Skocz do zawartości
ThugLife7

Komputer za 5000-6000 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam komputera takiego typowego do gier, czyli o przeznaczeniu tylko na gry i np. kiedyś puszczanie streamów lub czegoś, żeby sobie radził z wieloma wymaganiami, gdzie będzie miał bardzo dobrą grafikę i będzie szybko działał :) w przedziale cenowym od 5000 do 6000 złotych. Piszę na forum ponieważ potrzebuję dobrej rady w tej sprawie, ponieważ szukam już jakiś czas ale nie mogę znaleść czegos co by mi odpowiadało. Nie szukam jakiegos firmowego komputera chociaż jeśli by spełniał poniższe wymagania to było by fajnie :). Jeśli by ktoś mógł to poprosiłbym o gotowe oferty komputerów, ponieważ tak było by prościej.

Chciałbym by w komputerze znalazły się :

 

Procesor : Intel core i5-4690k ( sądzę że ten najlepiej sprawdzi się w grach, ale jeśli nie to poproszę o inne sugestie, możliwe że będę chciał kiedyś komputer podkręcać )

Ram : minimum 8 GB 

Karta graficzna : Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming ( o takiej myślałem, ale jeśli sądzicie że nie warto tyle na kartę wydawać to proszę to uwzględnić )

Dysk twardy : myślałem o jakiś  1-2 TB pamięci 

 

To są takie moje wymagania tzn rzeczy które chciałbym mieć w tym komputerze, jeśli chodzi o resztę to nie jestem pewien jak to złożyć do kupy, a tym bardziej żeby wszystko ze sobą fajnie współpracowało ;/ . A jeśli chodzi o obudowę to miło by było gdyby się świeciła lub coś zw tym stylu :) .

 

Z góry dziękuję za pomoc 

Pozdrawiam Tomek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty wiele osób powie, że się nie opłaca kupować gtx980 i jest to najszczersza prawda. Cena nie jest adekwatna do różnicy pomiędzy nią a gtx970. Jednak jak nie stać Cię na 980Ti a świadomie chcesz przepłacić i kupić 980 to śmiało. Jeżeli liczysz każdy grosz to kupuj 970 i będzie dobrze. Wzrost wydajności miedzy 970 a 980 to od około 14% do 25%

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawa propozycja, który z tych 2 procesorów jest lepszy ? i czy Zotac GTX 980 AMP jest lepszy od tej drugiej kart graficznej ? A i co z obudową ? musi być taka jak jest w zestawie ?

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690k, grafikę weź taka jak tobie pasuje. Możesz rozważyć ASUS strixa 980 albo się szarpnac i wziąć 980ti.

 

Obudowa to tylko propozycja weź taka jaka tobie się podoba ale pamiętaj że musi się zmieścić chłodzenie cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty wiele osób powie, że się nie opłaca kupować gtx980 i jest to najszczersza prawda. Cena nie jest adekwatna do różnicy pomiędzy nią a gtx970. Jednak jak nie stać Cię na 980Ti a świadomie chcesz przepłacić i kupić 980 to śmiało. Jeżeli liczysz każdy grosz to kupuj 970 i będzie dobrze. Wzrost wydajności miedzy 970 a 980 to od około 14% do 25%

Zrobiłem małe porównanie i GTX 970 a GTX 980 to  lepiej wypada 980 pod kilkoma względami jednakże cena to tak około 700 zł róznicy, a GTX 980 a GTX 980Ti u znó wypada lepiej i to znaczne 980Ti lecz róznica ceny jest około 1000 zł ;/ 

A też w tym zestawie wyżej nie ma podanych takich kart graficznych, nie chcę przepłacić ale chcę mieć katrę która będzie utrzymywała duża ilość FPS i bedzie bardziej optymalna 

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690k, grafikę weź taka jak tobie pasuje. Możesz rozważyć ASUS strixa 980 albo się szarpnac i wziąć 980ti.

 

Obudowa to tylko propozycja weź taka jaka tobie się podoba ale pamiętaj że musi się zmieścić chłodzenie cpu.

