Skocz do zawartości
wind789

Czy ten zasilacz wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam złożyć nowy komputer i martwię się czy ten zasilacz wystarczy...

 

Specyfikacja komputera:

 

- Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX

-Karta graficzna MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit

-Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

-Obudowa Zalman ZALMAN Z3 

-Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

-Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA

-Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

 

 

zasilacz:

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W

 

Dzięki.

         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość koralgor23

 

Witam. Zamierzam złożyć nowy komputer i martwię się czy ten zasilacz wystarczy...

 

Specyfikacja komputera:

 

- Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX

-Karta graficzna MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit

-Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

-Obudowa Zalman ZALMAN Z3 

-Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

-Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA

-Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

 

 

zasilacz:

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W

 

Dzięki.

         

 

 

spokojnie, mam identyczny przy podobnym sprzęcie i nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zasilacz: Corsair VS Series 450W 80+

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

 

Przy zmienionych podzespołach:

-intel core i5 4460

-Asrock H81M

-Radon R9 270 Msi albo Sapphire

-2x4gb Crucial 1600mhz cl9 DDR3

- dysk WD Blue 1tb    7200 obr/min

- napęd Samsung SH-224DB/BEBE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu strony zawsze zawyżają potrzebną moc, bo raz marketing dla sponsorów - producentów zasilaczy, a dwa istnieje ryzyko że skorzysta z nich ktoś kto kupi jakąś chińszczyznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strony tego typu zawyżają wyniki bo liczą głównie po TDP procka czy karty , do tego w zależności od ustawień całość liczona jest dla warunku 90% TDP .

 

Ani procek ani karta nie zużywają tyle mocy ile mają TDP , o ile karta jeszcze może się do tego zbliżyć to często procek nawet nie osiąga połowy TDP - tym bardziej że w przypadku obecnych CPU część TDP idzie na iGPU czy inne układy zintegrowane w procku .

 

I5 4460 + R9 270 nawet nie weźmie 300W , bierz albo Corsaira VS450 albo któryś z zasilaczy proponowanych przez MiG29 .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsaira nie polecam. U mnie w ciągu półtora roku dwa modele poleciały na RMA.

 

Po pół roku od zakupu VS450 przestał sobie radzić z i5 4670 i GTX 760 - komputer wyłączał się w grach.

Po roku od zakupu CS550M zaczął wariować odcinając zasilanie GPU.

 

Dziś awaryjnie używam VS450, czekam na powrót CS550M z RMA, a docelowo kupię EVGA z serii G2 - zasilacz ma świetną opinię, no i w środku to SuperFlower.

 

A, w między czasie miałem jeszcze jakiegoś Deusa od SPC - po wyjęciu z pudełka i podpięciu kompa nawet nie zastartował.

 

Przekonałem się już, że zasilacz to nie jest dobre miejsce na szukanie oszczędności. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Do zestawu który składa autor tematu wystarczy 520W ?

 

Więc do i5-3350p, GTX970, MSI B75a-G43, 1xssd, 1xhdd, 2x4GB, Creative SB, AverMedia do przechwytywania obrazu, 4x wiatrak 600W powinno również wystarczyć ? Dokładnie to Corsair CX600.

 

Pomyślałem, że zapytam bo chcę dokupić tą AverMedie, a sam GTX970 ma chyba TDP około 170W(nie pamiętam jak  w stresie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsaira nie polecasz, a to dobre.

 

Corsair robi świetne zasilacze, tylko nie trzeba brać najtańszych budżetowych serii, które wiadomo, że bazują na marce a nie na jakości wykonania. To nie jest jakas wielka sztuka zrobić porządny zasilacz, ale to musi swoje kosztować, jak komponenty maja być lepsze. Biorą ludzie jakieś CX-y czy CS-y po 199 zł, a spodziewają się nie wiadomo czego. AH, HX, TX to są te trochę wyższe serie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsaira nie polecasz, a to dobre.

 

Corsair robi świetne zasilacze, tylko nie trzeba brać najtańszych budżetowych serii, które wiadomo, że bazują na marce a nie na jakości wykonania. To nie jest jakas wielka sztuka zrobić porządny zasilacz, ale to musi swoje kosztować, jak komponenty maja być lepsze. Biorą ludzie jakieś CX-y czy CS-y po 199 zł, a spodziewają się nie wiadomo czego. AH, HX, TX to są te trochę wyższe serie.

 

Mam CX'a ponad rok i nie narzekam, żadnych problemów póki co ;) Nie bawię się w OC więc ta półka jest według mnie wystarczająca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest wystarczająca, najwyższe serie zasilaczy są mega nieopłacalne w parametrze cena/jakość, to działa tak samo jak w w każdym innym przypadku.

 

Natomiast uogólnienia dotyczące całej marki na podstawie jej najtańszych serii są nieracjonalne. Corsair robił i robi bardzo dobre zasilacze, a że się pojawiły także słabsze i tańsze serie to dlatego, że taki jest rynek i chcieli sobie dorobić na marce niewielkim kosztem, zamiast dobrowolnie oddać w całości ten segment innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsaira nie polecam. U mnie w ciągu półtora roku dwa modele poleciały na RMA.

 

Po pół roku od zakupu VS450 przestał sobie radzić z i5 4670 i GTX 760 - komputer wyłączał się w grach.

Po roku od zakupu CS550M zaczął wariować odcinając zasilanie GPU.

 

Dziś awaryjnie używam VS450, czekam na powrót CS550M z RMA, a docelowo kupię EVGA z serii G2 - zasilacz ma świetną opinię, no i w środku to SuperFlower.

 

A, w między czasie miałem jeszcze jakiegoś Deusa od SPC - po wyjęciu z pudełka i podpięciu kompa nawet nie zastartował.

 

Przekonałem się już, że zasilacz to nie jest dobre miejsce na szukanie oszczędności. ;)

Też się zdecydowałem na G2 bo rewelacyjnie wypadał w testach i recenzjach, ale jednak tanie to one nie są, jak teraz patrzę to chyba jeszcze droższe niż gdy kupowałem.

 

Trudno kogoś namawiać żeby zapłacił tyle za zasilacz gdy są 2x tańsze a dobre alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorą ludzie jakieś CX-y czy CS-y po 199 zł, a spodziewają się nie wiadomo czego.

Cóż, spodziewałem się, że będzie działał dłużej niż 10 miesięcy, więc to raczej nie jest "nie wiadomo co". Zwłaszcza, że CS to jednak ponad 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...