Skocz do zawartości
m3ntore

Nvidia GeForce 550 Ti Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z GTX 550 Ti gdy podłączam monitor do komputera wyskakuje mi napis (digital, analog) jak przy włączaniu komputera i po chwili się wyłącza na zintegrowanej działa bez wad wiatrak w karcie świeci się i wgl ale jakby nie była podłączone (nie da się sterowników zainstalować, raz udało mi się bez żadnych szwanków włączyć monitor i po wyłączeniu komputera już nie działał) nie wiem co zrobić a nie bardzo się znam na kartach graficznych. EDIT: zapomniałem dopisać że posiadam w niej 2 przejściówki do 2 kabli od zasilacza monitor to Samsung SyncMaster 193p

Edytowane przez m3ntore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś zasilanie do k. graficznej?

Podaj pełną konfigurację kompa a minimum mobo i zasilacz (marka, model i moc)

Procesor: AMD Phentom II X2 550 Proccesor 3.10 GHz

Ram: 4GB

System: Windows 7 64 bit

Komputer: ACPI x64-based PC

Zasilacz: Feel 600 Pro Moc 580W Model: ATX 12V 2.2 Compatible

 

Podłączałem zasilanie ale i tak nic to nie dało

Edytowane przez m3ntore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj serwisantów którzy wcisna ci byle <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o tylko ludzi który mają pojęcie na temat komputerów .

 

Feel 600 Pro to bomba z opóznionym zapłonem aka wyrób zasilaczo podobny , realna moc oscyluje na poziomie 400W ( obciążenie linii +12V ) .

 

Podejrzewam że zasilacz mógł uszkdozić kartę lub inny element komputera .

 

Powodem zachowania karty może też być coś innego - przegrzanie GPU czy zimne luty .

 

Na początek sprawdź kompa na markowym zasilaczu ( Delta , Fortron , Seasonic , Chieftec , Antec , Be Quiet itp. ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj serwisantów którzy wcisna ci byle [ciach!]o tylko ludzi który mają pojęcie na temat komputerów .

 

Feel 600 Pro to bomba z opóznionym zapłonem aka wyrób zasilaczo podobny , realna moc oscyluje na poziomie 400W ( obciążenie linii +12V ) .

 

Podejrzewam że zasilacz mógł uszkdozić kartę lub inny element komputera .

 

Powodem zachowania karty może też być coś innego - przegrzanie GPU czy zimne luty .

 

Na początek sprawdź kompa na markowym zasilaczu ( Delta , Fortron , Seasonic , Chieftec , Antec , Be Quiet itp. ) .

Podałbyś jakieś z Chiefteca na którym by mi poszła ta karta?

Edytowane przez m3ntore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy o mocy ~350W wystarczy , to samo tyczy się innych markowych zasilaczy .

 

Interesuje cię nowe PSU czy może to być używka ?

 

Zasilacz ma być tylko do tego kompa czy ma to być inwestycja na przyszłość pod nowy sprzęt ?

 

PII X2 550 + GTX550Ti to nie jest jakiś prądożerny zestaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy o mocy ~350W wystarczy , to samo tyczy się innych markowych zasilaczy .

 

Interesuje cię nowe PSU czy może to być używka ?

 

Zasilacz ma być tylko do tego kompa czy ma to być inwestycja na przyszłość pod nowy sprzęt ?

 

PII X2 550 + GTX550Ti to nie jest jakiś prądożerny zestaw .

używka, nowa obojętnie tylko żeby był nie chce zaryzykować straty karty bo ostatnio mi się jedna spaliła (amd) i tą kupiłem przed wczoraj

 

jeszcze coś. karta jest podłączona i chodzi a wykrywa jakąś której w ogóle nie posiadam AMD 760G

Edytowane przez m3ntore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jej nie wykrywa, 760G to chipset który ma zintegrowana karta na płycie głównej.

Następny raz nie kupuj nic sam tylko pytaj na forum, wole nie wiedzieć ile zapłaciłeś za tego 550ti.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jej nie wykrywa, 760G to chipset który ma zintegrowana karta na płycie głównej.

Następny raz nie kupuj nic sam tylko pytaj na forum, wole nie wiedzieć ile zapłaciłeś za tego 550ti.

a ile powinienem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to ja popełniłem błąd. nie wcisnąłem jej na chama do wejścia tylko leciutko i siedziała w wejściu płytko. teraz już działa wszystko sprawnie. ale i tak dzięki za porady! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...