Skocz do zawartości
Michał Bogucki

Lenovo Z510 - drastyczne pogorszenie akumulatora dokładnie rok po gwarancji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rok temu kupiłem laptopa Lenovo Z510.

Użytkowałem go tak jak należy. Przy pierwszym użyciu kalibracja beterii, a następnie użytkowanie go przy odłączonym zasilaczu, aby ładować i rozładowywać baterię.

Parę tygodni temu, idealnie rok po gwarancji bateria zaczęła się rozładowywać nawet w nocy, gdy laptop jest wyłączony.

Pojawia się komunikat ,,słaba bateria, kup nową''. W serwisie powiedzieli mi, że na baterię jest akurat tylko roczna gwarancja, a wymiana na nową wynosi 700zł, gdzie laptop kosztował 2500.
 

Orientuje się ktoś może, czy jest to uszkodzenie mechaniczne, czy może celowo zaprogramowany układ scalony w myśl ,,planowanego postarzania produktu"?

 

Dorzucam zrzut z BateryMona.
ps. Włączyłem parę dni temu EnergyManagera, aby zrekalibrować ponownie baterię. Startowało na 70%. Po przyroście 1% na parę godzin becnie zatrzymał się na 84%.

 

pozdrawiam

Michał Bogucki

post-196081-0-81421900-1434703931_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to kwestia użytkowania, czy może Lenovo robi takie beznadziejne baterie, ale mi w laptopie po 2.5 roku bateria nadal chodzi bez problemu. Przy czym mój sprzęt jest cały czas na kablu. Gdy go odłączę, wytrzymuje bez oporu 4 godziny.

 

Z tej tabelki wynika, że pojemność nadal nie jest zła. Gorzej z tym rozładowaniem przy wyłączonym laptopie.

Nie orientuję się jak działa WoL lub inne funkcje wzbudzania kompa, ale może ten laptop nadal czuwa?

 

Sprawdziłem w Google i jest ciekawie.

 

Szukajka:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=Lenovo+Z510&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=Lenovo+Z510+bateria

 

Pierwszy lepszy wynik:

http://www.wykop.pl/wpis/11203454/lenovo-z510-bateria-byla-cudowna-ale-do-momentu-uz/

 

Wygląda na to, że firma próbuje robić interes na bateriach zamiast na sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu 2 karygodne praktyki:

 

Planowe postarzanie produktu.

Montowanie baterii na stałe, tak żeby użytkownik sam nie mógł wyjąć bez utraty gwarancji.

 

Z czasem po prostu będziesz musiał dłużej pracować na kablu, nie daj się doić lenovo na wymianie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...