Skocz do zawartości
SyFFiLiS

Corsair HX520W i podkręcanie Phenom'a II X4 955?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam zasilacz Corsair HX520W, jest dość mocny, ale ma już swoje lata, więc chciałem się dowiedzieć czy da on sobie radę z OC procesora przy poniższym zestawie:

 

CPU: AMD Phenom II X4 955 BE 3,2 GHz

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 2 XE1226 + Titan NANO Grease

MB: Gigabyte GA-770TA-UD3

RAM: Goodram DDR3 2x4GB 1333 MHz

GPU: Powercolor HD4890 1GB (wymiana w najbliższym czasie)

HDD: Seagate Barracuda 1TB

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 (wymiana w najbliższym czasie)

 

Chciałbym także ogólnie wiedzieć czy OC na takim zestawie do 4 GHz jest możliwe? Czy płyta się nadaje, a także chłodzenie, pasta czy obudowa? Dodam, że kartę niedługo wymienię na Radeon HD7850 2GB (stąd chęć OC procka) oraz obudowę na Antec Gamer Three Hundred (z pełnym pakietem chłodzenia, wiatraki CoolerMaster).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę wymień lepiej na coś ze stajni nvidii np. gtx 660 z racji lepszych sterowników, a co za tym idzie mniejszym narzucie na procesor który i tak jest już słaby. Procesor AMD = karta Nvidii, radzę Ci dobrze poczytać.

Zasilacz da radę, najwyżej komputer by się resetował przy pełnym obciążeniu.

Płyta (to model UD3P, a nie UD3 jeśli masz ddr3) da radę mimo gołej sekcji zasilania, to sprawdzony model.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę wymień lepiej na coś ze stajni nvidii np. gtx 660 z racji lepszych sterowników, a co za tym idzie mniejszym narzucie na procesor który i tak jest już słaby. Procesor AMD = karta Nvidii, radzę Ci dobrze poczytać.

Zasilacz da radę, najwyżej komputer by się resetował przy pełnym obciążeniu.

Płyta (to model UD3P, a nie UD3 jeśli masz ddr3) da radę mimo gołej sekcji zasilania, to sprawdzony model.

Czyli lepiej jeśli wezmę do tego procka GTX'a 660 (Ti czy zwykłą?)? A czy wtedy zasilacz i reszta ogarnie OC do ok. 4GHz (myślę, że 3,8 też by "stykło")? A płyta jestem pewny, że UD3 (http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-770ta-ud3_10/overview/) i ma sekcję zasilania 8+2 (czytałem, że akurat dobra pod OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...