Skocz do zawartości
cavarr

Wentyl 120x120 do budy.

Rekomendowane odpowiedzi

www.allegro.pl :P

Na allegro nie ma takich wentyli :bij:

Nie ma WCALE! ANI JEDNEGO!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14448415

 

Sam ma takie 2 na nagrzewnicy. Są niestety dosyć głośne, ale

1. Tanie

2. Masz gratis gril

 

w sumie jak puścisz na 5V to nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.allegro.pl :P

Na allegro nie ma takich wentyli :bij:

Nie ma WCALE! ANI JEDNEGO!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14448415

 

Sam ma takie 2 na nagrzewnicy. Są niestety dosyć głośne, ale

1. Tanie

2. Masz gratis gril

 

w sumie jak puścisz na 5V to nie jest źle.

czy mozesz rozwinac ta mysl, bo jestem zainteresowanymi, ale chodzi o to, zeby byly nieslyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, mam ci wysłać mptrójkę z zapisanym dźwiękiem, czy użyć specjalnych użądzeń pomiarowych ? :P :P :P

 

Mam te wentyle na nagrzewnicy. Są podłączone do takiego fajnego małego zasilacza z regulacją napięcia. Jak ustawisz 12V to daje z 21V :P. Ustawiam na 9V i podłączam 2 szeregowo, i to daje coś (na tym zasilaczu) ok 5-6 może 7V. Powiem tak: jak położę na nagrzewnicy to jest ciszej, niż jak np. trzymam w ręce i się kręci. Jeżeli chcesz pakować do budy, to lepiej poszukaj czegoś innego. No, chyba że puścisz na 3V (bo od tylu startują) Te moje wentyle są (chyba) ze starych zasilaczy, ale nie wyglądają na używane. Jak chcesz, żeby rozwijał dalej to wal! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślici o tym SUNONIE 

link:

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=77&gg=76&id=165

Brać czy nie brać oto jest pytanie  ????

55 ZŁ :!: 8O

 

Lepiej (jak już) łykaj na heh.pl -> Mate ma 10zł taniej.

 

P.S. A po co ci te wentyle? Może stykie coś tańszego (92x92) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem jak do tej pory do czynienia z dwoma sunonami, oba 120x120x38, 2300rpm i 3000rpm (odpowiednio PMS3-6A i

 

Moge powiedziec tyle:

 

PMS3-6A, 2300rpm:

Startuje przy ok 6V, pracuje przy 5.7V i pracuje w miare cicho, nie bezglosnie, o nie. Na 12V suszarka, na 7V glosny. Ogolnie calkiem fajny, mam takie 4ry do zamontowania, jedyne z czym problem, to zeby chodzilo najciszej jak sie da trzeba zmajstrowac sobie jakas regulacje napiecia.

 

PMS1-6A , 3000rpm:

Startuje przy 4.9V, praca przy 4.8V (na +5V chodzi i startuje swobodnie), ale jest wyraznie slyszalny (przez to przeszedlem na powyzsza, cichszy model). Na 12V to nawet nie pytajcie, na 7V tez marnie. Stymze to nie jest gwizk jak volcano 7+ na full obrotach, to jest WYCIE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...PMS3-6A, 2300rpm:

Startuje przy ok 6V, pracuje przy 5.7V i pracuje w miare cicho, nie bezglosnie, o nie. Na 12V suszarka, na 7V glosny. Ogolnie calkiem fajny, mam takie 4ry do zamontowania, jedyne z czym problem, to zeby chodzilo najciszej jak sie da trzeba zmajstrowac sobie jakas regulacje napiecia.

...

nie wiem czy o to biega ale ja iedys zrobilem taki bajer http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=276257#276257

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biega tylko o to, ze zeby osiagnac najcichsza prace nie wystarczy podlaczyc sie pod 5V bo nie wystartuje i nie bedzie pracowal, a przy 7V jest nadal glosny. Jak osiagnac 5.7V to juz inna sprawa, ale sposobow jest conajmniej kilka.

