Skocz do zawartości
vinett

Laptop do 2000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie, potrzebuje jakiegos laptopa do 2000 zl. 
mam zamiar studiowac na asp, dlatego zalezy mi na duzym i porzadnym wyswietlaczu, czasami moze byc mi potrzebny do obrobki grafiki, jezeli chodzi o dysk to mysle, ze 1 000 gb bedzie okej, zalezy mi rowniez na porzadnej obudowie ( w tej chwili mialem takiego laptopa i obudowa mi spekala http://www.ceneo.pl/20755594
Opcjonalnie ostania rzecza ktora moze byc dla mnie wazna jest to ze czasem chcialbym odpalic jakas gre. 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porządnym ekranie ? ;D

Kup sobie macbooka z retiną albo cośw tym stylu. MAm znajomego na ASP w gdańsku i właśnie takie sprzęciki zachwalał z racji na matrycę.

 

za 2 k zapomnij o sprzęcie który nawet minimalnie zapspokoi twoje potrzeby w kwestiach ekranowych.

 

a porady tych 2 panów najlepiej zignoruj bo ci tylko zaszkodzi czytanie tego. Żadne ci nie napisal o przecietności tych matryc a w szczególnosci nr1 ktory podal z50 gdzie ta matryca full hd to jest tylko z rozdzielczosci. Reszta paraametró to wypisz wymaluj zwyczajna słaba matryca do twoich potrzeb kompletnie nieprzydatna.

Edytowane przez laprekuan
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porządnym ekranie ? ;D

Kup sobie macbooka z retiną albo cośw tym stylu. MAm znajomego na ASP w gdańsku i właśnie takie sprzęciki zachwalał z racji na matrycę.

 

za 2 k zapomnij o sprzęcie który nawet minimalnie zapspokoi twoje potrzeby w kwestiach ekranowych.

 

A ty widziałeś jaki jest przedział cenowy, czy po prostu masz głęboki autyzm lub walnąłeś o jedno piwo za dużo i posta przy okazji?

 

Weź się zastanów, co byś zrobił, jakby Ci ktoś walnął w Twoim temacie "auto klasy B do 40K" posta o treści

 

 

Kup sobie BMW 235i ///M, albo coś w tym stylu. Mam znajomego na AWF w krakowie i jeździ tylko autami BMW.

 

Bardzo pomocne, prawda?

 

Jest pewne kontinuum pomiędzy "porządnym wyświetlaczem" a retiną.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zastanowiłem. Się. Autor moze sobie nie zdawac z jakosci matryc w laptopach to go uprzedziłem. Nie widze w tym nic niewlasciwego tym bardziej, ze nikt z tu obecnych tego nei zrobil :(

Predzej sugerowal bym kupic zwyklego laptopa z jakims i3M i dokupic zewnętrzny monitor o ile takie rozwiązanie satysfakcjonuje autora. Niemozliwe jest w przypadku autora kupno sprzętu z adekwatnym ekranem. Porządny w tanim laptopie to może byćdo zastosowań domowych. Dla grafiak to już całkiem inna półka wymagań. Tam porządne zaczynają się o wiele wyżej.

 

Nie kumam dygresji z samochodem.

Rozumiem obecność aż 2 modów w topie z racji spamu w reportach :)

Edytowane przez laprekuan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć, to kolega ma racje. W tej kasie nie ma mowy o czymkolwiek, co będzie się nadawać do grafiki. I nie wmawiaj sobie, że FullHD załatwi sprawę na matrycy 15 cali... Wręcz przeciwnie - pierwszy lepszy program graficzny (bardziej skomplikowany niż Paint) zarżnie ten procesor przy takiej rozdzielczości.

 

Jeśli chcesz ten sprzęt do prezentowania wyników pracy, to może jakiś budżetowy 17 cali - żeby było coś widać.

 

Jak chcesz na tym pracować, to wybacz ale nie ma takiej opcji. W tym wypadku zewnętrzny monitor w okolicach 24 cali to podstawa. I żeby odróżnić silver od gray, to też monitor ten nie może być marketowym badziewiem za 300-400zł.

Natomiast jak już kupisz dobry monitor, to za resztę ciężko będzie kupić coś nowego, co pociągnie programy graficzne. Głupie i3-5010U już swoje kosztuje, i3-4000M jest droższy, a im wyżej, tym drożej.

Za resztę można wyrwać: nowego lapka z Pentium, używanego lapka z i5-2gen (może 3) albo nową stacjonarkę.

 

Gdybyś mimo tych uwag chciał w tej kasie kupić coś nowego, na czym można pracować w grafice, to (wg mnie) musiałoby spełnić te założenia:

- procek INTEL (jak najwyższa pozycja w notebookcheck CPU ranking)

- matryca MATOWA (wygoda ważniejsza od kolorów - jeśli idziemy w CAD, monitor można dokupić później)

- dysk SSD (to też ostatecznie można wymienić później)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wciąż wracamy do posta Autora tematu, gdzie - cytując: "mam zamiar studiowac na asp";

 

I nie - nie bronię w żaden sposób matryc w laptopach bo ciężko mi skojarzyć coś na prawdę sensownego do kwoty ~3-3.5k zł...

