Skocz do zawartości
dm1605

Modernizacja komputera pod Wiedźmina 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w wymianie karty graficznej i ewentualnie zasilacza na takie które pozwolą mi grać na średnich ustawieniach w Wiedźmina 3. Kwota w jakiej chciałbym się zamknąć to ok 700 zł za wszystko. Podaję specyfikację komputera :

Typ procesora - QuadCore AMD Athlon X4 750K, 4000 MHz - procesor jest podkręcony do 4Ghz, jego baza to 3,4 Ghz

Nazwa płyty głównej - Gigabyte GA-F2A88XM-D3H  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Zasilacz - Fortron FSP350-60HLN

Nie orjentuję się nawet czy ten mój podkręcony procek nie będzie za słaby do mocniejszej karty.

Gdyby zasilacz poradził sobie z tak podkręconym procesorem i nową grafiką to wolał bym go nie wymieniać i skupić się na karcie graficznej.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma 300W na liniach 12V z tego co pamiętam.

 

IMO powinieneś celować w używane HD7870/7950 lub ich rebrandy. Zasilacz będzie "na styk" zależy od tego w jakim jest stanie, jak będzie klękał trudno, trzeba będzie też go wymienić, ale bez problemu zmieścisz się łącznie w 700.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem trochę na porównania kart HD7870/7950 oraz R9 270x i doszedłem do wniosku że zaryzykuje  używaną karte HD 7950 można ją dostać za 600 zł a R9 270x chociaż jest trochę mniej wydajna w grach kosztuje (nowa) ok 700 zł. Pozostaje już tylko kwestia dobrego (nowego) zasilacza 500 W .

Czy ten zasilacz będzie faktycznie dobrym wyborem:

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomóżcie dobrać tani zasilacz do 200 zł, który zapewni bezawaryjną prace takiemu sprzętowi:

Athlon x4 750k 4,5 Ghz (procesor jest podkręcony do tej wartości)

Gigabyte GA-F2A88XM-D3H 

good ram 1600 mhz 8Gb

Radeon Hd7950

Dysk twardy 360 Gb

dysk SSD 128 Gb

Prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...