Skocz do zawartości
xSzeryFx

R9 390 - dobór zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od jakiegoś czasu planuje zakup komputera, jednak czekałem na premierę grafiki R9 390.

Chciałbym się zapytać, jaki zasilacz należy kupić do tej karty?

 

Wcześniej myslałem o GTX 970 i w tym wypadku wybrałbym zasilacz 500W. Wiem tylko tyle, że ta R9-tka ma zdecydowanie większy pobór mocy, i zastanawiam się czy wystarczy 500W.

 

Pracowało to będzie na MOBO MSI Z97 GAMING 5 z procesorem i5 4690K. W przyszłości jeśli przyjdzie taka potrzeba będę myslał o podpięciu drugiej takiej karty z racji mozliwości ktore daje płyta główna, ale wtedy doborem zasilacza będę się przejmował później.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 390 to nic innego jak rebrand R9 290 - ten sam układ oraz lekko podniesione taktowanie GPU.

 

Zapotrzebowanie na prąd podobne jak w 290 .

 

Przy cenach 390 zostań przy GTX970 albo bierz znacznie tańsze R9 290 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godne przemyślenia, jednak R9 390 oferuje dwa razy więcej pamięci (wiem że nie jest to współczynnik decydujący), jakby nie patrzeć lepszą wydajność w grach niż GTX 970, a jest w tej samej cenie. Mówimy tu o produkcie od MSI.

 

Jeżeli chodzi o Wiedźmina 3, no to wiadomo że GTX-y miażdżą pod każdym względem R-ki, ale patrząc na porównanie wydajności w innych grach no to mówimy tu o różnicy ponad 10 czasem 15 kl/s na korzyść R9 390.

 

Ale chętnie wysłucham zdania innych użytkowników ;) Jest to dla mnie dość ważny wybór... jakby na to nie patrzeć mowa tu o wydatku ponad 1500 zł za samo GPU, co nie jest małą kwotą i rozsądnie było by ją dobrze wydać ;)

Edytowane przez xSzeryFx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup GTX 970 w cenie powyżej 1500,00 nie wydaje się biznesem życia, ale cóż, ceny są zawyżone i to przeskoczyć trudno.

 

Zakup R9 390 w cenie powyżej 1500,00 wydaje się czynem mającym znamiona czynu absurdalnego lub dokonywanego w stanie ograniczonej poczytalności, albowiem kilkumiesięczne niereferenty R9 290 są na rynku wtórnym wyceniane w okolicy 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...