Skocz do zawartości
poxy18

jest sens modernizować? np. 775/771 E5200 na Xeona?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem poniższego sprzętu:

procesor - intel pentium dual core E5200

płyta główna - ASUS P5QL PRO

GPU - ASUS EAH4850 Radeon HD4850 512MB

pamięć - 4GB OCZ [2x 2gb PC2-6400 DDR2-SDRAM]

dysk WDC WD6400A AKS-00A7B0 [640gb; 16mb]

zasilacz ANTEC EARTWATTS model EA430D 430W max

 

Kompa używam do przeglądania netu, kwestii biurowych i od czasu do czasu do gierki Football Manager (aktualnie FM2015).

 

Czy jest sens zmodernizować sprzęt? Wyczytałem o możliwości kupienia np. Xeona E5450 z adapterem 775/771.

Co by mi to dało? Jaką wówczas musiałbym kupić karte graficzną aby wszystko razem było spójnie dopasowane wydajnościowo no i czy coś jeszcze musiałbym wymieniać?

 

Ewentualnie jak się to ma ekonomicznie do zakupu czegoś nowszego [może być nowe lub używane]

 

Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim stopniu jest wykorzystywany obecny CPU .

 

Do FM2015 E5200 starcza aż nadto .

 

Do biura i netu także starcza , nie ma potrzeby wymieniać go na jakiegoś Quada .

 

Jak ci komp muli to zastanów się nad SSD .

 

Jak chcesz zmieniać to od razu całą platformę np. na nowe S1150 z Pentium G3420 lub G3258 na pokładzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, bo nie chciałem zakładać nowego. Powrócił u mnie temat upgarde'u po wyjściu Wiedźmina 3.

 

Zastanawiałem się nad kupnem PS4 do grania w Wiedźmina 3, Rise of Tomb Raider, Project Cars, GTA V i nowe FPSy typu CoD, Far Cry 4, Battlefield. Koszt ok. 1600 zł + drogie gry. Ale jest tańsza alternatywa w postaci upgrade'u pc niższym kosztem plus tańsze gry.
 
Doczytałem ostatnio temat, że można tanio rozbudować moją platformę PC i wsadzić przez przejściówkę 4-rdzeniowego Xeona z 12 MB cachu (który dobrze się kręci, standard to 4x3  GHz). Koszt np. Xeona E5450 to ok. 240 zł. Czy ww. gry mają szansę pójść w Full HD chociaż w średnich detalach po wymianie proca i GPU? Grafa myślę, że do 500-600 zł, żeby jej proc nie hamował. Możecie coś polecić do mojego zestawu (tak żebym nie musiał jeszcze zasilacza wymieniać, bo jest bdb choć nie ma 8pin PEG tylko 6, ale to chyba nie problem, bo można chyba takie GPU jeszcze dostać)? Czy dokupienie jeszcze raz 2x2 GB ramu (niestety tylko DDR2) coś pomoże, czy lepiej kupić nowe kości 2x4 GB, (niektóre fpsy już wymagają 6 GB ram)? Warto wydać powiedzmy do 1 tyś zł na pc, czy nie bawić się w ratowanie dziadka pc i kupić ps4 (wolałbym jednak pc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie .

 

To sterowniki od NV generują dość spory narzut przy starszych platformach i prockach , szczególnie jak ktoś ma słabe/średnie 2 rdzenie .

 

Choć Xeon powinien poradzić sobie z narzutem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starszym systemie jak xp czy vista i procu 2 rdzeniowym kiedyś tak było, od czasów win 7 problemów takich juz dawno nie ma i sterowniki geforce mają niższy narzut na procesor na wszelkich platformach i systemach co jest faktem. Do słabego procesora tylko karty od nvidii, tak samo jak do procesorów od amd tylko karty graficzne nvidii.

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli załóżmy gtx 660 będzie dobrym wyborem w swojej cenie? Dobrze by było żeby karta dużo prądu nie brała i nie generowała dużo ciepła i hałasu.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast konsoli z grą i mieszanie na starej platformie PC to kupić płytę, CPU, GPU i ram (nie wiem czy zasilacz wyrobi) w cenie do 1600 - 2000 zł żeby chodziło to jak na ps4?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...