Skocz do zawartości
thomas4

Chłodzenie i5 4690k - wodne czy konwencjonalne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że nie ma działu ogólnego o chłodzeniach, a mój wybór jest między chłodzeniem wodnym a zwykłym, musiałem wcisnąć gdzieś ten temat.

 

Mam do wydania ok. 200zł. Procesor rzecz jasna będę kręcił, do jakich wartości to nie wiem, ale nie będę go katował zbytnio. Jeśli chodzi o chłodzenie wodne, to pod uwagę brałem Seidon 120v. Czytałem i oglądałem testy, i radzi sobie całkiem nieźle jak na takiego małego wypierdka.

 

Przyznam szczerze, że głównym czynnikiem który popycha mnie do kupna chłodzenia wodnego to kwestia estetyczna. Mam obudowę z szybką i jest różnica między Macho a jakimś niedużym chłodzeniem wodnym

 

specyfikacja komponentów:

AsRock z97 Pro4

Zasilacz XFX TS550 (550W)
Obudowa Corsair Carbide Spec-02 
 
Pytanie jeszcze, czy ten zasilacz jest coś warty i wytrzyma podkręcony procesor i chłodzenie wodne (chociaż ten seidon to raptem 7W)
 
Ogólnie wiem, że na tym seidonie nie osiągnę lepszych efektów niż na dobrym chłodzeniu konwencjonalnym, ale jak wspominałem, głównie kwestia estetyczna. Ale być może są jakieś niuanse o których nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowe WC sobie odpuść , drogie i niezbyt wydajne i ciche .

 

Z chłodzeń AC to albo Macho rev. A za ~180 zł albo dołożenie do Macho rev. B za ~210 zł .

 

XFX TS to dobre zasilacze , 550W spokojnie starczy do kręconego I5 .

 

Napisz jeszcze jaką masz lub planujesz mieć kartę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...