Skocz do zawartości
kopek007

Jaki zasilacz 1000W?

Rekomendowane odpowiedzi

równie dobrze możesz kupić jakiegoś noname - seria RM to syf kiła i mogiła. 

 

to jest porządny zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-80plus-platinum-modularny-czarny-1000w-sf-1000f14mp-621323/

 

ewentualnie ten: http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-80plus-gold-modularny-1000w-sf-1000f14mg-623749/

 

oba występują w wersji białej. osobiście posiadam tego pierwszego w wersji białej. z moim sprzętem jeszcze ani razu nie załączył się pod obciążeniem wentylator tak dobry jest ten zasilacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od początku. do czego jest ci potrzebny tak mocny zasilacz? za pieniądze które chcesz wydać na dziadostwo RM lepiej będzie kupić coś "słabszego" ale renomowanego np z certyfikatem platinum. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Superflower, Enermaxy, Antec & Seasonic lub jakaś Delta jak dorwiesz  - nie mam nic do Corsaira w PSU (seria AX jest naprawde bdb.) ale RM jest trochę starszą generacją.

RM - http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/RM1000/

nowsza seria RMi - http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/RM1000i/

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny do 2x Asus R9 290... to mnie naciągneliście na SF-1000F14MG.

Swoją drogą mam nadzieję że kiedyś wystaczy to do trzech kart jak spadnie trochę TDP

Jak już kupisz superflowera to napisz jakiego i czy załącza ci się wentylator pod obciążeniem radkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2x R9 290 1000W?

 

A można wiedzieć, po co? Toż na moim 650W taka konfiguracja działała bez kłopotu i nawet być może dokładnie takie same karty Asus DCIII R9 290OC. No z tym że u mnie już wtedy było G3258 a nie 4670K.

 

Karty w cf nigdy nie wezmą 2x ich pełne TDP.

 

Edycja: A OK, doczytałem, że rozważasz opcję trzeciej karty.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawią obsługę Tri-CF/ Tri-SLI to i owszem można brać więcej jak 2 karty .

 

Na chwilę obecną skalowanie w przypadku więcej jak 2 kart jest do 4 liter , różnice są tylko w 3D markach , w grach różnice są albo minimalne albo żadne .

 

Tak więc branie PSU o takiej mocy nie ma najmniejszego sensu , do 2x290 starczy dobre 650W tak jak mówi Adashi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to jest całkowity pobór zestawu bez uwzględnienia strat na PSU .

 

A te mogą być różne - od ~20% w przypadku zasilaczy z certyfikatem 80+ Standard / Bronze do 6-8% w przypadku zasilaczy z certyfikatem 80+ Platinum/Titanium .

 

Więc z tych 600W przy GTA V może być realnie 480-550W poboru mocy .

 

Zresztą nie wiadomo na jakim zestawie te testy były robione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podpisu, i7@4,3 Ghz 1,325V, cruciale @2200 mhz 1,6V, 3 dyski twarde no i 2x 290 @1050/1500 podbite tylko napięcia na pamiątkach. Zasilacz corsair ax760i. 

 

Oczywiście niewolno ślepo patrzeć na pomiary z Corsair Link, ale dają jakiś pogląd. 

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Tri-CF próbowałem na etapie HD 6950. Było to kompletnie bez sensu w sensie skalowania, ale może coś się poprawiło.

 

Co do fumarka to nie wiem, może i potrafi. Mój fumark tego nie potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już CF/SLI z dwóch kart nie jest w pełni wykorzystany. Zależy to oczywiście od samej gry, profilu w sterownikach etc. Ale pakowanie się w 3 karty dla zwykłego zjadacza chleba to IMO bezsens. Już wolałbym dołożć i kupić 2x980Ti jak ceny spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

 

facet ma i5 4670k @4,2 GHz + 2x R9 290X w CF - wszystko podłączone do miernika cyfrowego (cały komp) - w 3DMarku bierze mu od 550-564W

szkoda że reszty konfigu nie podał (w sensie ile ma HDD, innych kart etc.)

 

osobiście do kręconej konfiguracji z i5 + 3/4 HDD + SSD i CF z 2x R9 290/X to zakupiłbym porządne 750W ew. (naprawdę ewentualnie) 850W - ale to PSU max do takich konf.

do wyboru masz Antec'a z serii TP Classic, Enermaxy Revlution's (i 87+) lub droższe Platimax, Corsairy RM/RMi/AX, oraz XFX np. seria TS/TXR - o BQ zapomniałem ;]

 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie PSU do SLI/CF?

- kompatybilność z SLI/CF

- zgodność ze std. GOLD ew. PLATINUM

- HASWELL ready (stany energetyczne C6/C7 itp.)

- std. ATX w ver. 2.31 lub nowszy 2.40

 

testów masz całą masę w sieci - od TPU przez Guru3D, JonnyGuru (polecam) i inne.

 

ps.

notabene na ppc przydałby się jakiś test PSU w zakresie 250-450W (z przeznaczeniem do małych komp. HTPC itp.) i mocniejszych 450-850W dp SLI/CF itp.

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz superflowera to napisz jakiego i czy załącza ci się wentylator pod obciążeniem radkami.

 

Furmark przy pełnym obciążeniu targa ze ściany 690W

a wentylator ani drgnie.

Jak poprawią obsługę Tri-CF/ Tri-SLI to i owszem można brać więcej jak 2 karty .

 

Na chwilę obecną skalowanie w przypadku więcej jak 2 kart jest do 4 liter , różnice są tylko w 3D markach , w grach różnice są albo minimalne albo żadne .

 

Tak więc branie PSU o takiej mocy nie ma najmniejszego sensu , do 2x290 starczy dobre 650W tak jak mówi Adashi .

 

Te 650W to może być tak granicy... na razie 2x R9 290 potrafiły mi pociągnąć 690W jak wpsomniałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącam. Ale chciałbym was zapytać jak to jest z tymi zasilaczami.

Otóż mam dziwaczny problem jak gram Far Cry 4 to od czasu do czasu wyłącza mi się obraz a PC jest w ruchu oraz dźwięk i wtedy działa jeszcze klawiatura (wtedy można gre wyłączyć poprzez ALT+F4).

Konfig:

i5 4670K@4.4 Ghz

MSI Z87 G43

TG 2x4Gb RAM 1866 Mhz

Gigabyte GTX 770 WNF3 @1228/7850 Mhz

WD Blue 1 TB

WD RED 2 TB

SSD Plextor 128 Gb

Zalman Z11 plus

SPC Deus M1 550 Watt

Klawa podświetlana Giagbyte force k7 

 

Pomyślałem że to wina karty graficznej ale zaś z drugiej strony stawiam na zasilacza. Gram bez V-sync po raz pierwszy i wcześniej nie grałem ale w niektórych grach też występowały podobne problemy jak np. wyrzucenie do pulpitu i przywracanie fabrycznych ustawień podkręconego GPU.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...