Skocz do zawartości
Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

AMD Zen | 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to jest wątek z typu fantastyki  i to nie naukowej  :ploom:

 

za późno za wolno i pewnie za drogo w stosunku do tego co bedzie oferować jak i na tle konkurencji

 

ale nadzieja umiera ostatnia

 

ps

 zastanawia mnie ten przypis przy 40% na obrazku

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to wygląda na 40% przyrost Zen w stosunku do Excavatora per core

 

40% większa wydajność przy identycznym taktowaniu. Niżej taktować CPU w 14nm raczej nie powinni, więc można w sumie spekulować faktycznie 40% większą wydajnosć / rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni oglądałem testy różnych procesorów w Wiedźminie 3 i zaczynam dochodzić do wniosku, że Zen faktycznie może uratować AMD, stając się najlepszą propozycją na niskiej i średniej półce. Intel po raz kolejny Wydał i3 jako dwurdzeniowca. W grach, które wykorzystują wszystkie 4 rdzenie nowości od AMD powinny wygrywać z propozycją intela nawet jeśli pojedynczy rdzeń będzie minimalnie słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miał zrobić z I3 - wydać Quada ?

 

Quad już jest - nazywa się I5 .

 

Chyba że I3 z 4 rdzeniami pozbawić turbo i obniżyć takty to może by się przyjął .

 

Intel musiał by radykalnie przebudować całą linię aby znaleźć miejsce dla takich I3 , generalnie sami się zapędzili w kozi róg z takim podziałem i teraz dalej to ciągną .

 

Albo I3 z 3 rdzeniami , do tego HT - mogło by być ciekawie

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...