Skocz do zawartości
vinett

Czyszczenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie do Was. Musze zwrocic sluzbowego laptopa, ale chcialbym wyczyscic go ze wszystkich moich pozostawianych danych. Usunalem czesc recznie, ale skad mam miec pewnosc ze usunalem wszystko? Moze macie jakis program ktory pozwolilby mi sie upewnic ze wszystko usunalem ,albo sprawdzic jakie dane znajduja sie na komputereze? Jest to laptop sluzbowy dlatego nie posiadam plyty od windowsa. Jezeli chodzi o oprogramowanie  jest to windows 8.1 
Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu recovery , powinno wystarczyć w większości przypadków .

 

A partycje niesystemowe po prostu sformatuj w trybie pełnym .

 

Albo wymazywanie wielkoprzebiegowe w specjalnych programach np. za pomocą CCleaner .

 

W zależności od użytej opcji oraz wielkości i szybkości HDD może to potrwać kilka lub kilkanaście godzin , w skrajnym przypadku dni jak użyjesz algorytmu Gutmanna ( 35 x wymazuje dane ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj używane przez Ciebie programy (o ile nie są tam potrzebne).

Następnie uruchom ponownie kompa.

Następnie zainstaluj CCleaner i zaznacz wszystko prócz czyszczenia wolnego miejsca (oraz opcji, które mogą w W8 coś zepsuć - wyskoczy powiadomienie przy ich zaznaczaniu, czytaj uważnie komunikaty ostrzegawcze).

 

Aby zrobić to dokładniej, to w opcjach odznacz by usuwało tylko pliki starsze niż 24 godziny.

 

Polecam też dorzucić do katalogu z programem to rozszerzenie:

http://www.winapp2.com/Winapp2.ini

 

Program trochę dłużej się ładuje na starcie, ale dochodzi sporo opcji do wyczyszczenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...