Skocz do zawartości
ugiugi

[post #8]Wymiana zasilacza? + cooler CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zawsze wracam z radością na to forum, gdy potrzebuję fachowej pomocy w sprawie złożenia nowego PCta.

Dziś mam prośbę dość nietypową. Potrzebuję komputera z komponentów dostępnych w sklepie Euro RTV AGD... nie pytajcie dlaczego... wiem że gdzie indziej jest taniej... ale musi być stamtąd.

 

Budżet... jak widzicie po tych pozycjach, dość spory. Zastosowanie: do wszystkiego, głównie gry, żadnej obróbki filmów ani innych skomplikowanych rzeczy.

 

Z tego co widzę, wielu optymalnych pozycji nie mają, ale z tego co tam znalazłem złożyłem coś takiego:

Procesor: Intel Core i7-4790K 4.0GHz 8MB BOX - 1666zł

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5 - 635zł

Karta graficzna: Gigabyte GTX 970 WindForce 3X - 1619zł

RAM: Kingston HyperX Savage DDR3 8GB 2400 (2 x 4GB) CL11 XMP - 335zł

Dysk SSD: chciałem Cruciala MX200 250GB, ale w tej chwili nie ma, może będzie do momentu zakupu, a jeśli nie, to zaproponujcie coś z obecnie dostępnych.

 

Dodam, że monitor, myszki/klawiatura, obudowa, zasilacz, chłodzenie a także HDD - to wszystko będzie  kupowane w innym miejscu, pokupuje to co w poradnikach polecacie, lub już posiadam.

 

Macie jakieś propozycje zmian? Mogą być w obie strony - zwiększające, jak i zmniejszające cenę, tylko oczywiście bez przesady. Nie wiem czy jest sens brać tą i7... ale chciałem jakiś procek z możliwością kręcenia, natomiast i5 z odblokowanym mnożnikiem tam nie mają...

 

 

EDIT: nie wiem czy jest sens tyle kasy wydawać, złożyłem też drugi zestaw ekonomiczny:

 

 

Procesor: Intel Core i5-4460 - 905zł

Płyta główna: Gigabyte GA-Z97-HD3 - 433zł

Karta graficzna: Karta graficzna: Gigabyte GTX 970 WindForce 3X - 1619zł

RAM: Kingston HyperX Fury DDR3 2x4 GB 1600MHz CL10 - 272zł

Dysk SSD: chciałem Cruciala MX200 250GB, ale w tej chwili nie ma, może będzie do momentu zakupu, a jeśli nie, to zaproponujcie coś z obecnie dostępnych.

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi ten tańszy był by całkiem całkiem. Dałeś płytę na Z97 specjalnie ? zamierzasz potem włożyć procka z odblokowanym mnożnikiem ??

 

5 podzespołów w RTV a gdzie reszta ? Zasilacz, jest ? Będzie tez kupowany. 

 

SSD przykładowo jakie są widzę:

http://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/samsung-mz-75e250b-eu-250-gb.bhtml

http://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/plextor-px-256m6s-256gb.bhtml

 

Tak na koniec, swoja droga jak do gier, i użytkownik domowy, to starczy i5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta powiedzmy że będzie wyciągnięta ze starego PCta (2x HDD 640GB, zasilacz Corsair'a 670W, klawiatura/myszka), jedynie co, to myślę nad nową obudową.

Właśnie tak się zastanawiałem czy jest sens kupować tą i7 i myślę, że jednak nie ma sensu wywalać tyle kasy, najchętniej kupiłbym jakiś i5 z odblokowanym mnożnikiem, niestety nie ma dostępnych takowych... Tą Z97 wziąłem właśnie ze względu na to, że jak komputer będzie dostawał zadyszki, to weźmie się wtedy jakiś lepszy procek i będę go kręcił, żeby wycisnąć jak najwięcej z tej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę warto mieć i kręcić i5 4690k. Przyrost wydajności jest na prawdę duży. Zadzwoń/pojedź do tego sklepu i zapytaj o 4690k może zamówią dla ciebie.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę brać z Euro, bo powiedzmy, że mam tam "rabat" w wysokości 40-50% tych cen ze strony internetowej, dlatego chcę brać z tego sklepu. Postaram się o i5 lepszą niż 4460 z możliwością kręcenia, bo faktycznie szkoda marnować potencjału, skoro takowy istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Złożyłem nowego PCta, w przyszłym tygodniu powinienem go mieć:

I5-4690K

MSI Z97 Gaming 5

MSI GeForce GTX970 Gaming 4G DDR5 256bit

Kingston HyperX Savage DDR3 8GB 2400 (2 x 4GB) CL11 XMP

Crucial MX200 SSD 250GB

2x HDD jakieś tam Samsungi 640GB

 

Ze swojego starego sprzętu wymontowałbym zasilacz, za który sporo zapłaciłem parę lat temu.

Chodzi tu o Pentagram CAV-620

Pytanie, czy ten zasilacz uciągnie mi ten zestaw? Czy szykować się do zakupu nowego? Oczywiście planuję lekkie OC w miarę moich raczej niskich umiejętności.

Dodatkowe pytanie 1.: jakie chłodzenie i pastę kupić pod ten procesor?

Dodatkowe pytanie 2.: czy to wszystko zmieści się w obudowie CoolerMaster Elite 331? (https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQyA2sPufjf4CoG-jskNmpGsz2YyG8BL11lsq0jP5LWtupWTlPF0Q)

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta się nie zmieści do obudowy , buda mieści karty o długości max. 23 cm a karta ma prawie 27 cm długości .

 

Więc obudowa do zmiany jak chcesz wszystko pomieścić .

 

Płyta i ram średnio sensowne , Gaming 5 to przesada , jak nie robisz/nie planujesz SLI/CF to spokojnie wystarczy Gaming 3 .

 

Ramy zmień na 2 400 mhz CL10 np. Mushkin Redline Frostbyte 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 za 296 zł .

 

Zasilacz ile ma lat ?

 

Bo to konstrukcja z 2008 roku lub starsza , jak twój ma tyle samo lat to go zmień - mimo że w teorii dał by radę z tym sprzętem ( 500W na linii +12V ) ale nie wiadomo w jakim stanie jest elektronika po tylu latach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już zamówiony, więc nie ma co dywagować na temat tego co wybrałem (miałem sporą "promocję" na te podzespoły - dlatego taki ich wybór)

Co do obudowy to widzę że masz racje, potrzebna będzie wymiana.

Zasilacz ma 7 lat... Widzę, że jeszcze z 500zł będę musiał dołożyć do tego PCta...

 

Jaki zasilacz, obudowę, cooler i pastę termoprzewodzącą wybrać do tego zestawu?

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...