Skocz do zawartości
aerial

TJ07 inverted LC

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem padło na Silverstone TJ07.

Zawsze chciałem mieć wersję inverted atx, taka bardziej mi pasuje do pomieszczenia, do tego można w niej fajnie wyeksponować blok na gpu.

 

1tj07_k_1.jpg

 

1tj07_k_2.jpg

 

Obudowa jest w stanie fabrycznym, poza malowaniem proszkowym środka, wyciętym oknem na prawym panelu, oraz modem na inverted atx.

Nie ma zrobionych żadnych dziur na kable, żaden panel nie jest też zamieniony, wszystko oryginalne.

 

Plan to zrobić w tym LC, na jednej chłodnicy 480mm w piwnicy, 2 bloki, cpu i gpu.

Do tego pompka z małym rezerwuarem również w piwnicy, jako że jest tam sporo miejsca obok zasilacza, jeżeli nie ładuje się kolejnej chłodnicy.

Schemat połączeń węzy równoległy:

 

UqvCEdu.png

 

Węże idą za zatokami 5,25'', wchodzą do piwnicy przez fabryczne otwory. Wąż o średnicy zewnętrznej 10mm tam przechodzi, mierzyłem.

Dyski będą w zatokach 5,25''.

Do tego puste miejsce, które jest obok płyty, zazwyczaj montuje się tam rezerwuar, będzie zagospodarowane przez kable. Nie mogę puścić kabli przez wycięte otwory, bo takich nie ma, a nie chcę niszczyć lakieru i od nowa malować.  Kable będą wychodzić z pwinicy tą samą drogą co węże, czyli przez otwory ukryte w zatokach.

Chcę zachować oryginalne panele. Na 100% zostają fabryczne zaślepki. Nie jestem wielkim fanem nieudolnych prób kopiowania murdermoda. Ogólnie nie rozumiem mainii modowania frontu w tej obudowie. Moim zdaniem, a widziałem sporo, oryginalne aluminiowe zaślepki wyglądają bardzo dobrze, lepiej niż naprawdę większość przeróbek. Ale to pewnie kwestia gustu.

Tylny panel też zostanie, daje dość dobrą wentylację, no i pomalowany na czarno wygląda znacznie lepiej. Alternatywą byłby normalny lity panel bez otworów, ale wtedy moim zdaniem robi się zbyt monotonnie.

Z rzeczy które będą zmienione, to szyba na top. Nie może to być akryl, bo skacze kot po obudowie, powstałyby jakieś rysy, także musi być szkło.

Druga rzecz to zdecydowałem się na lustro jako midplate. Podświetlany na biało panel fajnie wygląda, ale zrobienie tego nie jest takie proste, a przede wszystkim nie jest tanie. Trzeba specjalnej pleksy która odpowiednio rozprasza światło itd, kilka warstw. Przekopałem temat na forum murdermoda, i generalnie dość drogo to wychodzi, jak ma być dobrze. Lustro jest z oczywistych względów znacznie łatwiej zrobić

 

Generalnie chcę żeby całość była prosta, nie przekombinowana, zachowując możliwie dużo oryginalnych elementów TJ07.

 

Z drobnych poprawek, jeszcze poczerniłem krawędź okna, bo było normalnie gołe (srebrne) aluminium w miejscu cięcia. Teraz już tak tego nie widać, jak na pierwszych zdjęciach.

Brakuje mi w zasadzie tylko chłodnicy, do rozpoczęcia migracji z lian li, a upolowanie jakiejś okazji może zająć niestety sporo czasu.

 

Na gpu będzie aquacomputer kryographics. Jestem prawie pewien że to ta sama sztuka która miał kiedyś heat :)

 

wfc_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie skusiłeś się na TJ07,doskonale :)

 

Przy invertedATX lustro jest doskonałym pomysłem ale z szklanym oknem na top będziesz miał jazdy

bo idealne dopasowanie tego do otworu w topie unibody jest wyzwaniem.

 

Ciekawostka jest taka że szklane okno będziesz miał jako piewszy na top montowane (wszyscy mają akrylowe wersje)

i to z faktu posiadania w domu kota który preferuje przesiadywanie na topie budy  :wink2:

 

Może się odzwyczai jak w tyłek będzie mu od szkła zimno :biggrin:

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuję okno od spodu, nie wpasowane w otwór, zobaczę jak to wygląda. Przymierzałem, i nie wygląda tak źle, jest tam ta 2-3mm krawędź, tak samo jak w oknie na panelu bocznym. A wtedy wykonanie jest banalne, nawet nie trzeba w tym wiercić, robisz panel o wymiarach takich, że wchodzi na styk między te otwory montażowe, i dokręcasz z jakimiś podkładkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować.

Z akrylową szybą 3mm szarpałem się dłuższy czas zanim dopasowałem ją idealnie tak do 0.1mm aby na wcisk wchodziła.

