Skocz do zawartości
ewenement22

Wolne uruchamianie systemu windows 7 prof x64. logi otl frst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z laptopem VOSTRO firmy Dell, Windows 7 professional, i7 2.2Ghz, 4gb ram, dysk 500gb 7200rpm bufor 32mb. Od niedawna laptop zaczął się dużo dłużej uruchamiać. Teraz trwa to około 2,5-3min. Zrobiłem wszystko co mi przyszło do głowy i nic, nadal to samo. Msconfig zostawiłem tylko potrzebne. Zrobiłem skan malwarebytes - nic nie znalazł. Ccelanerem wyczyściłem rejestr, było dużo ponad 2000 błędów. Defragmentację dysku zrobiłem. Chkdsk również. Crystal disk info wygląda ok - pokazuje info że dysk dobry. Adwcleaner nic nie znalazł. Nie mam już pomysłu. Zrobiłem jeszcze skan otl i frst i proszę o analizę logów i pomoc co jeszcze mogę zrobić. Ile powinien uruchamiać się system? Wydaje mi się, że około minuty. Dobrze myślę?
otl
extras
frst
addition
shortcut

autoruns

http://www15.zippyshare.com/v/TPmU5gzM/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk wygląda ok.

 

2. Odinstaluj NOD32.

 

3. Wg mnie do wywalenia (po logu Autoruns):

Broadcom Wireless Manager UI - po co, skoro Windows od czasów XP umie zarządzać sieciami WiFi?

IntelTBRunOnce - co to? TB i VBS? Serio?

USB3MON - po co to? Windows umie obsługiwać USB od czasów 95 bodajże.

Internet Explorer File not found: C:\Windows\system32\ie4uinit.exe <-- co to?

Google wszędzie - polecam Operę

Nero - polecam InfraRecorder, nie waży tony i nie zaśmieca systemu (i tez nagrywa)

kodeki K-Lite - polecam VLC Player (nie potrzebuje śmieci i radzi sobie chyba ze wszystkim)

 

4. Poza tym pełno sterowników: Brother, Panasonic, Nokia, Apple itd - jak nie masz już tych urządzeń lub nie podłączasz do tego kompa, to odinstaluj programy/sterowniki do nich - przecież ładują się na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nadal jest tam pełno programów. Ale równie dobrze może to być wina któregoś sterownika (zwykle sieciówki) lub nawet którejś aktualizacji.

Są 3 opcje:

- szukaj takiego problemu w sieci (może ktoś znalazł przyczynę i napisał, co dokładnie trzeba odinstalować)

- odinstaluj po kolei aplikacje, a jak nie będzie już żadnej, to zmieniaj sterowniki

- postaw system od nowa

Innych opcji nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...