Skocz do zawartości
TheXTomex

[8500] Grafika, gry, hackintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję komputera głównie do grafiki, obróbki wideo i foto, grafiki 3d jak i też przy okazji do gier. Złożyłem taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/0Yl7ig/

Z racji tego iż ma to być hackinosh (do pracy), a windows (do gier), więc wsadziłem 2x 240GB SSD na obydwa systemy (dualboot jest problematyczny na jednym dysku, dwóch partycjach), obudowa z racji swojej estetyki oraz wielkości.
Do tego zestawu będę potrzebował monitora, więc zastanawiam się nad Samsungiem U28D590D (4k) oraz Asusem MX299Q (21:9). I teraz zaczynają się schodki.

Drugą opcją jest nowy MacBook Pro 13 (base) + TV 42" oraz PS4. W cenie wychodzi podobnie, jest na czym pracować i grać.
Skłaniam się coraz bardziej w stronę opcji numer 2, ponieważ będzie to dość przyszłościowy zestaw na studia (film i fotografia), w końcu laptopa można zabrać wszędzie, a ekran ma idealny do obróbki wideo i foto. Nie biorę pod uwagę laptopów z Windowsem, jedynym ciekawym wyborem byłby Dell XPS 13 2015, ale w podobnej konfiguracji jest droższy o tysiąc złotych od MacBooka.

Co myslicie? Zestaw wydajniejszy, stacjonarny, czy mniej wydajny ale bardzo mobilny?
Wszystkie argumenty mile widziane.

Edytowane przez TheXTomex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Hackintosha i piszę właśnie z Macowego systemu :) Masz rację, że aby to sprawnie działało warto mieć 2 dyski SSD, tak właśnie zrobiłem u siebie bo na jednym mi się szczerze mówiąc nie udało sprawić aby to sensownie działało. Sprawdziłeś czy podzespoły które wybrałeś są kompatybilne z OSXem? Przede wszystkim płyta główna i karta sieciowa, ogólnie polecam stronę http://www.tonymacx86.com/mi bardzo pomogła przy dostosowywaniu komputera który mam obecnie pod Hackintosha :)

 

Z drugiej strony drugi zestaw jest faktycznie sporo mobilniejszy, i tu już musisz sam zdecydować. Ja tam jestem za opcją PC Master Race (ale to kwestia tego czy chcesz płacić za multiplayer, mieć 900p zamiast 1080 czy wiecej, i tylko 30 fps - zależy w co grasz i ile grasz), poza tym skoro masz obrabiać filmy to wydajniejszy zestaw będzie dużo wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podzespoły, to tak, wszystko jest kompatybilne, o to zadbałem już wcześniej :)
Podobnie jak obudowa, wszystko się zmieści i będzie znośnie wyglądało.

Na zastanowienie mam jeszcze trochę czasu i pewnie przez to nie będę mógł spać :/
Myślę nad późniejszym zakupem iPada, jeśli chodzi o pierwszy zestaw, może się do pracy nie nadaje, ale do szybkiej obróbki zdjęć już tak. Zycie pełne dylematów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję komputera głównie do grafiki, obróbki wideo i foto, grafiki 3d jak i też przy okazji do gier.

 

No toś wybrał monitory do tego... Jeden to badziew TN, drugi to tania matryca IPS. Do 1500zł dostaniesz Benq GW2765, wyżej celowałbym w takie modele, jak Dell u2413H, czy inne z poszerzonym gamutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Benq bardzo ciekawy, dziękuję za pomoc.
Trochę przemyślałem, i taki MacBook wraz z TV i PS4 (które były w planach) wyszedłby podobnie jak ten Benq oraz taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/xyqCRM/
Co myślicie? Oczywiście nadal na jedym SSD Mac, na drugim Windows. Sprawdziłem, że 980Ti działa na OS X więc tutaj żadnego problemu nie ma, podobnie jak z pozostałymi podzespołami.

Nie jestem jedynie pewny co do konfiguracji 2x dysk 2TB. W domyśle jeden do Windowsa (zabawy, filmów, gier), a drugi do OS X (praca, filmy, ale tutaj do montowania :P, grafika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygłupiaj się żadne laptopy. Jak ma to dobrze działać to tylko stacjonarka.

 

Dualboot - to nie problem.

Oczywiście wszystko oprzesz na Clover? Ale jak widzę w mob GIGAfail to już wiem że będzie to namiastka hackintosha z wykorzystaniem narzędzi pana T.

 

Do czego Ci potrzebny OSX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...