 

 

 

p1320074wgx74.jpg

 

 

 

Jednak lepiej aby była to 4mm tafla bo jest nie licowana a zagłębiona wzgl rantów otworu.

 

 

 

p1320104hdyt3.jpg

 

 

Wersji z szybą pod korpus montowaną u nikogo nie widziałem,ciekawe jak to wypadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mały update, szklany top i  lustro jako midplate gotowe:

 

kglass_2.jpg

 

kglass_3.jpg

 

To zwykły panel ucięty dokładnie żeby wszedł pomiędzy gwinty w topie:

Trzyma bardzo mocno, nie powinno z tym być problemów.

 

kglass_6.jpg

 

kglass_4.jpg

 

Lustro ledwo tam wchodzi, trzeba wyjąć tackę i szynę na mobo żeby dało się włożyć. Ale za to zakrywa wszystko idealnie.

 

kglass_7.jpg

 

kglass_8.jpg

 

kglass_5.jpg

 

kglass_1.jpg

 

Jestem zadowolony z efektu. Na tych fotach jeszcze tego tak dobrze nie widać, zrobiłem przy nienajlepszym oświetleniu z ręki. W następnych odsłonach powinno lepiej wyglądać.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wstępnie to podpiąłem pod zewnętrzną chłodnicę.

Wersja na szybko, także nie patrzcie na detale, czy ułożenie kabli. Spieszyłem się trochę bo za ciepło :E Brakuje też kilku przedłużek (np. EPS na styk jest).

 

Widać o co mi chodzi z równoległym puszczeniem węży.

Praktyka pokazała że lepiej wygląda jak węże nie idą za zatokę, ale do środka, tak że nie przecinają bloku na gpu i nie zasłaniają "widoku" przez okno na topie. 

Węże mogą jeszcze iść bardziej ułożone, to jest do poprawienia, trzeba odpowiednio przypiąć, wtedy są idealnie równolegle.

Dyski też będą inaczej, teraz na szybko na gąbkach leżą.

Z zamkniętym oknem, szczególnie jak się siedzi, i buda nie jest z profilu tak bardzo, kabli nie widać w zasadzie w ogóle. Widać mniej więcej od miejsca jak zaczyna się gpu, i pamięci ram, reszta jest zasłonięta przez panel. Czyli dokładnie o taki widoczek mi chodziło, okno ma idealny rozmiar, jest dostatecznie duże.

 

Jeżeli chodzi o loop równoległy to spokojnie woda płynie w obu blokach, przy odpowietrzaniu dobrze widać jak pęcherzyki powietrza zapieprzały przez oba bloki. 

 

2exttj07_2.jpg

 

2exttj07_3.jpg

 

2exttj07_1.jpg

 

2exttj07_4.jpg

 

Dalsze kroki to będą jakieś detale, no i polowanie na chłodnicę. Zrobię też jakieś lepsze foty jak odpocznę, i będzie bardziej równomierne oświetlenie.

 


edit:

 

2_2exttj07_2.jpg

 

2_2exttj07_1.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem dyski do zatok 5,25'', także piwnica jest pusta, miejsce na pompkę i radiator.

Finalnie plan był mniej więcej taki jak to co widać, tylko cały dół to by była chłodnica widoczna (wentylatory by były od drugiej strony, także widać by było finy chłodnicy tylko, pompka + psu schowane za).

 

3_tj07_3.jpg

 

Trochę inaczej kable puściłem:

 

3_tj07_2.jpg

 

Coś dla hejterów moich złączek :E

 

3_tj07_5.jpg

 

Odbicie w lustrze:

 

3_tj07_6.jpg

 

Blok na gpu:

 

3_tj07_8.jpg

 

Jeszcze jest trochę powietrza, pompka na 7v, bo nie da się przy tym wysiedzieć na 12 :D

 

3_tj07_9.jpg

 


I wreszcie ujęcie z kąta pod jakim to widać siedząc przy biurku:

 

333_tj07_2.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba połączenia szeregowego.

Trochę przymierzałem węże, i opcja z puszczeniem ich idealnie równolegle, jak rurki, wyglądała moim zdaniem źle. Wąż musi mieć łuki, żeby to jakoś wyglądało, wtedy są te wszystkie refleksy świetlne itd.

Także puściłem tak:

 

knw_tj07_1.jpg

 

knw_tj07_3.jpg

 

I gpu:


 

Myślę że teraz będzie ok, tylko jakieś lepsze złączki i.. chłodnica :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę "nasza" buda jest nieśmiertelna :)

Fajnie oglądać kolejne wcielenie. U mnie obecnie ciasno w kącie komputerowym i zacząłem myśleć o mniejszych obudowach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień składałem, sporo zabawy było..

wymiana śrubek, backplate, chłodnica do środka, nowe złączki i wąż, dyski na sankach w 5,25''

 

Ale kolejno:

 

Okno na topie, zamieniłem śrubki i podkładki na czarne:

 

kstj07_1.jpg

 

Rozwiercone nity od backplate, tacka na mobo luzem:

 

kstj07_4.jpg

 

czysczenie bloków, nowe złączki

 

kstj07_5.jpg

 

Chłodnica phobya 420 (thx screamer).

