Skocz do zawartości
alepajonki

Co zrobisz na Androidzie czego byś nie mógł na Windowsie?

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądanie youtube przez aplikację do tego przeznaczoną jak i używanie wszystkich pozostałych aplikacji od google w tym cardbox (okulary 3d). Używanie innej klawiatury niż systemowa. Używanie aplikacji które na androidzie są darmowe, a na windowsie płatne (o braku niektórych aplikacji np. River, Reddit i innych nie wspominam bo szkoda sił). Oglądanie filmów i seriali w domu poprzez stremowanie z pc jak i również zdalne sterowanie PC. Używanie telefonu do odpalania emulatorów psp, psx n64 i podłączenie pada. Sprawdzanie wykresu i szczegółów zużycia baterii. Wygrywanie romów w tym miui, cm, i inne.

O funkcjach serii Note od Samsunga nie wspominam, bo jestem do nich tak przyzwyczajony że nawet innego telefonu z androidem mieć bym nie mógł.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co najmniej śmieszne, ponad 90% rynku smartfonów to android i IOS, zastanów się nad tym co ma znacznie więcej tworzonego softu, głównie z myślą o użytkowaniu telefonu i to od lat. Porównaj bazę na androida i windows mobile.

Sytuacja być może zmieni się po wprowadzeniu ujednoliconej paltformy Windows 10, ale i tak pozostanie kwestia kompatybilności procesorowej. Musiałby powstać smartfon na intelu i windzie z softem kompatybilnym do PC-towego, wtedy wybór byłby prostszy.

 

Być może, że na obu możesz robić podobne rzeczy, ale tu chodzi o atrakcyjność i rozwój...

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na androidzie możesz zainstalować sobie malware/spyware.

 

A tak na serio, to na WP brakuje Snapchata oraz obsługa Pebble jest utrudniona (Pebble Notification można wgrać tylko przez SDK, co ciekawe aplikację zrobił MS jako demo, ale Pebble się nadal się opiera).

 

@GeMetin skończyłem czytać na fragmencie, że niby nie ma aplikacji do YouTuba

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to pytanie w stylu co zrobisz w Photoshopie, czego nie zrobisz w Gimpie, a tak naprawdę wszystko zależy od umiejętności i wiedzy użytkownika.

Pozostałe sprawy zasygnalizowałem. Należy brać pod uwagę, że android (odmiana linuxa) to nie tylko smarki, ale i wiele innych urządzeń, choćby telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa YouTube jest 10x lepsza. Możesz np. pobierać filmy na później, wyciągać dźwięk, obchodzić blokadę regionalną i pewnie jeszcze coś.

Nie ma oficjalnego klienta Reddita, bo jest lepszy Readit.

Nie można streamować? Kto używa czegoś innego niż Plex?

Reszty nie widzę potrzeby komentować. Wymieniasz co najwyżej ciekawostki jako coś ważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może ja:

1. Można na Windows mieć już jakąś inną przeglądarkę? Nie interesują mnie nakładki i klony IE.

2. Naprawili już kafelek WiFi, by można było włączać i wyłączać WiFi bez wysuwania belki i by się on nie zacinał?

3. Można dodawać na kafelki inne opcje (np latarkę, transmisję danych, gps) itp?

4. Można używać innej klawiatury niż wbudowane qwerty?

5. Jest jakaś aplikacja sms, która pozwala na czytanie i odpisywanie z poziomu ekranu blokady?

6. Kiedy Nokia/MS nauczy się robić cienkie telefony?

http://www.gsmarena.com/results.php3?nWidthMax=66&nThicknessMax=9&fDisplayInchesMin=4&sOSes=4

oraz małe ramki:

http://www.gsmarena.com/results.php3?nWidthMax=66&nThicknessMax=12&fDisplayInchesMin=4.1&sOSes=4

Aby zobaczyć różnicę, wystarczy wrócić do ustawień i wybrać Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na androidzie możesz zainstalować sobie malware/spyware.

