścmi pamięci nie czytały mi banki B1B2..
no myślałem że nowa płyta choć dawno nie na topie to będzie lepiej a tu zonk ,komputer ma same problemy..
Rano nie chce sie włączyć kilka razy próbuje aż załapie ok właczy się...
W CZASIE DNIA POTRAFI SIE ZACIĄC WSZYSTKO I TYLKO RESET...
włączam gre gram gram i nagle pach wyłacz się cały a innym razem wszystko staje i reset...
Wydaje mi ssie że płyta do wymiany ewentualnie procesor na asrocku nie miałem problemów takich
Prosze o pomoc co robić



Intel Core i5 2500K 3.3 GHz + Thermaltake contac 30
Asus P8P67 rev 3.0 LGA 1155
2x4GB KINGSTON 1600 MHz DDR3 HYPERX
ASUS R9 270X DIRECTCUII TOP
SEAGATE 500GB ST500DM002 SATA III 16MB
OCZ AGILITY 3 64GB
Zasilacz Thermaltake Smart Se 530W 80+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz stany s3 i s6 w biosie, one wieszaja pc :/

lubi sie tez wieszac czasami na biosie, ponaga chwile przytrzymac reset albo reset bios przez wyjecie baterii z plyty na kilka minut - rozwiazanie pomaga tylko na jakis czas a trzeba wszystko ustawiac na nowo...

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli problemy będą z tą płytą ogólnie,wczoraj nie mogłem odpalic kompa właczał sie i wylaczał godzinę i załapał i znowu zgasł dzis gdwie godziny chodził i sie wyłączył nagle 20 minut miał problem wstac ale wstał....

w jakiej sekcji te stany s3 i s6...

system na nowej płycie wgrywałem oczywiście sciagałem stery z asusa strony ktora podaje nizej  ...bios najnowszy

https://www.asus.com/Motherboards/P8P67/HelpDesk_Download/

jest tego moze za duzo wgralem czegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio Ci nie pomoge, bo mi grafa wyzionela ducha i nie mam jak biosu "podziwiac". Ale 3 zakladka, szukaj od dolu C3/C6 state. Smieszne jest ze asus obiecywal rozwiacac te problemy, tak samo problem dualbootow i olal cala sprawe. Nie zamierzam wiecej kupowac od nich plyt glownych, bo na q45 mialem takie same jazdy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje znaleśc mam już dosyc tegj płyty dwie godziny pracy i wyłacza się w bf4 nie mozna dobrrze zagrac he...

bede wymienial ta płytę i procesor oraz chłodzenie na

Intel Core i5-4590 

Płyta główna MSI Z97-G43
Arctic MX-2 4g pasta termoprzewodząca
Thermalright HR-02 - Macho 120
ewentualnie  MSI Z97 GAMING 3
 
nie chcve asusa jezeli takie sa problemy z nimi...
ciekawe czy można reklamowac tą płyte i czy wymienią na inna bo takich już nie robią zyskał bym może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę obok tematu, co Cię podkusiło żeby obecnie kupować płytę na P67 zamiast na Z77 jeśli już zaszła taka niewesoła konieczność? Te płyty miały premierę na początku 2011 roku bodajże. Więc "nowa" to ona może jest z nazwy, ale swoje lata już ma a w próżni zapewne w tym czasie nie przebywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mnie podkusiło bo chciałem szybko jeszcze korzystać z i5 2500k puki nie sprzedam a nie miał bym kompa wcale


znalazłem gdzieś na forum takie rozwiązanie czy przemyslenia co myslicie wyłaczyłem czy zda egzamin....

 

Witam.
Chciałbym, abyście w tym temacie wpisywali swoje ustawienia UEFI takie jak opcje zarządzania energią, taktowania, napięcia itp. Spróbujmy wymienić doświadczenia.

Ja zacznę:
Asus P8P67 Standard, UEFI w wersji 1401 (najnowsza dla tej płyty)

Problem #1:
Pojawiają się u was 2 ekrany Asusa, a pomiędzy nimi jeszcze inne ekrany, w znaczny sposób zwalnia to bootowanie. 

Rozwiązanie:
Wyłączyć kontroler SATA Marvell, to on wyświetla czarny ekran z napisem "no hard disc detected", po którym ponownie pojawia się ekran Asusa. Wyłączenie załatwia sprawę, no chyba że ktoś korzysta z tego kontrolera.

Problem #2:
Komputer restartuje się w taki sposób, że się wyłącza na 2-3 sekundy i włącza ponownie. Najłatwiej zauważyć kiedy wychodzicie z UEFI opcją "save changes and reset".

Rozwiązanie:
Wyłączyć opcję EIST (Enhanced Intel SpeedStep Technology).

Problem #3:
Komputer uruchamia się 2 albo 3 razy, tzw. dual-boot.

Rozwiązanie:
Wyłączyć Internal PLL Overvoltage, C1E Report, C3 Report, C6 Report. Tak dokładnie nie pamiętam, która z tych opcji za to odpowiada, ale zawsze wyłączam je wszystkie.

Problem #4:
Komputer się nie bootuje, wpada w niekończącą się pętlę ekranów Asusa.

Rozwiązanie:
Odłącz pendrive lub dysk zewnętrzny z USB smile.gif


wylacz stany s3 i s6 w biosie, one wieszaja pc :/

 

zrobiłem to i dalej lipa pochodzi troche i sie wyłąncza z 80 minut pracował niewiem cos musi byc z jakims podzespołem albo płyta wadliwa całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie:

Wyłączyć kontroler SATA Marvell, to on wyświetla czarny ekran z napisem "no hard disc detected", po którym ponownie pojawia się ekran Asusa. Wyłączenie załatwia sprawę, no chyba że ktoś korzysta z tego kontrolera.

