Skocz do zawartości
Gontarek

Skreślenie monitora AOC tylko ze względu na brak FlickerFree ?

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem "szcześliwym" posiadaczem monitora AOC i2369vm, monitor jest cudny ma niesamowite kolory dobrą jasność , szybki czas reakcji i super wygląd. Jedyną jego wadą jest brak flicker-free nie siedziałem jeszcze z nim tak długo abym moje oczy mogły to odczuć jednak czytałem , żę flicker free ma znaczący wpływ na oczy ich ochrone i kondycję dlatego dbając o swoje oczy postanowiłem zwrocić ten monitor i zmienić na coś innego. Tylko czy w podobnej cenie ( może być drożej) znajdę monitor z tak fajnymi kolorami i dobrą matrycą ?? Czytałem , że Eizo ma taki model stworzony do gier i kosztuje coś około 1200zł ale też chyba nie ma Flicker Free kwasny.gif



Czy może jednak zostawić sobię tego Aoca ? Pracuje 6-7h dziennie przy monitorze w pracy, w domu czasami też lubię sobie pograć jestem młody nie chcę na starość zasuwać w okularach smile.gif



No i fajnie byłoby mieć jednak ten cal-dwa cale więcej smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłączę się do tematu. Stoję przed podobnym wyborem co ty, z tym, że mnie interesują tylko modele 21.5 cala, ale większość producentów posiada również bliźniacze modele 23".

W moim przypadku w grę wchodzą te 3 modele:

  • AOC i2269Vwm //D-SUB, Display Port, 2xHDMI, brak flicker free, 3 lata gwarancji D2D, 489 zł
  • Dell P2214H //D-SUB, DVI, Display Port, HUB na 3 USB 2.0, duże możliwości regulacji + pivot, matowy, 3 lata gwarancji "Next business day" na 0 białych pixeli, brak HDMI, 669 zł
  • LG 22MP65HQ //D-SUB, HDMI, 2 lata gwarancji, 519 zł

Jak widać każdy ma jakieś zalety i wady. Monitor będzie używany przez 80% czasu do internetu i obsługi programów, 20% gry, 0% filmy, 2-7h dziennie. Z tych trzech wymienionych modeli cena nie jest dla mnie żadnym kryterium. Najbardziej skłaniam się ku Dellowi, wydaje mi się, że będzie on najlepszy do mojego codziennego użytkowania. Jedyna rzecz której się obawiam to brak HDMI, a czasami będę go musiał podłączyć do 2 komputerów jednocześnie. Będę posiadał kartę ze złączem Display Port więc nie powinno być problemu, ale jednak ten brak HDMI kłuje mnie w oczy. W drugiej kolejności mam na oku AOCa, ale on z kolei nie ma "flicker free". Chętnie wysłucham waszych opinii.

 

Do autora tematu:

Chyba szukamy mniej więcej tego samego. Weź moją listę i rozejrzyj się za bliźniaczymi modelami 23". Trochę czasu poświęciłem na szukanie i z modeli 21.5" do 700 zł raczej nie ma nic ciekawszego.

Z tym "flicker free" to już sam nie wiem jak jest bo czytałem, że ten AOC mimo, że go nie posiada to nie jest to wadą bo radzi sobie bardzo dobrze.

 

//EDIT

Ostatnio dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Mianowicie, że HDMI i DVI to ta sama metoda przesyłania obrazu więc jeżeli chcemy tylko wysłać obraz do monitora to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zastosować przejściówkę lub kabel DVI -> HDMI. Nic nie tracimy na jakości. Jedyna wada tego monitora właśnie upadła.

Edytowane przez Marrrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG na AH-IPS-sie bez flicker free i nie narzekam (z podpisu). Weźcie pod uwagę, że to nowinka i jakoś ludziska bez tego się obywały. Tak, że podchodzić do tego na luzie. Myślę, że to diametralnie nie polepszy komfortu pracy. Ważniejsza jest "jakość" obrazu i odpowiednie ustawienie kontrastu i jasności oraz lampka z tyłu przy pracy po zmroku i ogólnie pojęta ergonomia stanowiska komputerowego.

 

Rozumiem, że EIZO to ten:

 

http://www.morele.net/monitor-eizo-fs2434-fs2434-bk-5lat-gwarancji-653894/

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Della. Jestem zadowolony. Nie zauważyłem żeby funkcja flicker free dawała jakieś dodatkowe profity i polecałbym nie traktować tego jako "must have". Moim zdaniem wpływ tego monitora na oczy jest taki sam jak każdego innego za podobne pieniądze. Jakbym miał teraz wybierać to w ogóle nie uznałbym funkcji flicker free jako argument za lub przeciwko, ale nie żałuje tych +180 zł wydanych względem AOC. Na niektórych testach w internecie można zobaczyć różnice między monitorem z FF i bez. Ja postawiłem dzisiaj obok siebie 3 ekrany i jakoś nie udało mi się tego zauważyć. LINK

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja postawiłem dzisiaj obok siebie 3 ekrany i jakoś nie udało mi się tego zauważyć. LINK

 

Weź telefon komórkowy, przełącz się na nagrywanie i zerknij ... widać falowanie obrazu.

 

 

Oko normalnie tego nie zauważy.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed takim samym dylematem jak Wy Panowie, wygląd AOC Vs FF w BenQ. Czy ktoś może opisać swoje doświadczenia z FF? Obecnie używam 19 calowego Samsunga 940N, rozmiar nie jest zły, tak samo jak i proporcje ekranu (komputer służy tylko do przeglądania neta, YT, office itp. Nie oglądam na nim w ogóle filmów, gram raz na pół roku w gry typu moral kombat czy NFS) Problem tylko w tym, że dość szybko męczą mi się na nim oczy. Czy monitor z FF rzeczywiście może to zniwelować /zmniejszyć?

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Jak dla mnie zakup dzisiaj monitora (który ma być na lata) bez flicker free to bez sens. Różnica jest olbrzymia jeśli chodzi o zmęczenie oczu. Ja osobiście jak się przyzwyczaiłem do flickerFree to teraz siadając do zwykłego monitora(laptop) odczuwam natychmiast brak flicker free i do tego na wielu tłach widzę migotanie na, które kiedyś nie zwracałem uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko taka demonstracja dla tych co sami nie potrafią zauważyć migotania. Oczywiście, że długotrwałe siedzenie bardziej męczy wzrok. Nowe technologie redukują to zmęczenie. Pozwalają zmniejszyć jasność do niższego poziomu bez efektu migotania. A czy to pomaga jest masa badań i artykułów na necie można poczytać. Pewnym jest, że tani monitor, który uniemożliwia odpowiednie ustawienie jasności kontrastu i innych parametrów do tego dochodzi migotanie powoduje szybsze zmęczenie wzroku. Ile szybsze to zależy jaki monitor porównamy z jakim i również od ludzi bo każdy inaczej reaguje na migotanie i inne efekty, jednemu wzrok będzie się męczył szybciej innemu wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...