Natomiast należy zadać sobie pytanie na czym dotychczas Autor tematu pracował...

 

Wtedy możemy odkryć że tani IPS w laptopie za 2.5k zł to i tak 2-3 półki wyżej dla Autora...

 

PS:

tak czy siak opcja zewnętrznego porządnego monitora to najsensowniejsze rozwiązanie...

PS2:

A sugerowanie jakiegokolwiek Lenovo (obecnie dostępnego) pod kątem jakości obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z50 ma błyszczącą matrycę, co na starcie dyskwalifikuje ten sprzęt do dłuższej pracy na nim, bo będzie męczył wzrok.

 

To jest najtańszy sprzęt, który da jakąś tam wygodę pracy:

http://x-kom.pl/p/243529-notebook-laptop-15-6-asus-r556la-xo946h-i3-5010u-4gb-128-1tb-dvd-rw-win8x.html

- i3 piątej generacji, który ma jakąś tam wydajność

- dysk SSD + 1TB w kieszeni (do trzymania kopii projektów itp)

- matowa matryca

- dobra bateria

- system w zestawie

- dobre głośniki

 

Potem dokupujesz monitor na MVA (około 800zł) i już można jakoś pracować z grafiką.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z50 ma błyszczącą matrycę, co na starcie dyskwalifikuje ten sprzęt do dłuższej pracy na nim, bo będzie męczył wzrok.

 

To jest najtańszy sprzęt, który da jakąś tam wygodę pracy:

http://x-kom.pl/p/243529-notebook-laptop-15-6-asus-r556la-xo946h-i3-5010u-4gb-128-1tb-dvd-rw-win8x.html

- i3 piątej generacji, który ma jakąś tam wydajność

- dysk SSD + 1TB w kieszeni (do trzymania kopii projektów itp)

- matowa matryca

- dobra bateria

- system w zestawie

- dobre głośniki

 

Potem dokupujesz monitor na MVA (około 800zł) i już można jakoś pracować z grafiką.

Wreszcie ktoś sensownie gadający ;)

z tym, że 1 poprawka ode mnie

ni3 i3 ulv tylko i3M albo i5M

i3 ulv to niskonapięciówka i jest sporo niżej taktowana niż i3m

i3ulv są enrgooszczdne i mają niskie TDP ale są wolniejsze niż i3m

 

prędzej bym iwestował w Lenovo g510 z i5M ( wydajność i7 ulv) z racji na wysoko taktowany procesor, który jest dośćzbliżony już do i3 desktopowego.

 

@ edit down

dla mnie i3 ulv niestety jest kiepskim pomysłem.

KAtegoryczne minimum to i3M a w tej cenie to dostaniesz g510 z dyskiem SSD 250 gb i systemem na pokładzie spokojnie.

Celowo podałem bez bo ma starczyc na monitor a te elementy mozna kupic potem.

matryca matowa? Po co skoro i tak kupujemy zewnętrzy monitor w tej koncepcji ? :E

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czym jest seria U. Oczywiście można znaleźć coś mocniejszego w tej cenie (z prockiem M), ale trzeba zrezygnować przynajmniej z jednej z tych rzeczy:

- system

- sdd

- matowa matryca

 

Linkowany wyżej g510 oznacza rezygnację ze wszystkich 3 rzeczy. Bardzo, bardzo kiepski pomysł.

 

Jeśli chodzi o procesory, to 5010U nie jest taki zły - poprzednia generacja U wypada znacznie gorzej:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

 

EDIT:

dla mnie i3 ulv niestety jest kiepskim pomysłem.

Nawet 5 generacja? Patrzyłeś na linkowaną tabelę?

 

KAtegoryczne minimum to i3M a w tej cenie to dostaniesz g510 z dyskiem SSD 250 gb i systemem na pokładzie spokojnie.

Chyba nie bardzo. ;]

 

BTW:

Minusa masz oczywiście od konkurencji, nie ode mnie. ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 5 generacja? Patrzyłeś na linkowaną tabelę?

 

Patrzysz po tabelkach ? Miejże litość. Nawet 5 czy 6ta generacja ulv nie są w stanie konkurować z 2-3 generacją M ... Okej, szybkiej leci WinRar, oprócz tego jest padaka niesamowita. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz po tabelkach ? Miejże litość. Nawet 5 czy 6ta generacja ulv nie są w stanie konkurować z 2-3 generacją M ... Okej, szybkiej leci WinRar, oprócz tego jest padaka niesamowita.

Nie wal ogólnikami, bo to bez sensu. Powszechnie wiadomo, że i7 to top, ale jak ktoś raczy zauważyć, że jest kilkadziesiąt modeli i7, to widać, że nie wszystko złoto, co się świeci.

