Skocz do zawartości
bartek1110

Dokupić więcej RAM-u ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 8gb RAM 2x 4gb Kingston KHX1600C9D3B1/4g. 

Opłaca się dokupić kolejne 8GB ? Jeżeli tak, to jakie pamięci będą z nimi dobrze współpracowały? (nie wiem czy takie same jeszcze są w sprzedaży) Lepiej dokupić kolejne (2x  4GB) czy może być 8Gb w jednej kości.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek napisz w jakim celu chcesz dokupić ramu .

 

Do gier czy do pracy w programach CAD/CAM , sofcie do tworzenia grafiki 2D/3D , sofcie do tworzenia/edycji audio/video itp.

 

Napisz też jaki masz sprzęt - szczególnie CPU , płytę główna i kartę graficzną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do domu, gry filmy itp.

 

Procesor Intel I5 4690

płyta MSI H97 gurad-pro

karta GTX 970 

 

Mam wolne trochę grosza i tak sobie pomyślałem, że można by dorzucić trochę RAmu tylko nie wiem czy jest sens. Dlatego pytam. Nie jest to jakiś dla mnie straszny mus. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Więcej da dołożenie SSD niż kolenych 8GB ramu , mało gdzie wykorzystasz więcej jak 6+ GB - w dodatku będzie to przy kosmicznych ustawieniach typu rozdziałka 4K , wszystkie detale na Ultra ( z tessalacją , ubersamplingiem , Hairworksi itp. włączonymi ) .

 

Choć prędzej procek i karta przestaną wyrabiać przy takich detalach niż braknie ci ramu .

 

A do oglądania filmów czy codziennej pracy na kompie ( bez grania ) to w ogóle przesada branie wiecej jak 8GB ram , tutaj nawet 4GB starczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale to tylko właściwie dysk pod system. Dlatego mówię, że ceny odstraszają. Owszem szybciej będzie działa przeglądarka system itp, ale raczej w grach czy filmach tego nie odczuję. Sądziłem, że może więcej ramu coś w tym kierunku zmieni, ale jeżeli nie, to też ma sensu kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale to tylko właściwie dysk pod system. Dlatego mówię, że ceny odstraszają. Owszem szybciej będzie działa przeglądarka system itp, ale raczej w grach czy filmach tego nie odczuję. Sądziłem, że może więcej ramu coś w tym kierunku zmieni, ale jeżeli nie, to też ma sensu kupować.

 

W takim razie zależy w co masz zamiar grać. Czy konkretny tytuł online czy jak.

Bo jeśli konkretny tytuł + poboczne gry, to zawsze główną - ulubioną grę można instalować na SSD, a inne po prostu na HDD.

Ale chyba wiem o co Ci chodzi.

 

Pewnie pytanie ma brzmieć tak.

Czy mając dyski SSD + HDD będzie widać poprawę wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa wydajności jest bardzo duża. Sam Windows przestaje zamulać. Z komputera możesz korzystać od razu po pojawieniu się pulpitu, wszystkie okna otwierają się bardzo szybko, przeglądarki, internet itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...