Skocz do zawartości
stachuxp

Komputer nie działa po wymianie baterii(cztery piknięcia)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ostatnio z moim komputerem zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy(resetowanie, 4 piknięcia i brak startu, zawieszanie w różnych momentach)
Jako że 4 sygnały z płyty to oznaka zużytej baterii postanowiłem ją wymienić. Po założeniu nowej baterii komputer włącza się, daje cztery krótkie sygnały i tyle, monitor pozostaje czarny. Niestety nie mogę znaleźć na tej płycie zworki do resetu cmos (płyta fujitsu w26361-w1382-x-03). Bateria była wyjęta pół godziny więc bios i tak się chyba zresetował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio z moim komputerem zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy(resetowanie, 4 piknięcia i brak startu, zawieszanie w różnych momentach)

Jako że 4 sygnały z płyty to oznaka zużytej baterii postanowiłem ją wymienić. Po założeniu nowej baterii komputer włącza się, daje cztery krótkie sygnały i tyle, monitor pozostaje czarny. Niestety nie mogę znaleźć na tej płycie zworki do resetu cmos (płyta fujitsu w26361-w1382-x-03). Bateria była wyjęta pół godziny więc bios i tak się chyba zresetował.

Pierwsze słyszę żeby komputer piszczał od tego że bateryjka która podtrzymuje bios jest do wymiany. Gdy bateria jest rozładowana BIOS się resetuje. Winowajcy szukaj gdzie indziej, sprawdź grafikę, pamięci ram, kondensatory na płycie głównej, zasilacz itd.

Ta płyta co posiadasz ma już swoje lata i może jej żywotność dobiegać już końca i reanimacja może być nieopłacalna. Ale zanim zagrasz marsz żałobny płycie głównej sprawdź resztę podzespołów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...