Skocz do zawartości
pc338

Nowy ram niestabilny?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ram corsair vengeance pro 8gb 2133mhz cl9- wczesniej mialem kingston 8gb 1333mhz cl9 moja plyta glowna to p67a d3 b3 [Rev1.0]

Problem jest taki: Jak ustawie profil XMP gdzie pamiec ma 1,65V i 2133mhz jak komp sie uruchamia to pokazuje okno w ktorym pisze ze plyta przywrocila taktowania do 1333mhz. Jak ustawie recznie to jest to samo. Zauwazylem ze: plyta zbija taktowania przy uruchamianiu sie. Nie jest to wina napięć, tylko taktowania wiekszego niz 1600mhz.

Sprawdzilem to ustawiajac 1,66V i 1333mhz i plyta nie miala problemu. Co radzicie? niestabilna pamiec do reklamacji czy wina plyty glownej?Pamiec jeszcze zapakowana upadla mi z metra, ale chyba nic sie nie stalo... (niewiem co jest nie tak pomozcie!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby to był właśnie problem [z tego co wiem chyba 1600 one obsługuja, ale nie wiem jak to jest w ich przypadku czy wystarczy tylko płyta co obsługuje szybsze pamięci czy tez i procek musi być z K]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest nic nie wykazał wykazał. Na stronie intela i5 2500k tez może obsłużyć wolniejsze pamięci ale to od płyty zależy.

Czyżbym wydał kasę w błoto bo płyta nie ogarnia oc czy warto reklamować ram?

w sumie mam problemy z ta plyta glowna. Procek bez powodu traci stabilnosc i trzeba mu znizac taktowanie co jakis czas najpierw dzialal na ~4,35ghz teraz na ~4,24ghz, problemy z tym ramem, mam sprawny dysk ssd i ma nizsza predkosc byc moze tez przez plyte (kiedys zakladalem na tym forum o tym temat)

Kusi mnie kupienie nowej plyty glownej i wywalenie tego niestabilnego gniota [mowiac ladnie] jak myslicie oplacalne? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...