Np taki i7-2617M - jest i7, jest M i co? Nic tylko brać? Bo gdzie takiemu i3 w wersji U do niego?

Jednak pomijając rozwiązania czysto profesjonalne, to zapewne dobrze dobrany i3 w wersji U będzie sprawniejszy.

 

Nawet jak porównamy procki i5 różnych generacji, to mamy korzyść nowej wersji - np taki i5-2430M (który jest w mojej zabawce) i i5-5200U. Parametry dość bliskie, wyniki zbliżone, jednak U zrobi to samo zużywając mniej prądu, więc dłużej będzie śmigał na baterii.

 

Jak będę miał kiedyś czas, to chętnie przetestuję i przedstawię starcie 2430M vs 5010U.

 

Inna sprawa, że w tym budżecie nie znajdziesz dobrego M, chyba że kosztem SSD lub systemu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wybrane serie... pozostaje kwestia baterii

Mamy lapka z i5-M 3gen co dostał 4400mah baterię... mamy lapka z i5-U 5gen co dostał baterię 2200mah bo jest cienki płaski i brakło miejsca na większe ogniwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Lenovo G510 i5-4210M,   Lenovo Z50, albo Asus r556la  ? Tyle ze Z50 i R556la maja blyszcaca matryce, w takim razie ktory z tych 3 bylby najbardziej odpowiedni ? Moze jeszcze macie jakies propozycje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R556LA i błyszcząca matryca? Pierwsze słyszę. 3 godziny temu stawiałem system na takowym i matryca jest matowa. Chyba że są różne wersje, co byłoby raczej nie typowe, bo zwykle wszystkie wersje w danej serii/rodzinie mają taki sam rodzaj matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem Z50-75 za 1500 zl tu sa parametry:

 
- Procesor: AMD A10-7300 4 x 3,20GHz Turbo 64bit
  Cache 4MB; 4 rdzenie; 4 wątki   
- Pamięć Ram DDR3: 8192MB
- Dysk twardy:1000GB 
- Wbudowana kamera internetowa
- Matryca: 15,6 cala 16:9, 1366x768 px LED HD + 
 - Karta graficzna: Radeon R6 M255 DX
albo za 1700 
 

 Procesor: AMD A10-7300 4 x 3,20GHz Turbo 64bit
  Cache 4MB; 4 rdzenie; 4 wątki   
- Pamięć Ram DDR3: 8192MB
- Dysk twardy:1000GB 
- Wbudowana kamera internetowa
Matryca: 15,6 cala 16:9, 1366x768 px LED HD + 

 - Karta graficzna: Radeon R6 M255 DX

 
Warto ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem moze cos lepszego, za 2100;
 

Stan: Nowy Waga (z opakowaniem): 3.00 [kg] Gwarancja: Producenta Rodzaj dysku: HDD Pamięć karty graficznej (MB): 2048.00 Procesor : AMD A8 Liczba rdzeni procesora: Cztery Taktowanie procesora (MHz): 1800 Pamięć RAM (MB): 8192 Pojemność dysku (GB): 1000.00 Karta graficzna: Grafika dedykowana Wielkość matrycy : 15" - 15.9" Rozdzielczość matrycy : 1366 x 768 Rodzaj matrycy: Matryca matowa System operacyjny: Windows 8, Windows 10, Dodatkowe informacje: Czytnik kart pamięci, HDMI, Kamera, Matryca LED, Obsługa standardu 802.11n, USB 3.0,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka zestawów, mam nadzieje, który z nich byłby najlepszy i najbardziej opłacałby sie w stosunku ceny do jakości? Jeżeli chodzi o allegro, to nic lepszego nie znalazłem.Chyba, że ma ktoś lepszą propozycje. Co myślicie o kupowaniu na allegro albo o sklepach typu mediamarkt, neonet, avans itd ? 

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-b50-70-i7-4510-8gb-1000gb-r5-m230-i5601112183.html

http://allegro.pl/mocny-sprzet-i7-8ram-ssd-1tb-gt730m-17-i5624908287.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-b50-80-i7-5500-8gb-1tb-r5-m330-mat-i5626201918.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z50-70-i3-4030u-8gb-1tb-gt840m-dos-i5610672523.html

 

te sa dość popularne na allegro:

http://allegro.pl/mocny-laptop-lenovo-4x2-4ghz-16gb-500-radeon-500zl-i4837494908.html

http://allegro.pl/laptop-asus-r556la-xo1079h-i5-4gb-1tb-hd5500-win8-i5616760591.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-gamer-4x2-4ghz-12gb-500-radeon-500zl-i4837502490.html

 

Mam jeszcze pytanie, dlaczego taki czterordzeniowy AMD A8 jest gorszy od dwurdzeniowego i5 ? Od czego to zależy ? 

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. 

Edytowane przez vinett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...