Jump to content
Sign in to follow this  
rocketv78

Upgrade komputera o kartę graficzną z możliwie niskim poborem mocy

Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu przepoczwarzam mój zestaw komputerowy, który na początku był pomyślany jako pecet do starszych produkcji, internetu i pracy, na maszynę do nowych gier. Oryginalnie mój zestaw opierał się o Pentiuma G, Radeona 260X i 4GB RAMu. Dzisiaj prezentuje się następująco:

Procesor: używany i5-4430

Karta: Radeon R7 260X 1GB

RAM: 8GB DDR3 GoodRAM Play (CL9 1600 MHz)

Płyta: Gigabyte GA-H81M-HD3

Dysk: WD Blue 500GB

Zasilacz: Aerocool VP-450W

i napęd DVD. 

 

Zestaw praktycznie gotowy, jedyne co zostało do wymiany to karta graficzna. I tu jest pies pogrzebany - problemem nie jest tyle wybór karty, a mój zasilacz. Aerocool VP, mimo iż jest modelem budżetowym, jest całkiem porządny jak na swoją półkę cenową - jednak ma ograniczone pole manewru. Maksymalne obciążenie na liniach może na nim wynieść ~330W. Mój budżet na kartę graficzną to 800-900zł, a w tym przedziale cenowym na chwilę obecną najwydajniejszą kartą będzie R9 380/R9 285, jednakże - pobór mocy mojego zestawu może podchodzić niebezpiecznie pod limit zasilacza, a tego bym nie chciał.

 

Tak więc, mój wzrok pada na GTX 960 - karta trochę ograniczona, jednak uber-wąska szyna nie jest jeszcze wielkim limitem w 1920x1080, a właśnie w tej rozdzielczości będę grał. Zastanawiam się, czy nie ciąć kosztów i kupić najtańszy model z blowerem (~ http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-2gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5-721276/)czy lepiej dołożyć parę złotych do modelu z wiatraczkami (JetStream?). Zaznaczę że zestaw w formie niezmiennej ma mi służyć w nowych grach przez co najmniej 2 i pół roku, chociaż jestem skłonny redukować detale (byle 60FPS).

 

Tak więc: jaki model GTX 960 najlepiej kupić? Czy może jednak jest jakaś alternatywa dla tej karty o możliwie znośnym poborze mocy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.