Skocz do zawartości
ovalnapszczoua

Rozsądny zestaw pod małe OC i GTX 970 za 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

 

Proszę o zrecenzowanie tego zestawu.

To będzie moja pierwsza przygoda z Intelem(ostatni mój Intel to Pentium III 550 Mhz).

Resztę gratów mam (dyski,optyczne,obudowa,zasilacz,monitor).

 

 

Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)

Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250)

Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 5)

Procesor Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

 

pozdrawiam

 

PS.Zasilacz Corsair AX760

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jeszcze taki ram 268zł http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-2400mhz-cl10-ripjawsz-dual-f3-2400c10d-8gzh-723113/

 

zmieniłbym chłodzenie procka na takie co jak najmniej zasłania ram

 

i tańsza płyta http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z97 Gaming 5 to przesada - jak nie planujesz to spokojnie starczy MSI Gaming 3 za 498 zł .

 

Reszta może być .

 

Ew. poczekał bym aż ponownie będą dostępne G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 244 zł - są tańsze i w dodatku niskoprofilowe - mniej problematyczne przy montażu chłodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raintek Ereboss z pierwszego posta może być , ew. SPC Grandis .

 

Lub dołożyć do Thermalright HR-02 Macho Rev.B za 209 zł .

 

Te Corsairy mogą sprawiać problemy przy zakładaniu chłodzenia , mają dość wysokie radiatory .

 

Niższe radiatory mają G.Skill Sniper 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 263 zł lub Mushkin Redline Frostbite 8GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 259 zł , w ddoatku te ramy są tańsze niż Corsairy V .

 

Ew. poczekać aż znowu pojawią się G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 244 zł lub kupić je w innym sklepie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Zmontowałem zestaw zgodnie z Waszymi poradami i sugestiami.

 

To był mój pierwszy od ponad 10 lat Intel więc troszkę się stresowałem.

 

Ale poszło bez problemu.

 

Sprzęt chodzi jak marzenie i rzeczywiście zostawia FX8350 daleko w tyle. Jest dużo cichszy, chłodniejszy i wiele wiele bardziej wydajny.

 

Gdyby ktoś montował chłodzenie z listy na płycie z listy , to niech zapomni o pierwszym slocie RAM.

 

Nawet niskoprofilowa pamięć ma tam problem by się zmieścić.Chyba że, pozbawimy ją radiatora.

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...