 

Dodatkowo podpowiem, że niekiedy pod obudową jest napisane ile ma miejsca na chłodzenie, czy kartę graficzną, a czasami jest podana tylko szerokość obudowy. Wiadomo, że po zamontowaniu płyty głównej itp. itd zawsze kilka milimetrów, centymetrów Ci ucieknie. Jak patrzysz na szerokość obudowy zawsze bierz rozsądny zapas, albo pytaj się w sklepie. Ja polecam Asusa gtx980 Strix. Sam niedawno takiego kupiłem. Rozsądna jest jeszcze propozycja od MSI wersja gaming 1 (chyba!).

 

EDIT: Jeżeli Cię staćna 980Ti który jest za około 3200 zł to kupuj. Wtedy będziesz miał absolutnie bezsprzecznie najwyższą półkę wśród kart graficznych. Nie wiem tylko czy tutaj już nie szedłbym w i7 itd... Jednak trzeba sobie powiedzieć, że jest to kawał pieniądza. 970 wypada bardzo przyzwoicie i jak ją kupisz nie będziesz rozczarowany. 980 wydawać się może szalonym i głupim pomysłem, ale jak mieścisz się w swoim budżecie i nie wymieniasz często komputera (ja wymieniam bardzo bardzo rzadko) to możesz ją kupić. Zawsze to więcej wydajności. Moim zdaniem warto jest brać asusa albo od MSI, one są najlepsze ze wszystkich 980. Jak Cię nie stać kup od innej firmy, tylko musisz trochę poczytać. Ewentualnie poszukaj na allegro, albo szukaj używki. Teraz dużo ludzi wymienia swoje 980 które mieli zamontowane w SLI, bo przesiadają się na 980 Ti. 

 

Przepraszam za rozpisanie się.

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podpowiem, że niekiedy pod obudową jest napisane ile ma miejsca na chłodzenie, czy kartę graficzną, a czasami jest podana tylko szerokość obudowy. Wiadomo, że po zamontowaniu płyty głównej itp. itd zawsze kilka milimetrów, centymetrów Ci ucieknie. Jak patrzysz na szerokość obudowy zawsze bierz rozsądny zapas, albo pytaj się w sklepie. Ja polecam Asusa gtx980 Strix. Sam niedawno takiego kupiłem. Rozsądna jest jeszcze propozycja od MSI wersja gaming 1 (chyba!).

 

EDIT: Jeżeli Cię staćna 980Ti który jest za około 3200 zł to kupuj. Wtedy będziesz miał absolutnie bezsprzecznie najwyższą półkę wśród kart graficznych. Nie wiem tylko czy tutaj już nie szedłbym w i7 itd... Jednak trzeba sobie powiedzieć, że jest to kawał pieniądza. 970 wypada bardzo przyzwoicie i jak ją kupisz nie będziesz rozczarowany. 980 wydawać się może szalonym i głupim pomysłem, ale jak mieścisz się w swoim budżecie i nie wymieniasz często komputera (ja wymieniam bardzo bardzo rzadko) to możesz ją kupić. Zawsze to więcej wydajności. Moim zdaniem warto jest brać asusa albo od MSI, one są najlepsze ze wszystkich 980. Jak Cię nie stać kup od innej firmy, tylko musisz trochę poczytać. Ewentualnie poszukaj na allegro, albo szukaj używki. Teraz dużo ludzi wymienia swoje 980 które mieli zamontowane w SLI, bo przesiadają się na 980 Ti. 

 

Przepraszam za rozpisanie się.

No spoko nie ma problemu :)

Porównałem sobie tego asusa i w porównaniu do GTX 980 wypada troszkę lepiej a kosztuje 100-200 zł więcej tylko to jest porównanie :

Asus GeForce GTX 980 Strix OC   a    nVIDIA GeForce GTX 980

 

Nie ważne jak dużo napiszesz ważne żeby mi pomóc zdecydować sie na jakis konkret :)

 

 

 

 

 

 

Dobra pobawiłem się jeszcze z tym i myślę ze ostataczna wersja to ten zestaw za 5016 zł  to jest :

Procesor : Intel Core i5-4690K BOX

Płyta główna : Asus Z97 Pro-Gamer  ( lub to MSI Z97 Gaming 5 )

Karta graficzna : Asus GeForce GTX 980 Strix OC  ( lub Gigabyte GTX 980 WindForce 3X )

Ram : 12 GB 

Dysk twardy : 2 TB

Dysk SSD : Plextor M65 128 GB

Zasilacz,   Cooler CPU,   Napęd : takie jak są w zestawie

 

I to chyba tyle, powiedzcie co sądzicie o tym jakie to jest waszym zdaniem :)

Link do zestawu :  http://www.purepc.pl..._2015?page=0,18 

 

A i system operacyjny : myślałem tutaj o windows 8.1  , co wy na to ?