 

Wylaczac nie musisz, po prostu wylacz samo bootowanie z tego kontrolera -> kilka sekund szybszy boot. Ja mam wylaczone wszelkie zbedne bootowania ;p

 

 

Rozwiązanie:

Wyłączyć Internal PLL Overvoltage, C1E Report, C3 Report, C6 Report. Tak dokładnie nie pamiętam, która z tych opcji za to odpowiada, ale zawsze wyłączam je wszystkie.

 

jedynie c3 i c6 powoduja wieszania sie. Reszte zostaw wlaczona.

 

 

 

zrobiłem to i dalej lipa pochodzi troche i sie wyłąncza z 80 minut pracował niewiem cos musi byc z jakims podzespołem albo płyta wadliwa całkiem

 

Sprawdz kosci pamieci na drugim kanale (przeloz do wolnych aktualnie slotow). Opcjonalnie sproboj na plycie na prawo od ramow MemOK!, ale to sprawdz w intrukcji czy podczas bootowania czy jak to uzywac.

 

I tak na przyszlosc, asus w wielu modelach ma problem z dualbootem. Ciagle obiecuja ze to naprawia a pozniej maja juz wydane modele gdzies, bo nowsze sa wazniejsze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ja mam pamięci takie i nie widze ich w kompatybilnosci asusa na stronie niewiem 

Pamięć Kingston KHX1866C11D3P1K2/8G

 

problem moj to ze sie wylancza po minucie albo po pol godziny albo po dwoch godzinach wydaje sie jakby cos nie gralo z asusa plyta bo to nowa jest przeciez a jak sie wylaczy nie moze zalapac patrzylem na plyte to dioda zielona sie pali na dole a na gorze przy tym memok na czerwono mryga dioda gdy zalapuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cos z pamieciami. Nacisnij i przytrzymaj MemOK! Niby ma to znalezc kompatybilne ustawienia dla pamieci.

 

Druga sprawa poszukaj jak zrobic downgrade biosu i proboj starszych wersji, ja jesli dobrze pamietam siedzie na ostatnich 12xx. Pozniejsze wersje mocno ograiczaly OC a zadnych problemow mnie dreczacych nie naprawialy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem jak mi sie wylaczyl nacisnałem memok i załapał ..

ale jak nie ma pamieci takich jak moje na sronie producenta w kompatybilnosci to co mam sprzedac i kupic inne..

a co do tego epu na płycie i w biosie wylanczac czy właczone ma być


mówisz bios 12 cos żeby wgrał

asus suite 2 ma taka opcje wgrywania biosu albo z pena 


http://www.asus.com/Motherboards/P8P67/HelpDesk_Download/

mam do wyboru takie biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, ze asus blokuje downgrade biosu i trzeba kombinowac. Niestety nie pamietam juz gdzie znalazlem na to sposob. Ja tylko wylaczylem c3/c6 report, bootowanie po sieci i interfejsie marvela. Wlaczylem PPL overvoltage i podkrecilem procesor. Reszte mam na stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajak wyłącze marvel to mi dysku ssd nie wykrywa a tam system

Nie wklejaj formatowanego tekstu!!!

 

Po co w ogóle pod tego Marvella cokolwiek podłączasz? Intela sata 2 jest wydajniejsze.

 

Sprawdź jak masz ustawione pamięci, taktowanie, timingi, napięcie. Może tu trzeba coś pokombinować.

Jeśli po poprawnej konfiguracji pamięci dalej będą błędy, zacząłbym od testowej pracy na jednej kości ram, raz jedne kość, raz druga.

W następnej kolejności system na hdd i praca bez ssd.

 

Edit: firmware w ssd najnowsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli włączę komputer od wczoraj jak się wyłączył nie chce się włączyć .włączył się na chwilę i wyłączył nagle ...Teraz wkoło się włącza

że mnie pokusilo kupić asusa teraz same problemy wydaje mi się ze gość oszukał mnie napisał ze nowa ale socet był ułożony juz przyjechala co dziwne jest program pokazuje rev 1 a w aukcji rev 3 było

dram voltage 1.5 auto

speed 1333

wszystko na auto

na chwile mi się włączył i wyłączył chodził 2 minuty he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej nie jest wina Asusa jako takiego, tylko kupowania 4-letnich płyt.

 

Ona występowała w kilku rewizjach, 1.01, 1.02, 3,0, 3.1 mogło tego być jeszcze więcej.

 

ZTCP rev 3 to wersja B3 chipsetu (poprawiona). Wcześniejsze rewizje to chipset B2.

 

Na laminacie może być rev 1, a płyta może być w rev 3, rozpoznasz to właśnie po wersji chipsetu. Czy program może pokazywać rev 1 mimo, że to rev 3, IMO jest to możliwe.

 

Ale to chyba mało ważne, bo wygląda na to, że płyta i tak na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie akcje sa po zmianie ustawien, odlacz pc od gniazdka, wyjmij baterie z plyty i przycisnij reset przez kilka sekund. Po 5min wloz baterie, ustaw podstawowe rzeczy w bios i zobacz czy normalnie bootuje. Jak nie to klikaj MemOk, moze zalapie. Sproboj jezcze obie kosci samodzielnie, rozne sloty ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kos mi napisał czasem tak jest jeśli bios jest w pierwszej wersji (podstawowej)... wówczas czyta tylko najsłabsze procesory z serii 32nm czyli np. G620, G850, i2-1200 itp..... trzeba na tych prockach zrobić aktualizacja Biosu i działa nawet te 2nm....

tylko to niestety przypuszczenia....

wiec nie wiem co myśleć czy się bawić czy sprzedać czy odesłać ta płytę ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...