Skocz do zawartości
boltzmaniak

Zasilacz do Radeon 390/290 jako opcja.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

W oparciu o "pjurpisi" próbuję stworzyć "cośtam" http://www.morele.net/inventory/info/K0nXka/  Złożyłem to w oparciu o zestawy, które były na stronie.

Zauważyliście, że nie ma jeszcze karty graficznej. Teraz jeszcze nie będzie potrzebna, bo ze zintegrowanej mogę skorzystać. Dopiero po nowym roku będzie czas na jakieś granie i przemyślenie co warto kupić.

 

Nie wiem jeszcze czy będzie to Radek, czy GForce (bo tu mnie jeszcze zastanawia wydajność po wprowadzeniu tego DX 12), jednak gdyby wybór padł na Radeona to byłby to R9 290/390, natomiast z nVidii chyyyba 980 (maksymalnie). Stąd, nie wiedząc co będzie w przyszłości przyjąłem sobie zasilacz 630W Thermaltake. Producenci różnych Radków 290/390 zalecają nawet 750W zasilacz. Takie coś to miliony monet dla mnie! Krezusem finansowym nie jestem.

 

Z miesiąca na miesiąc komponenty w zestawach na stronie się zmieniają. Z tego co pamiętam w jednym z zestawień dla R9 290 MSI do zestawu dołożono zasilacz 550W.

Skoro producent zaleca 750W, strona, na której "coś wiedzą" stosują 550W, to ja pchlim targiem wziąłem 630W (jeszcze dla mnie w rozsądnych pieniądzach).

Czy nie przepłacę/przestrzelę z ilością potrzebnej mocy?

Zasilacz 550W w stosunku do 630W to jakieś 50-70 zł w kieszeni.

 

W podkręcanie specjalnie bawić się nie będę, choć pewnie mógłbym. W obudowie, wg opisu są 4 wentylatory (nie wiem czy to potrzebne, ale wg różnych kalkulatorów - tak).

 

Pomószcie.

 

Dziękuję z góry za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 4790K@4,5 Ghz + R9 390 bierze ok. 355 W podczas testu w Crysisie 3 .

 

Zwykły 290 pobiera w tym samym teście ok. 335 W .

 

A to pobór całej platformy prosto z gniazdka , po uwzględnieniu strat na PSU ( sprawność ~90% ) wychodzi ~320W dla I7@OC + R9 390 i ~300W dla R9 290 .

 

Więc branie PSU 630W do zestawu I5 4590 + R9 390 to lekka przesada , spokojnie starczy wersja 530W tego TT .

 

Ew. SeaSonic M12II-520 EVO 520W za 240 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...