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam dar do rozpisywania się i pieprzenia trzy po trzy :D
Wiesz wszystko tak naprawdę zależy od kasy jaką chcesz przeznaczyć. Czasami naciągamy swoje budżety by zapewnić sobie większy luksus, a w takich wypadkach nawet 100-200 zł ma olbrzymie znaczenie. Referenta (Nvidia GeForce gtx980) nie kupowałbym wcale tu chodzi także o chłodzenie itp. Jak coś wybierałbym spośród niereferentów (zotac, MSI, Asus itd.). Z tego co się orientowałem to Asus i MSI są w czołówce z małym wskazaniem na MSI (można się o to kłócić godzinami, jednak test na purepc pokazał malutką przewagę na MSI). Ja kupiłem tego asusa tylko ze względu na cenę, bo udało mi się go wyrwać dużo taniej niż jest w sklepie więc nie patrz na mój wybór jako najlepszy z możliwych :D . Ja nie jestem specjalistą- sam ostatnio składałem komputer i nie będę w stanie Ci wyjaśnić pewnych małych różnic, czy wskazać konkret. Moim zdaniem jak masz kasę kupuj od MSI, a jak nie to kup taką nierefkę byś się zmieścił w budżecie :D

 

Gigabite 980 WindForce 3X chyba (z naciskiem na to słowo) przy Asusie i MSI chodzi jak suszarka. Do gier 8 gb ramu Ci w zupełności wystarczy. Z płytą się nie kłócę bo jest w polecanych, aczkolwiek sam nie wiem, czy nie wystarczy tańsza (tu musi się wypowiedzieć ktoś kto się zna bardziej). Mógłbym się przyczepić do ramu, że ma cl11, ale w zasadzie jest znikoma różnica pomiędzy cl10 (mówię o 2400MHz). Można też stawiać na równi 2133Mhz cl 9 z 2400MHz cl 10. Zasilacz okej, cooler jak najbardziej okej tylko, że są jaja potem z obudową i ramami które nie są Low Profile.
Zastanów się nad SSD czy się na nim pomieścisz. Ja do pracy potrzebuję kilka olbrzymich aplikacji + gry które aktualnie ogrywam to 128GB to trochę mało.
Ja nienawidzę kafelek, ale Microsoft mówił coś o darmowej aktualizacji do 10. Nie wiem jak jest naprawdę, ale nie będzie lepiej kupić 7 taniej i zaktualizować na 10? Chyba tylko na 10 będzie chodził Directx12.

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dobra pobawiłem się jeszcze z tym i myślę ze ostataczna wersja to ten zestaw za 5016 zł to jest :

Procesor : Intel Core i5-4690K BOX

Płyta główna : Asus Z97 Pro-Gamer ( lub to MSI Z97 Gaming 5 )

Karta graficzna : Asus GeForce GTX 980 Strix OC ( lub Gigabyte GTX 980 WindForce 3X )

Ram : 12 GB

Dysk twardy : 2 TB

Dysk SSD : Plextor M65 128 GB

Zasilacz, Cooler CPU, Napęd : takie jak są w zestawie

 

I to chyba tyle, powiedzcie co sądzicie o tym jakie to jest waszym zdaniem :)

Link do zestawu : http://www.purepc.pl..._2015?page=0,18

 

A i system operacyjny : myślałem tutaj o windows 8.1 , co wy na to ?

