Jump to content
Sign in to follow this  
GRAHAM.

Pytanie o facebooka. WTF ? Jak to mozliwe?

Recommended Posts

Witam. Zalozylem z ciekawosci konto na facebooku. Nie wpisywalem ZADNYCH ale to zadnych prawdziwych danych. A MIMO to w osobach ktore mozesz znac wyskoczyli mi znajomi sprzed lat. Z klasy. Ze studiow. Znajomi zony. Nie potrafie zrozumiec na jakiej zasadzie zadzialal ten mechanizm ?!

• Downvote 1

Witam. Zalozylem z ciekawosci konto na facebooku.

Co cię tak ciekawiło?

Witam. Wolalbym jakies bardziej merytoryczne wypowiedzi. Na jakiej podstawie algorytm odnalazl te wlasnie osoby.

Algorytm jest bezpośrednio związany z poziomem inteligencji użytkowników.

Tym tematem rozwiałeś wątpliwości. Rusz główką, może wpadnie ci jakiś pomysł.

• Upvote 1
  • Downvote 2

Zarejestrowałeś się na FB za pomocą używanego tu i tam adresu e-mail.

Następnie podałeś FB hasło do tego meila. FB wszedł na konto poczty e-mail, pobrał adresy e-mail z twoich kontaktów. Na adresy e-mail znajdujące się w twoich kontaktach znajomi mają porejestrowane konta na FB.

Nowy adres, zero znajomych na FB, zero kontaktów na nowym e-mailu, zero znajomych w garmin connect?

Cookies przeglądarki? Wchodziłeś na konta fb kogoś ze znajomych nie mając konta?

Logowałeś się przez telefon/tablet? Podawałeś numer telefonu?

Edited by GeMtin1

Pisalem to juz w innym temacie, prof. od bezpieczenstwa systemow opowiadal, jak pojechal nad morze (dobre 300km), w jakiejs kafejce zalozyl nowego maila, na niego zalozyl konto na fb i wsrod proponowanych znajomych byl jego syn ;)

Cudów nie ma. 

Ciasteczka, może byłeś zalogowany na gmail, inną pocztę.

Żona też nie FB?

Inna opcja banalna, współdzielone kontakty na jakimś urządzeniu, np smartfon.

Wyśmiali bo cie pamiętaja z dawnych czasów jak żeś tu właził i trolował po licznych banach. Co do FB to lokalizacja na google.  Jakieś nie usunięte ciasteczka z logowania na gmail. Sosobów jest wiele. Aczkolwiek mi nie znajduje znajomych z dawnych lat tylko osoby powiązane ze znajomymi obecnymi, z połówką czy ludźmi z pracy.

Edited by Devil

No popatrz... Ja mam konto założone 2 lata temu z maila używanego na co dzień do teraz, z prawdziwymi danymi (choć wprowadzone mam tylko imię i nazwisko) i nie jestem świadkiem takich niezwykłych zjawisk :wink:

Jeśli żadne z ww nie miało miejsca, propozycje są ustalone na podstawie historii wyszukiwania.

Jak sam napisałeś

Zalozylem z ciekawosci konto na facebooku.

Nie ciekawił cię raczej wygląd fanpejdza PurePC a tablice znajomych.

Kliknij sobie na głównej https://www.facebook.com/w pole wyszukiwania na FB, rozwinie się lista i na górze będzie EDYTUJ, kliknij w to EDYTUJ i zobaczysz co wyszukiwałeś. FB jako propozycje znajomych poda ci osoby które wyszukiwałeś, ich znajomych, szczególnie wspólnych znajomych (jeśli wyszukiwałeś A i B, mają oni wspólnych znajomych to FB zaserwuje ci ich jako propozycję).

OMG!

Wróciłeś Zmoro. :P

I jak zwykle kosmiczne problemy masz. Pilnuj się robaczku, żeby Cię wredne moderatory,  tudzież jeszcze wredniejsze administratory znowu nie pożarły. :banana:

Nie ukrywam, płetwa mi zaczęła drgać. :blurp:

BTW, NMSP i musiałem sie wpisać w temacie. 

• Upvote 8

Witam. Zalozylem z ciekawosci konto na facebooku. Nie wpisywalem ZADNYCH ale to zadnych prawdziwych danych. A MIMO to w osobach ktore mozesz znac wyskoczyli mi znajomi sprzed lat. Z klasy. Ze studiow. Znajomi zony. Nie potrafie zrozumiec na jakiej zasadzie zadzialal ten mechanizm ?!

Geolokacja czy coś, nakombinowałeś, bo sam z ciekawości założyłem konto ze swojego własnego komputera (to samo IP), podając totalnie fałszywe dane i w ogóle nie wynajduje mi znajomych... Z Internetu też trzeba umieć korzystać. 

• Upvote 1