Skocz do zawartości
OgrodnikSzkodnik

PSU Enermax Digifanless 550W vs Enermax Platimax 750W

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o sugestie, jaki zasilacz będzie najlepszym wyborem do mojego konfigu w sygnaturze?

Zapotrzebowanie mocy w/g configuratorów PSU ok 345 watów.

MA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM CICHO.

Nie będę dokładał drugiej karty do SLI.

procesor na powietrzu niewiele podkręcony do 3,9GHz

karta grafiki default.

Komputer do gier w 25%, reszta biuro i internet

Enermax Digifanless 550W (850PLN) 0dB

Bez wentylatora - zero hałasu

http://www.enermax.pl/digifanless

digifanless_b.jpg

Enermax Platimax 750W (700PLN) 31dB

Doskonałe wykonanie i napięcia, najcichszy z chłodzonych coolerami.

http://www.enermax.pl/power-supplies/platimax/

platimax750_b.jpg

Czy może jednak  głośniejszy EVGA G2 850W (580PLN) 40dB

ale przy tej mocy słyszalny jedynie podczas gier, półpasywny,

solidny i tani, 10 lat gwarancji...

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=220-G2-0850-XR

31-850-G2.jpg

Proszę znawców, którzy posiadają, posiadali te PSU o wypowiedź.

Nie potrafię podjąć sam mądrej decyzji.

Zasilanie tego zestawu dotychczasowym podświetlanym CoolerMasterem 450W,

który ma jakieś 8 lat nie wróży nic dobrego na dziś i jutro.

Boję się pożaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze nr. 2 i 3 to przesada , brać zasilacz o mocy 700+ W do kompa który bierze w porywach ~350W to lekko nie ten teges .

 

Zasilacz 1 jest OK ale musisz mieć dobrze wentylowaną budę inaczej go ugotujesz .

 

Do tego kompa wstawił bym jakiś półpasywne tanie PSU jak np. XFX XTR 550W za 395 zł , posiada wentylator 135 mm z łożyskiem FDB i trybem półpasywnym - wentylator startuje przy obciążeniu 30+ % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam zasilacz "na wyrost". Świadomie wybrałem, żeby nawet pod obciążeniem nie załączał wentylatora, chyba że jest akurat 30C temp. otoczenia :) Mam ciszę, oszczędzam wentylator i zasilacz, który dłużej mi posłuży, bo jest obciążony maks. w ok. 50%, a to jest optymalne obciążenie dla zasilacza.

Edytowane przez grzechotnik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mam jasności, czy lepiej wziąć tańsze rowiązanie - 850W, licząc na to, że wentylator się nie włączy przy zapotrzebowniu na moc poniżej 50% (w tym przypadku) i będzie cicho, czy też całkowicie pasywnego 0dB lub najsprawniejszą elektrycznie wersję  z najcichszym wentylatorem. Czekam dalej na konkretną, jasną poradę. Wszyskie nie są tanie i liczę na rozwiązanie na parę lat. Interesuje mnie aby w komputerze było słychać jedynie Noctua D-14 ze swoimi 19dB max w grach. W grach w moim przypadku słychać również Asus StriX-a, jak przekroczy karta 55 stopni, podobna głosność, jak laptopa, jak wietrzy procesor. Obudowa jest swietnie wietrzona dwunastoma SillentWingsami, które kręcą się bezgłosnie na ok 300RPM, ustawione regulatorem tak, by nie przekrzykiwały chłodzenia CPU, w pracy biurowej jest w tej chwili absutna cisza, gdyby wyjąć CoolerMastera nieszczęsnego...

to należy włozyć który w takim razie z nich?

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Jeżeli bedziesz rozbudowywał zestaw z sygn. to Platimax 750 - a nawet jak nie to i tak Platimax, to bdb. PSU.

Do "no fanless" PSU przy takich obciążeniach (powyżej 300/400W ciągłej mocy) to nie mam zaufania ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...