Jest ok. W8.1 bierz za miesiąc zrobisz upgrade do w10 Free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o Ram to gadałem z kumplem ( trochę obeznanym ) i powiedział mi że 8 to takie minimum i lepiej było by mieć 12 bo to jest tylko dodatkowa kostka ramu i wiele to nie kosztuje ... a co do reszty to właśnie mówiny tu o tym by kupić waszym zdaniem jak najlepiej bo sami widzicie że w tych kartach to już detale decydują ... na kartę myślę że max 2500 bym chciał wydać więc szukam  dobrej, która też będzie się dobrze chłodzić :) a no i jeszcze obudowa, kupie raczej jakąś dużą która posiada "okno" i też żeby te wszystkie rzeczy się w niej zmieściły :) , co do dysku SSD to zastanawiam się nad takim 250 GB tylko czy będzie mi to potrzebne ? A i który system operacyjny jest lepszy do gier waszym zdaniem windows 7 czy 8.1 , wiem że ma wyjść ta 10 ale nie wiem za ile :P  bo z tego co ja pamietam to na 7 grało się fajnie a znów 8 to te kafelki ale idzie sie do tego przyzwyczajić ... jeśli chodzi o kasę to ja tu na pierwszym miejscu stawiam to żeby ten komputer bardzo dobrze sobie radził (żeby to wszystko było ze sobą kompatybilne), ale też nie chcę za niego przepłacić jesli nie trzeba :P  

A i pytanie czy opłaca mi się inwestować w chłodzenie wodne ? 

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój budżet jest z gumy czy nie? ;)

 

bo jeżeli tak to pewnie że warto wziąć 256gb ssd zamiast 128gb gdyż szybko potrafi się zapchać. 

 

ram, hmm 12gb to już lepiej dopłacić do 2x8gb a nie kombinować z 3 kostkami. najlepiej sprawdza się zasada albo solo albo para kupiona od razu zmniejsza się szansa wystąpienia jakiś problemów z kompatybilnością. 

 

obudowa - ta jest fajna http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/

 

musiałbyś zmieć płytę główną np na taką http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97m-gaming-s1150-z97-4ddr3-raid-usb3-uatx-z97m-gaming-640722/

 

pasującą kartę graficzną: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gtx-980-gaming-4g-665623/

 

ramy: http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x8gb-2400mhz-ddr3-cl11-hx324c11srk2-16-661449/

 

do tego dorzucić oświetlenie i masz fajnego kompa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Co do systemu i tak każdy z nas będzie aktualizował do 10 ze względu na directx12, a darmowa aktualizacja dotyczy i win7 i win8. W tym budżecie raczej nie warto inwestować w chłodzenie cieczą. Zresztą w ogóle to jest mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak :

Procesor : Intel Core i5-4690K BOX

Płyta główna :  MSI Z97 Gaming 5

Karta graficzna : MSI GeForce GTX 980 

Ram : 16 GB  ten Hyper X co napisałeś   http://www.morele.ne...srk2-16-661449/

Dysk twardy : 2 TB

Dysk SSD : Samsung SSD 850 EVO 120 GB ( kolega mi mówił że wiecej mi nie jest potrzebne bo po co ? )

System operacyjny : win 8.1 

Zasilacz,   Cooler CPU,   Napęd : takie jak są w zestawie ( chyba ze ktoś ma coś lepszego ? ) 

 

Obudowa ta którą mi wysłałeś jest ok :    SilentiumPC Alea M50 Pure Black (SPC105)

ale pytanie jak bym miał tam zrobić to oswietlenie ? sam czy jakbym np na morele.net to wszystko zamawiał to oni by mi mogli coś takiego zrobić ?

Budżet nie jest z gumy ale jestem w stanie wydać trochę więcej jeśli jest to opłacalne a komputer będzie przez to lepiej działał :)

A i co z dodatkowym chłodzeniem ? jest to jakaś trudna sprawa ?

A i czy ten części z MSI nie bedą za głośne ? i czy da się jakoś to rególować bo słyszałem ze na płycie gółwnej MSI mało sie da zrobić? czy się tym kompletnie nie przejmować

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wejdzie do tej obudowa msi gaming 5 - musisz wybrać tą do której dałem ci linka czyli MicroATX

 

pisałeś że pozostałem elementy jak w zestawie ppc czyli wszystko będzie pasować. 