Mocowanie miało być z użyciem standa od phobya, ale nie wejdzie, nawet gdyby go uciąć, i wchodzi na wysokość, to podnosi samą chłodnicę zbyt wysoko.

Wymyśliłem patent, z podkładek z filcu. Dając dwie warstwy pod chłodnicę, jedną na, midplate zakleszcza całość tak że nie da się ruszyć. Trzyma jak przykręcona praktycznie.

 

kstj07_7.jpg

 

kstj07_8.jpg

 

No i powolne składanie, widać tutaj też backplate

karta poszła w wyższy slot pcie

 

kstj07_10.jpg

 

Płyta jest niżej, także lustro daje znacznie lepsze odbicie

doszedł też kabel eps, przedłużka wychodząca pod samym złączek. Nie mam szyny na tackę mobo od dołu, tylko od góry, także mogę tamtędy puszczać kable, tacka na mobo "wisi".

 

kstj07_11.jpg

 

Węże puszczone przez zatoki, dyski w zatokach, pompka siedzi za chłodnicą, też na podkładkach z filcu, nie ma wibracji, na 7v cicho.

 

kstj07_3.jpg

 

Dalej to już było ciemno i fot więcej nie ma. Płyn jest mocno niebieski (petrygo orlen), także efekt jest całkiem niezły. Więcej jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko robić zdjęcia w tym pomieszczeniu, światło pada ze złej strony, za ciemno.

Mimo to kilka ujęć.

 

Kolor wyszedł taki ciemno niebieski w tych wężach:

 

ks2tj07_1.jpg

 

gotj07_12.jpg

 

Kilka klamr na srebrne śrubki, bo nie miałem więcej czarnych 6-32.

Widać mniej więcej ten efekt, poświata od dołu, lekkie podświetlenie od góry. W nocy łatwiej to uchwycić. Kluczem jest nie dawanie zbyt mocnego podświetlenia, bo wtedy wszystko jest jednolite.

 

gotj07_5.jpg

 

gotj07_8.jpg

 

To widać puszczenie kabli:

 

gotj07_6.jpg

 

I lustro

 

gotj07_2.jpg

 

Zrobię później jakieś lepsze foty, jak to wygląda w piwnicy, od drugiej strony itd, teraz nie ma szans, zbyt ciemno.

Generalnie jestem zadowolony z efektu, wizualnie chyba moja ulubiona do tej pory buda. Żeby w pełni to pokazać, będę musiał zrobić lepsze foty, przenieść w tym celu obudowę do innego pomieszczenia, za jakiś czas się pobawię.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przeniosłem obudowę do lepiej oświetlonego pomieszczenia + statyw.

Dodatkowo pozmieniałem brakujące śrubki na czarne. Także cały tył i buda po stronie mobo czarna. 

Dodatkowo widać że kolorek płynu trochę się zmienił :E Zapewne jest to wina tego, że poprzednio w chłodnicy pływał jakiś czerwony płyn, i tak leżała dłuższy czas. Płukałem ją kilka razy, ale widać coś się zaczęło mieszać z płynem, bo po kilku dniach kolor wyraźnie z niebieskiego wszedł w ciemniejszy nawet fioletowy. Ale sam płyn jest krystalicznie czysty, żadnych paprochów w bloku nie widać, także nie mam z tym problemu.

Generalnie starałem się zadbać o detale. Jedynie nie chciało mi się oplatać pompki, i tego rozdzielacza zasilającego podświetlenie, ale zawsze można to nadrobić.

 

 


 

 

01_TJ07FB.jpg

 

kbtj07_32.jpg

 

kbtj07_9.jpg

 

kbtj07_48.jpg

 

kbtj07_45.jpg

 

kbtj07_22.jpg

 

kbtj07_14.jpg

 

kbtj07_3.jpg

 

kbtj07_39.jpg

 

kbtj07_16.jpg

 

kbtj07_29.jpg

 

kbtj07_42.jpg

 

 

 

Od strony pompy.

 


kbtj07_34.jpg

 

kbtj07_23.jpg

 


  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem ok. Wiadomo to nie tygon, ale  jest znacznie tańszy. Nie ma też żadnych napisów.

Jest minimalnie matowy, nie tak przezroczysty jak np. primochill czy tygon.

Tu masz test tego węża

 

http://forum.pclab.pl/topic/636656-Screamer-Lab-testy-te%C5%9Bciki-opisy-recenzje-info/page__st__40

(post 57)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...