Skocz do zawartości
ArtKTK

Gigabyte 790FXT-UD5P - sieciówka

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta posiada dwie karty sieciowe - czy jest możliwe , żeby obydwie padły jednocześnie ?? Uszkodzenie LIVEBOXA wykluczam - laptop podłączony tym samym kablem i internet hula aż miło , a mój pecet pokazuje brak połączenia - diagnostyka sieci wyrzuca że jest odłączony kabel ... W menadżerze urządzeń żadnych błędów - komunikat "urządzenie działa poprawnie" ... Odinstalowanie i ponowna instalacja sieciówek nic nie dała ... Wniosek , że padły , ale żeby obydwie jednocześnie ?? Rano internet był , po wyłączeniu kompa i ponownym włączeniu po kilku godzinach netu brak :( ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawa Moor'a wynika że tak. ;]

 

1. Były jakieś skoki napięcia? Zaniki prądu? Burze?

 

2. Oczywiście sprawdzałeś innym kablem? Sprawdzałeś inne gniazdo w routerze/livebox?

 

3. Pobierz jakąś dystrybucję Linuxa odpalaną z CD/DVD, odpal i zobacz, czy sieć będzie działać (nowe dystrybucje nie powinny mieć problemów z wykryciem i zainstalowaniem kart). Gdyby jednak był problem z ich instalacją (tzn sterowników), to zawsze można postawić obok czysty system Windows.

 

4. Jeśli to Windows 8/8.1, to czy przypadkiem nie włączałeś trybu samolotowego? Badziewie potrafi się zaciąć i mimo wyłączenia, blokować sieciówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoków napięcia ani zaniku prądu przynajmniej do godziny 12:30 nie zauważyłem - potem polazłem do roboty . Burzy nie było wczoraj . Sprawdzałem na innym kablu i na pozostałych trzech gniazdach w liveboxie i mi chu chu . Winda to 7 w wersji ultimate ... Czystej windy nie chcę stawiać - szybciej wyjdzie mi wyskoczyć do sklepu i za 15 zeta kupić sieciówkę pod PCI ... Powtórzę - na tym samym klablu i gnieździe laptop córki neta ma , stąd wnioskuję , że padły sieciówki na płycie - albo z jakiegoś innego powodu odmówiły współpracy .... Wstanę dzisiaj i skoczę do sklepu - 15 zeta nie majątek , a od ręki dostanę odpowiedź co zdechło - najwyżej później będę szukał przyczyn , skoro menadżer urządzeń pokazuje że obie sieciówki na płycie działają poprawnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po wersji systemu zakładam, że to pirat, więc zacząłbym jednak od sterowników sieciówki lub samego systemu. Można jeszcze przeskanować AdwCleaner oraz jakimś antywirusem - np Avira. Przy czym Avira może zepsuć aktywator. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle wnioskujesz - to wersja 100% orginał , zakupiona w sklepie  ... Sterowniki aktualizowałem i nic nie pomogło . Kupiłem sieciówkę za 20 zeta , wpiąłem w PCI i działa - jak będę miał następne wolne to się pobawię i poszperam dlaczego integra odmówiła współpracy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam - kupowanie Ultimate to tak rzadki przypadek, że jak bym stwierdził, że jesteś jedyną osobą na forum, która takową zakupiła, to pewnie bym się nie pomylił dużo ;]

 

Jeśli zmiana sterowników nic nie daje, to rzeczywiście wygląda na uszkodzenie. Można by jeszcze sprawdzić na Linuxie lub czystym systemie Windows (na innej partycji/dysku), by wykluczyć winę systemu. Jak tam też nie ruszy, to ślij na gwarancję. A zakupiona karta jeść nie woła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwara niestety odpada - płyta kupiona jako nowość w 2009 roku - gwara się skończyła ... Jak znajdę czas to się pobawię jakimś Linuksem na innym dysku - jak ruszy , to postawię Windę od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwię Cię , nie mam pendraka :) ... Kupiłem drugą sieciówę i net lata , więc wychodzi że integra odmówiła współpracy - ma ktoś pomysł jak sprawdzić czy padł kontroler czy tylko coś się pokićkało ze sterami/oprogramowaniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...