 

128gb powinno wystarczyć ale gdybyś np chciał zainstalować na SSD jakąś grę która długo się uruchamia z HDD np taki dragon age inkwizycja, Battlefield 4 to już miejsca ci braknie - każda z tych gier to przeszło 60gb. 

 

najważniejsze pytanie czy faktycznie masz zamiar podkręcać procka? bo jeżeli nie to może przytnij koszt i kup procka 4590 + do tego np taką płytę główną http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h97m-g43-h97-sata3-m-2-usb-3-0-1150-matx-h97m-g43-640735/

 

tańsze ramy bo płyta obsłuży tylko 1600 - http://www.morele.net/pamiec-hyperx-beast-16gb-1600-2-8gb-cl9-khx16c9t3k2-16x-535271/

 

chłodzenie wtedy tylko jako proformę żeby było ciszej niż box http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/

 

co do oświetlenia to nie wiem czy ci je zamontują ale to jest bardzo proste. bitfenix alchemy jest najlepsze i jest dostępne w morele

 

takie dwa paski po 12cm lub 30 powinny wystarczyć np kolor niebieski http://www.morele.net/bitfenix-alchemy-connect-pasek-6x-led-12cm-niebieski-bfa-acl-12bk6-rp-495711/

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci najlepiej z własnego doświadczenia.

 

Na przełomie 2005/2006 roku też składałem sobie komputer i chciałem wziąć jak najlepszy procesor, żeby starczył na dłużej i abym nie musiał tego szybko wymieniać. Przepłaciłem sporo bo 800zł za AMD Athlona 3500+ o zegarze 2,2GHz. Nie dość, że rok później za 500-600zł szło kupić dużo lepszy dwurdzeniowy x2 4200+ to wydając mniej np. 400zł na 3200+ nie straciłbym wiele na wydajności, a miałbym kasę na dającą duży skok zmianę w przyszłości, czy zakup lepszych innych komponentów.

 

Dlatego według mnie nie warto kupować od razu 980, a 970. Może i 980 jest wydajniejsza, ale jeśli nie potrzebujesz ultra na ponad FullHD i w 100Hz to obecnie nie będziesz czuł różnicy, a w przyszłości ta karta i tak będzie przestarzała. Niby taki GeForce 8800GTX też był drogi i wypasiony, ale dziś już nie jest, podobnie np. Radeon HD4870. Dlatego według mnie kupuj 980 tylko, jeśli będziesz mógł zobaczyć różnicę od razu, bo w przyszłości i tak zrobią energooszczędniejsze i wydajniejsze karty :)

 

Warto za to dołożyć więcej SSD. Nawet stara gra czyli Crysis z 2007 roku, czy GTA IV wczytują się znacznie szybciej z SSD, a co dopiero przy nowszych tytułach. Obecnie dysk SSD to podstawa :) Daje to niesamowity komfort użytkowania.

W TrackManiaNations grając na lanie trasy wczytywały mi się szybciej niż u kumpli z HDD :D .

 

Jeszcze co do ramu: mam dość biurowego laptopa i 8GB to minimum. 4GB bardzo szybko kończą się nawet przy przeglądarce i niestety komputer zaczyna używać SWAP, a to spowalnia okrutnie pracę komputera. Obecnie jestem w stanie wykorzystać ok. 4-5GB ramu nie odpalając gry (kilkanaście lub więcej :P zakładek w przeglądarce). Mając więcej niż 8GB zapewnisz sobie większy komfort pracy. Przy 8GB byłem w stanie nie wyłączając przeglądarki i Visual Studia odpalić Robocrafta i dopiero po ponad godzinie wyskoczyło, że ram się kończy, było zajęte coś 7,85GB (SWAP wyłączony).

Warto więc rozważyć 2x8GB, będziesz mógł spokojnie SWAP wyłączyć, ograniczając tym zużywanie się SSD, a ramu Ci nie braknie. No chyba, że nie korzystasz z wielu zakładek a do grania będziesz wyłączał inne programy to póki co wystarczy 8GB. Drugie 8GB możesz zawsze dokupić później.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli : 

Procesor : Intel Core i5-4690K BOX

Płyta główna :  MSI Z97 Gaming 5

Karta graficzna : MSI GeForce GTX 980 ( jesli to nie jest zbyt duża róznica to co było by tutaj zwamian za ten gtx 980 na 970 ? jaka karta )

Ram : 16 GB  ten Hyper X ( to bym zostawił tak jak jest )

Dysk twardy : 2 TB

Dysk SSD : więc tu bym dał jakiś 250 GB tylko jaki ?

