Skocz do zawartości
Gość

Czy warto kupić lepsze ramy? [post #12]

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym ten procesor kiedyś podkrecic w przyszłosci.

Karta graficzna bedzie na pci-e ale w przyszłości dokupie dysk ssd na pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o OC tego procesora , to nie SB/IB z częściowo odblokowanym mnożnikiem .

 

Jak chcesz kręcić procka to tylko modele 4670K / 4690K wchodzą w grę .

 

Jak nie będziesz używał pamięci 1866+ mhz to wystarczy płyta na chipsecie B85 np. Gigabyte GA-B85-D3H za 269 zł , ew. coś na H97 ( wsparcie dla Broadwella ) np. Asrock H97 Anniversary za 299 zł .

 

Jak będziesz brał lub masz pamięci 1866+ mhz to proponuję Asrock Z97 Anniversary za 310 zł  lub dołożyć do MSI Z97-G43 za 389 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką niedrogą płytę główną polecilibyście do tego procesora?

Czy za około 300zł bedzie spoko plyta?

DDR3

Za miesiąc będzie dokupiona grafika narazie popracuję na zintegrowanej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne wymagania dot. płyty - np. obsługa pamięci ,duża ilość portów SATA/USB czy port/porty M.2 etc.

 

Z tanich i dobrych płyt proponuję Asrocka H81M za 225 zł lub Gigabyte Ga-B85M-D3H za 269 zł .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowe zalman R1 mieści  ATX, ITX, Micro ATX

W przyszlosci bedzie dołożona druga kosc pamieci, grafika za miesiac za ok 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego dobrego procka szkoda dawać okrojone płyty za 200 - 300 zł. 

Wg. mnie absolutne minimum to msi z97-g43 za 390 zł, masz tu 4 sloty na RAM i obsługę szybkich pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sprzęt:  Intel i5-4690K

 Płyta gł.: ASUS Z97-P

Ram: Kingston Hyperx 8gb ddr3 1600mhz CL10

Dysk SSD

 

Zalezy mi na jeszcze szybszym uruchamianiu systemu. System co prawda uruchamia się szybko na moim dysku ssd. Wcześniej ten dysk był w laptopie i system troszeczke sie wolniej  wczytywał.

I mam pytanie. Czy warto dokupić ramy z większą ilościa Mhz i mniejszym CL. Czy będzie różnica w uruchamianiu systemu i aplikacji?

 

I jeszcze jedno pytanie. Ten procesor pisze, że obsługuje DDR3-1600 (PC3-12800), a płyta główna do DDR3-3200 MHz. Czy mogę włożyc szybszą pamięć czy moj procesor tego nie obsłuży?

Edytowane przez Gość
Czyszczenie nadmiernego formatowania tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor bez problemu obsłuży ramy 1866+ mhz .

 

Choć szybsze ramy nie przyśpieszą uruchamiania systemu , tutaj znacznie więcej da SSD .

 

Szybkie ramy mogą dać niewielkiego boosta ( do 10% ) w grach ale skoro masz już ram to wg. mnie nie ma sensu wydawać ~300 zł po to aby mieć kilka fps więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Przyszedł czas na kupno karty graficznej. Jaką byście polecili do tego mojego sprzetu wyżej? cos od 1000zł do 1200zł.

Zamierzam grać w wiedzmin, far cry 4, B4, Cod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gry które wyieniłam pójdą na full na tych kartach?

 

Kolega tez bardzo poleca gtx 970. A czy opłaca sie dorzucic 3 stówki i kupic gtx 970? warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od gry , detali i rozdzielczości .

 

Generalnie jest tak - W FC4 na FHD + detale ultra I7 4790K@4,5 Ghz + GTX960 osiąga ~30 fps , R9 290 osiąga już 40+ fps.

 

BF4@ Ultra generuje ~35 fps dla GTX960 i 52 fps dla R9 290 , tutaj GTX970 jest nie wiele lepszy niż R9

 

Cod AW ( bo chyba ci o tą część chodzi ) osiąga odpowiednio 37 fps , 68 fps i 75 fps .

 

W W3 na FHD + AA/ i SSAO bez HW GTX960 osiąga ~~36FPS , R9 290 ~48 fps a GTX970 58 fps .

 

Przy FHD + Ultra / HBAO+ i AA nadal bez HW fps-y prezentują się odpowiednio - 24 / 33 / 40 .

 

Z włączonym HW R9 290 generuje ~20 fps , GTX970 generuje ~30 fps .

 

Testów GTX960 dla tych ustawień nie ma , pisane na podstawie tego testu .

 

Ty będziesz miał mniej fps-ów bo masz sporo niżej taktowany procek i ramy 1 600 mhz , jak nie będziesz grał w 1440p+ i detalach Ultra z innymi upiększaczami to powinno być płynnie nawet na GTX960 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 to raczej mieszanka wysokich z Ultra, aby grać płynnie. Ale to jest absolutnie nie przyszłościowa karta. Wydajnościowo można ją porównać do ponad 3 letniej karty HD7970. Więc jak chcesz grać na najwyższych detalach i przez dłuższy czas mieć spokój to bierz gtx 970 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 to raczej mieszanka wysokich z Ultra, aby grać płynnie. Ale to jest absolutnie nie przyszłościowa karta. Wydajnościowo można ją porównać do ponad 3 letniej karty HD7970. Więc jak chcesz grać na najwyższych detalach i przez dłuższy czas mieć spokój to bierz gtx 970 

Ale z tym procesorem Intel i5-4690K dobrze był współpracowała? Procek niedługo będzie kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie , pomieszało mi się że kupiłeś I5 4460 .

 

Z wykręconym I5 4690K fps-y będą podobne jak ww. testach .

 

Pomiędzy I5 a I7 dużych różnic nie ma , miał byś dodatkowe kilka fps jak byś szybkie ramy w rodzaju 2 133 mhz CL9 / 2 400 mhz CL10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym procesorem Intel i5-4690K dobrze był współpracowała? Procek niedługo będzie kręcony.

Tak, będzie współpracować jak Donald z Angelą.

Ogarnij tylko to, co napisał reyden i dobierz to co Ci pasuje.

Dla mnie wybijanie ponad 960 było nieopłacalne, ale zależy kto jaki ma budżet. Generalnie wszystkie wymienione GPU są w absurdalnie wysokich cenach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny GPU są normalne. To złotówka i Euro są absurdalnie słabe do dolara. Gdyby nie to takiego gtx 970 byśmy kupowali za ~1100pln, a gtx 960 za 650-700pln i piszę o dobrych nie referentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...