Skocz do zawartości
rocketv78

Upgrade komputera o kartę graficzną z możliwie niskim poborem mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu przepoczwarzam mój zestaw komputerowy, który na początku był pomyślany jako pecet do starszych produkcji, internetu i pracy, na maszynę do nowych gier. Oryginalnie mój zestaw opierał się o Pentiuma G, Radeona 260X i 4GB RAMu. Dzisiaj prezentuje się następująco:

Procesor: używany i5-4430

Karta: Radeon R7 260X 1GB

RAM: 8GB DDR3 GoodRAM Play (CL9 1600 MHz)

Płyta: Gigabyte GA-H81M-HD3

Dysk: WD Blue 500GB

Zasilacz: Aerocool VP-450W

i napęd DVD. 

 

Zestaw praktycznie gotowy, jedyne co zostało do wymiany to karta graficzna. I tu jest pies pogrzebany - problemem nie jest tyle wybór karty, a mój zasilacz. Aerocool VP, mimo iż jest modelem budżetowym, jest całkiem porządny jak na swoją półkę cenową - jednak ma ograniczone pole manewru. Maksymalne obciążenie na liniach może na nim wynieść ~330W. Mój budżet na kartę graficzną to 800-900zł, a w tym przedziale cenowym na chwilę obecną najwydajniejszą kartą będzie R9 380/R9 285, jednakże - pobór mocy mojego zestawu może podchodzić niebezpiecznie pod limit zasilacza, a tego bym nie chciał.

 

Tak więc, mój wzrok pada na GTX 960 - karta trochę ograniczona, jednak uber-wąska szyna nie jest jeszcze wielkim limitem w 1920x1080, a właśnie w tej rozdzielczości będę grał. Zastanawiam się, czy nie ciąć kosztów i kupić najtańszy model z blowerem (~ http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5-721276/)czy lepiej dołożyć parę złotych do modelu z wiatraczkami (JetStream?). Zaznaczę że zestaw w formie niezmiennej ma mi służyć w nowych grach przez co najmniej 2 i pół roku, chociaż jestem skłonny redukować detale (byle 60FPS).

 

Tak więc: jaki model GTX 960 najlepiej kupić? Czy może jednak jest jakaś alternatywa dla tej karty o możliwie znośnym poborze mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...