Ze startowaniem z uzyciem kondensatora, to kiedys sie probowalem tym bawic (rozwarcie potencjometru przy kontrolerze opartym na LM317T), ale nic z tego nie wyszlo. W sumie jesli tobie sie udalo, to strasznie dziwna sprawa, bo dla pradu stalego kondensator jest rozwarciem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszukaj po .. sklepach elektronicznych - w niektorych wiekszych moga byc :) - np. ja swoje wentyle qpowalem w sklepie elektronicznym :D

u mnie sa w elektronicznym sunony po...........68zl sic!

To nic że ode mnie miałbyś 5 sztuk nówek 120x120 tyle że na 48 V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... W sumie jesli tobie sie udalo, to strasznie dziwna sprawa, bo dla pradu stalego kondensator jest rozwarciem :/

ale do momentu kiedy sie nie naladuje "przepuszcza prad" i o to chodzi zeby tylko bujnac wentylatorem

 

moze w linku napiaslem troche niejasnio - kondensator i rezystor byly polaczone rownolegle do 12V - zadaniem rezystora bylo obnizanie napiecia a zadaniem kondesatora (do chwili nadladowania) bylo "przepuszczanie pradu" zeby bujnac wirnikiem

 

chodzilo o to zeby wentylator bez problemu startowal mimo docelowo wymuszonego rezystorem napiecia ponizej startowego (prawie minimalnego na jakim sie krecil juz rozbujany) ale jak pisalem dobieralem na czuja w sumie lepiej dac zbyt pojemny

 

+ tego rozwiazania byl taki ze wszystko robilo sie automatycznie, duze obroty na poczatku (bez problemowystart) i cicha praca potem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest calkiem niezly patent, probowalem tak kiedys rozwiazac ten sam problem, ale w przypadku LM317T. Tam niestety jest troche gowno, bo im wieksza rezystancja tym wieksze napiecie, czyli dokladnie odwrotnie niz wiatrak z rezystorem w szeregu. Wiec takie samo podlaczenie kondesatora da niewiele wiecej niz nic. W sumie rozwiazaniem moglby byc przekaznik zalaczany pradem przeplywajacym przez kondensator (z rezystorem tak dobranym, zeby sie za szybko nie ladowal, albo jeszcze dioda sygnalizujaca rozruch). W momencie startu przekaznik przelacza wszystkie wiatraki na 12V, a kiedy kondensator sie naladuje przelacza wiatraki na regulator. Tylko znowu, albo jeden przekaznik na kazda linie wiatrakow, albo przekaznik z kilkoma oddzielnymi koncami tak samo reagujacymi, albo ... :roll:

 

No jeszcze inaczej mozna potencjometr (od LM317T) podlaczyc pod przekaznik razem z drugim rezystorem od pelnych obrotow, rozwiazanie prostsze, ale dalej potrzeba sporo przekaznikow przy duzym rheobusie... ktos ma jakis pomysl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest calkiem niezly patent, probowalem tak kiedys rozwiazac ten sam problem, ale w przypadku LM317T...

IMO niepotrzebnie komplikujesz sprawe - przecie przy LM317T to tez da sie zrobic (przy jakimkolwiek sterowaniu wentylem) - robisz dodatkowy obwod z kondensatorem, ten obwod moze przeciez omijac caly uklad na LM317T

po prostu robisz 2 niezalezne od siebie obwody polaczone rownolegle - jeden to kondensator a drugi to LM z cala reszta

 

to tak jak ja bym w moim rozwiazaniu wpial zamiast rezystora caly gotowy uklad sterujacy na LM - do momentu naladowania sie kondensatora caly uklad na LM jest "bezrobotny" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszukaj po .. sklepach elektronicznych - w niektorych wiekszych moga byc :) - np. ja swoje wentyle qpowalem w sklepie elektronicznym :D

u mnie sa w elektronicznym sunony po...........68zl sic!

To nic że ode mnie miałbyś 5 sztuk nówek 120x120 tyle że na 48 V...

a chodza na 12V i jaka jest ich glosnosc. Jak dobrze licze to wychodzi po 14zl za wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...