Skocz do zawartości
Mawii0

Telewizor UHD czy FHD? (maks. 2500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jak w tytule, zastanawiam się czy warto brać telewizor z rozdzielczością Ultra HD czy jednak pozostać przy standardzie Full HD, jakie jest wasze zdanie i doświadczenie na ten temat?  Szukam TV do max 2500 zł, używałbym go głownie do grania na PS4 i oglądania telewizji na zimnej  oraz odczasu do czasu oglądania filmów HD/FHD (w przyszłości UHD w przypadku jeśli wybór by padł na TV w tej rozdzielczość) z dysku, pendrive. Rozmiar minimum 47-50 cali. Jeśli chodzi o 3D, jeśli było to możliwe to dobrze gdyby miał zawsze jakiś fajny dodatek/urozmaicenie.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?   20 m²

2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?   2-2,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?   Najczęściej 1 albo 2 osoby

4. Czy siedzisz na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?  Raczej na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?   Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?   Od prawej strony 

7. Czy telewizor ma mieć 3D?   Nie pogardziłbym 

8. Co chcesz aby telewizor posiadał?   Smart TV

9. Preferencje co do wielkości?   47-50 cali

10. Jakie urządzenia będą podłączone?   PS4

11. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?   Wieczorami

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?   Obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?   Sportowe, Muzyczne

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?     Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry?    Większość czasu

16. Preferencje co do marki?    Raczej wolałbym LG lub Samsung ostatecznie Sony. (ale jestem otwarty na wasze propozycje)

17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?    2500 zł

 

Ja znalazłem takie o to dwa telewizory:

Edytowane przez Mawii0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry z konsoli to 900p niektóre 1080p, naziemna 720p i pseudo 1080p. Po co Ci UHD?

 

Za dobre Uhd musisz zapłacić sporo więcej jak te 2500

 

Małe sprostowanie: na naziemnej chyba nic nie ma w 720p, natomiast zdecydowana większość to 576i @50FPS . Jest jeszcze w naziemnej 1080i @50FPS (dwa programy na krzyż) , którym da się przepchać 1080p ale @25FPS (filmy pełnometrażowe).

 

... znowu mnie jakiś cieć zminusował i nie byłoby problemu, gdyby nie to, że nie wiem za co ... mógłby mnie ktoś oświecić co nieprawidłowego napisałem, czy po prostu minusujący jest debilem?

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD za 2500 zł ? IMO lepiej zainwestować w dobry TV FHD niż kiepski UHD, którego i tak nie wykorzystasz. Jedynie w filmach ściąganych z neta ,a tych jest skrajnie mało. A o TV z UHD zapomnij jeszcze przez lata, skoro u nas HD jeszcze kuleje. Programów co nadaje  w prawdziwym HD jest niewiele. Nie wspominam nawet o pseudo HD z TVN czy Polsatu, gdzie mamy przeskalowany obraz z 576i i  śmiesznie niski Bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie TV 4K , nie dość że w tej cenie 4K to porażka to w dodatku nie masz jak wykorzystać tej rozdzielczości .

 

PS4 z ledwością puści FHD , w większości przypadków masz 900p .

 

TV to albo klasyczne SDTV albo SDTV konwertowane do HDTV , materiału od podstaw nagrywanego w 720p/1080p jest mało .

 

Co innego jak byś miał podpiętego kompa z kartą która obsłuży 4K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, macie racje chyba nie ma sensu na razie pchać się w telewizory z ultra hd a tym bardziej z tak małym budżetem.

Więc jakie polecacie  telewizory Full HD? :) Cena jednak uległa zmianie i może byc około 3100 zł ;)

Edytowane przez Mawii0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 5 cali nie robi problemu to proponuje kupić:

 

http://www.morele.net/telewizor-samsung-ue55h6400-akxxh-636433/

 

Całkiem udany TV. Niski input lag na poziome 40 ms. Do tego dość szybka matryca. Wg niektórych osób z HDTVPolska.com matryca ma odświeżanie na poziomie 120hz. IMO w grach sprawuje się przyzwoicie. Sam mam model nieco niższy, ale zdaje się na dość zbliżonej (podobnej) matrycy (H6200) i działa całkiem nieźle. Zwłaszcza w grach.  Jakość obrazu też bardzo dobra jak na sprzęt tej klasy cenowej. WIęc jak nie masz jakiegoś urazu do Samsunga to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski input lag na poziome 40 ms

 

Jak na TV? Bo w kategoriach bezwzgl. Input Lag nawet 30ms już nie jest "niski" (mój monitor taki ma i subtelnie już utrudnia to granie - jak miało się punkt odniesienia w postaci CRT, to można stwierdzić, że gra się gorzej). 40ms w takim razie powinno być bardziej odczuwalne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na TV. Chodziło mi o TV, bo raczej po TV nie spodziewam się zbyt niskiego InutLaga. A sporo TV ma jeszcze wyższe. W grach faktycznie to przeszkadza. Dlatego dla mnie TV do grania nigdy nie zastąpi dobrego monitora. Ja mam sam TV Samsunga i żadna rewelacja, ale ja go używam do grania w gry typu The Last Of US czy inne exy na PS3.  Do gier FPS to ja mam swój monitor z inputlagiem na poziomie 18 ms co i tak jest odczuwalne. Niestety dobre czasy CRT mamy za sobą. Ponoć jeszcze Plazmy sobie z tym lepiej radzą.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...