 

A tak na serio, to na WP brakuje Snapchata oraz obsługa Pebble jest utrudniona (Pebble Notification można wgrać tylko przez SDK, co ciekawe aplikację zrobił MS jako demo, ale Pebble się nadal się opiera).

 

@GeMetin skończyłem czytać na fragmencie, że niby nie ma aplikacji do YouTuba

Wysłano z Nokia Lumia 920

 

A ja skończyłem z Tobą rozmawiać po fragmencie Wysłano z Nokia Lumia 920

 

Obsługa YouTube jest 10x lepsza. Możesz np. pobierać filmy na później, wyciągać dźwięk, obchodzić blokadę regionalną i pewnie jeszcze coś.

Nie ma oficjalnego klienta Reddita, bo jest lepszy Readit.

Nie można streamować? Kto używa czegoś innego niż Plex?

Reszty nie widzę potrzeby komentować. Wymieniasz co najwyżej ciekawostki jako coś ważnego.

 

Nie ma oficjalnej aplikacji do yt.

Może Ty mając wp jesteś przyzwyczajony że wszystkie aplikacje są płatne i musisz używać plexa, ja używam emby.

Ciekawostki? Ja do tego używam właśnie telefonu. Jak ktoś składa komputer do gier to też mu napiszesz ze to tego komputer nie służy bo to ciekawostka tylko służy do pracy, programowania, renderowania itd.?

 

Temat się zrobi zwykłą <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>oburzą wp vs. android. Każdy broni swojego.

Ja mam w domu Nota 2 i lumię 730 i swoją opinię mam wyrobioną. Nie mówie że wp jest zły, tylko że nie spełnia moich wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NostradamuSek: Pozwolę sobie powtórzyć. Proszę o konkretne odpowiedzi.

ULLISSES: Są m.in. Opera Mini, UC, Maxthon. Odpowiedź na następne pytania - niet.

 

GeMtin1:

Ja temat uważam za interesujący, dlatego też go utworzyłem. Nie w celu prowokacji szajse-sturm, bo tym zajmujesz się Ty i NostradamuSek.

maker3 wytknął Ci nieprawdę (niewiedzę), a jedyne na co się wysiliłeś to niegrzeczność.

Odpisałem Ci wcześniej, że nieoficjalne klienty YouTube są znacznie lepsze od oficjalnej aplikacji na Androida. Twoja odpowiedź: "Nie ma oficjalnej aplikacji do yt."

 

Nikt nie broni swojego. Mi jest bez różnicy jaki mam system w telefonie, byle był dobry aparat i działał facebook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli każdy kto przedstawi argumenty przeciw wp robi "szajse-sturm" ? Jeszcze rozumiem uczepienia się mnie, bo wiem o tym że mam pretensjonalny styl wypowiedzi, taki już jestem, ale co Ci nie pasuje w wypowiedzi NostradamuSek'a?

Twierdzisz że system Ci obojętny byleby działał aparat i fb- dlatego właśnie masz wp, to świetnie bo to właśnie system dla ludzi takich jak Ty. Ja używam telefonu do tysiąca innych rzeczy i dlatego nie mam wp, tylko ma go moja kobieta która używa telefonu jak Ty.

I nie, temat nie jest interesujący. Było to już wałkowane tysiące razy w innych tematach, artykułach również na innych portalach i zawsze kończy się tak samo. Równie dobrze możemy porozmawiać o radeon a geforce, intel a amd, samsung a sony, apple a microsoft, ios a wp, matryca ips a mva itd. itd. Takich tematów jest tysiące w internecie i nie ma potrzeby robienia kolejnego.

 

Fakt jest taki że większość telefonów z wp to low-end czyli telefony od operatorów za 1zł (lumie 520,530,535, 620,630,635,640). I tam ten system się sprawdza bardzo dobrze, jest lepszy od androida. Co innego przy telefonach z górnej półki.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...