Skocz do zawartości
stranded

Potrzebna pomoc, komp sam się wyłącza losowo (ASRock P67 Pro3)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od kilku dni pewien problem.

 

Otóż z niewiadomych przyczyn komp sam gaśnie po czym startuje za 2 sekundy i wszystko działa jakby nigdy nic. Do tego komenda Reboot zamiast robić reset robi Shut down a potem komp startuje od nowa.

 

Co próbowałem:

 

- wyjąć wszystko złożyć od nowa (wyczyściłem wszystko)

- zmiana kabli SATA

- zmiana zasilacza na nówkę sztukę (pierwsze co zrobiłem), kupiłem Thermaltake Smart SE Modular 530W SPS-530

- system nie ma znaczenia, zdarzyło się to podczas instalacji Windows 10 i na Live USB jakiegoś tam Ubuntu, zdarzyło się to również po paru minutach w UEFI

- odpalałem kompa bez RAM, po wciskaniu reset 1 na 3 razy zdarza się, że zamiast reset jest shut down a potem wraca do życia

- bez grafiki to samo (niestety nie mam płyty, na której można wystartować kompa z integry w i7)

- bez dysków również (zarówno bez SSD i HDD)

- odczepiałem wszystko z tyłu typu mikrofon USB itd

 

Co mogę jeszcze zrobić? Podejrzewam w sumie nie wiem czemu ale napięcie w gniazdku, dzisiaj dla przykładu komputer był włączony od 8 rano do teraz i ANI JEDNEGO resetu nie było, do tego robiło się przez 2 godziny katowanie procka przez OCCT. Tak więc wydaje mi się, że jedyne co mogło paść to albo płyta główna albo coś jest nie tak u mnie z prądem.

 

W każdym razie dzisiaj mam zamiar przenieść cały sprzęt do innego pomieszczenia i odpalić go na innym przedłużaczu.

 

Miał ktoś kiedyś podobne akcje? Komputer jest mi mega potrzebny (pracuję w domu) i teraz przez weekend nic nie mogę nawet zamówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem w trakcie przenoszenia kompa do innego pokoju, zobaczymy jak się będzie zachowywał podłączony bezpośrednio do ściany.

 

Jeśli tak samo to chyba zamówię tą płytę http://allegro.pl/asus-p8h67-m-le-usb3-sata3-1155-ddr3-sfv-i4880950108.html

 

Głównie ze względu na to, że posiada wyjścia na zintegrowaną grafikę. Chyba, że ma ktoś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana odpada, brak funduszy na nowy procek, ale już wiem że komp wyłącza się nawet podpięty totalnie gdzie indziej, co ciekawe on się tak potrafi nie wyłączać cały dzień a przed chwilą padł podczas gry w GTA V, zazwyczaj dział się to w idle ale czasami podczas gry.

 

No cóż, czeka mnie wymiana płyty muszę poszukać czegoś fajnego ale nie chcę już tego ASRocka choć nadal widzę, że jeśli chodzi o 1155 to wszyscy go polecają na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem ale ASRock (z siedzibą w Holandii) zaproponował mi DARMOWĄ wymianę jeśli pokryję koszty wysyłki (150zł). No i się zgodziłem :)

 

Super sprawa, mimo tego że gwarancji już nie ma, muszę im tylko odesłać moją płytę i w ciągu 5 dni otrzymam nówkę sztukę.

 

W między czasie kupiłem sobie na szybko płytę z której niedługo zbuduję coś fajnego:

 

http://msi.com/product/mb/B75MA-E33.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem ale ASRock (z siedzibą w Holandii) zaproponował mi DARMOWĄ wymianę jeśli pokryję koszty wysyłki (150zł). No i się zgodziłem :)

 

Super sprawa, mimo tego że gwarancji już nie ma, muszę im tylko odesłać moją płytę i w ciągu 5 dni otrzymam nówkę sztukę.

 

W między czasie kupiłem sobie na szybko płytę z której niedługo zbuduję coś fajnego:

 

http://msi.com/product/mb/B75MA-E33.html

Tylko wiesz że na B75 nie podkręcisz zbytnio ?

Ten Asrock to zdecydowanie lepszy wybór

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie mnie w ogóle nie interesuje ;) płyta już do mnie prawie dotarła zobaczymy co to za MSI, jak się wtedy komp zacznie wyłączać z nową to ja wysiadam...

 

Płyta dojechała, działa bez zarzutu, lepsze UEFi i w końcu USB 3.0 na froncie. Jest komicznie mała! Ale śmiga ;)

 

n0tTAG0.jpg

 

n3O0OkU.jpg

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...