Skocz do zawartości
Passt

Zużycie pamięci RAM w obecnych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się czy nie nadchodzi już era gier wykorzystujących więcej niż 8 GB RAM.

 

Czytałem, chyba na konkurencyjnym portalu, że niektóre nowe gry jak Dying Light czy Assassin's Creed Unity potrzebują już ok 11 GB RAMu. Są na to dowody w postaci filmików na Youtube. W przypadku tej pierwszej gry patche chyba poprawiły optymalizację i zużycie pamięci spadło.

 

Z mojej strony sprawdzałem zużycie pamięci RAM np. w DA: Inquisition i wyniosła ona po kilku minutach grania 5 GB.

 

Ceny pamięci nie są w chwili obecnej jakieś straszne, więc można byłoby się pokusić i jakiś zestaw 16 GB . Proca i płytę główną będę miał pewnie jeszcze ze 2-3 lata. Niby zawsze można kupić w późniejszym terminie, tylko czy powiedzmy za 2 lata będą dostępne odpowiednio dobre zestawy pamięci, bo wiadomo, że DDR 4 rozpycha się rękami i nogami, a dostępność DDR 2 czy DDR jest w chwili obecnej mierna.

 

 

Co  o tym myślicie??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, o co pytasz. Każda płyta zazwyczaj obsługuje min 16GB. 

Kupujesz jedną kość 8GB (lub 2x4, jak masz 4 sloty) i jak braknie, bierzesz drugą (lub kolejną parę).

Możesz od razu 16GB. 

 

Same zużycie ramu u każdego będzie inne ze względu na soft na kompie. Obecnie te 8GB wystarcza i tyle.

 

Tak jak piszesz, standardem, moim zdaniem jest już 16GB i niekoniecznie, bo gry tego chcą, tylko z powodu technologii idącej do przodu - szokujące może być przecież takie 12GB w karcie graficznej Titan X, a w kompie siedzi 8GB ramu, heh.

 

Reasumując, możesz kupić, ale nie musisz, natomiast miej to na uwadze na przyszłość... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...