System operacyjny : win 8.1 

Zasilacz,   Cooler CPU,   Napęd : takie jak są w zestawie 

 

no i myśle że chyba tyle ... procka mam zamiar kiedyś podkręcać, chciałbym mieć to oswietlenie :) no i jaką by tu obudowę dać ( napewno chciałbym mieć w niej okno ), bo ten twój link jest do tej (  http://www.morele.ne...-spc105-720233/ ) , raczej wolę sobie zostawićlepszy procek płytę główną i ram :) 

co wy na to ? 

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie wklejać formatowanego tekstu? Używam ciemnej skórki, by mieć ciemne tło.

 

W temacie, kup co ci się podoba. Może będziesz zadowolony, może nie.

Napisano ci już, że GTX980 to słaba propozcja. Albo GTX970 albo 980ti.

 

 

możliwe że będę chciał kiedyś komputer podkręcać 

To kiedyś kupisz sobie kompa do OC, kupowanie kompa pod oc by go nie podkręcać jest bez sensu. "Kiedyś", tj.. jak cpu zacznie niedomagać, OC mu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobie tak jak mówiliście tzn słabsza karta bo chyba nie ma sensu tyle kasy wydać na coś co długo się nie utrzyma jako bardzo dobre ;/

a więc :

Procesor : Intel Core i5-4690k Box 

Płyta główna : Asus Z97 Pro-Gamer

Karta graficzna : nvidia GeForce GTX 970 

Ram ; 2x8GB HyperX

Dysk twardy : 2 TB 

a reszta to to co jest w zestawie :) ? pytanie czy to bedzie ze sobą kompatybilne, jeżeli te podzespoły nie wejdzią  w tą obudowe to znajdę inna i zobaczę jak da się ją zmodyfikować :)

 

ten zestaw który zrobiłeś jest fajny ale jednak tak srednio mi odp ;/ ale i tak się na nim zastanowię :)

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslę o takiej rozdzielczości tzn 1920x1080 to jest minumum moim zdaniem .... no chciałbym mieć minimum 3-5 lat żeby chodził fajnie i się nie zacinał ... a tą 980 ti muszę przemyśleć , bo naprawde nie wiem czy widac ponad 6k i mieć bardzo spoko kompa czy lepiej znaleść cos do 5k które też mi uciągnie gry na grafice ultra ? 

Edytowane przez ThugLife7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dzisiaj grać ze wszystkim na utra, potrzebujesz 980ti, Komfortowo, przycinając co nieco możesz pograć na GTX970. 

Cpu może ci przetrzyma 3-5 lat, może. 

GPU, rozsądniej jest brać gtx970 z trzyletnią gwarancją, po dwóch latach, gdy karta będzie miała jeszcze rok gwary i jakąś sensowną wartość, kartę sprzedać, dołożyć i kupić coś nowego.

Nie liczysz kasy, bierz gtx980ti, też pewnie dłużej niż dwa lata na niej nie posiedzisz, ze względu na wysoko postawioną poprzeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozsądniej jest kupić GTX 970 np z MSI lub Asusa czy jakieś inne ? bo też uciągnie taką grafikę szczególnie że chcę wsadzić do kompa 16 GB ramu ?  

Porcesor : Intel Core i5-4690k

Płyta główna : MSI lub Asus 

Ram : 16 GB 

Karta graficzna : GTX 970 

a reszta to to co było w zestawie i jakaś spoko obudowa do tego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka 

chciałby  żebyście mi pomogli w wyborze procesora do kompa który ma służyć głównie do grania :) 

A więc :

Intel Core i5-4690k     czy      Intel Core i7-5820k 

 

wydaje mi się że są to bardzo fajne propozycje, ale jak macie jakieś lepsze to napiszcie jakie i czemu akurat ta   :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...